Kürt olarak dünyaya gelmek suç mudur ? Neden sürekli Kürtler ölüyor?

  • 26.10.2014 00:00

 Kürt olarak dünyaya gelmek suç mudur ?

Kürt olarak doğmuş çocuk fakat evrensel,Amerikalı bir bebek gibi ağlamış daha o kadar gelişememiş…

Anadolu da,Mezopotamya toprakların da,Botan bölgesinde,Yüksekova da,Qoser de (Kızıltepe)…

Bu topraklar da Kürt olarak doğan çocukların ilk olarak popolarına sonrasında hep başlarına vurmuşlar..!

Lakin anası ağlamış..!

Kürt bölücü olmuş,vatan haini olmuş,vahşi olmuş bir insan olamamış...!

Kürt  insan yerine konmamış..!

Kürt  sevemezmiş,hakkı değilmiş ! Ne de olsa dili yok ya ifade edemiyormuş..!

Ağlamış Kürt,onun ki göz olmamış hiçbir zaman,hiç gözyaşı olamazmış ya tabi..!

Kürt zengin olmuş,ama adam olamamış,okumuş lakin cahil kalmış..!

Kürt bu yüzden yalnız kalmış…

Zenginmiş kültür Anadolu’da…

Türk’ü adam Çerkez’i adam Arab’ı adam Laz’ı adam Rum’u geçtim de Amerikalısı Siyonist İsraillisi İngiliz'i bile adam ama Kürt değil..!

Bu kutsal topraklarda vatanları için mücadele eden Kürt hep bölücü hep asi hep hain çocuk;çocuk dediklerini severler fakat bizimkiler mendil satsa bile kabahat..!

Terk etmiş Kürt yurdunu bağı bahçesini köyünü,sürülmüş göçmüş kaçmış..! Neden mi diye soranı yok ki gerek mi var ? Gerek yok tabi dimi ne de olsa Kürt..!

Dedeleri kendilerini Erzurum Kongresinde ülkelerine vatanlarına kutsal topraklarına feda etmiş olup destek vermişler ama Kürtler bayrak düşmanı vatan toprak düşmanı sayılmışlar ne yapsınlar çocuk tarih bilmiyor görünmüş ya,e bir tarih bile yok ya..!

Med İmparatorluğunu da bilen de…

Bu ülkede Kürt her şey olmuş;Cumhurbaşkanı Başbakan Bakan Milletvekili öylece her şey..!

Öğretmen olmuş asker olmuş şehit olmuş ama adam olamamış ve adam yerine konmamış..!

Bu ülkede Kürt her şey olmuş lakin sadece Kürt olamamış,olmasın da dimi zaten ne hadlerine konuşmak,kabahat her zaman Kürdün ya,Kürtlerin hepsi eli silahlı barbarlar ya,ne hadlerine feryat etmek,otursunlar oturdukları yerde,seçmesinler,sevmesinler,sevilmesinler,özlemesinler…

Kürtler sadece lazım olduklarında gelsinler yeter öyle mi..!

YAZIKLAR OLSUN BU SİSTEMİ UYGULAYIP UYGULATANLARA..!

***

Kürtler neden hep ölüyor ? Sizler kendinize hiç sordunuz mu acaba ?

Ölüm !

Ses çıkaran parçalanmış bozuk bakımsız arabalarda,bozuk yollarda parçalanmış ikiye ayrılmış bakımsız yollarda trafik kazalarında ölen Kürtler..!

iş güvenliklerinin neredeyse hiç olmayan inşaatlarda,derme çatma çadırlarda yanarak ölen Kürtler..!

Yeryüzünde ki bütün yoksullar gibi,sadece yoksullara reva görülmüş şekillerde ölen Kürtler..!

 Doktorsuzluktan,ilaçsızlıktan,hastaneler olmadığından ölen Kürtler..!

Yollar kapalı olduğu için,doğum yaparken,hastayken yollarda ölen Kürtler..! Zamansız,sudan sebeplerle ölen Kürtler dimi..!

Kürtler hep ölür..!

Bir miting de,bir yürüyüşte,bir protesto da,açılan ateşlerin sonucunda ölen Kürtler..!

Öldürenler,Cinayetlerinden sorgulanmayacaklarına o kadar emindirler ki, sadece Kürtleri öldürürler..!

12 yaşında ki Kürt çocuğa evinin önünde üzerinde okul önlüğü,otomatik silahlarla o günahsız bedenine 13 Kurşun sıkılıp öldürdüler..!

Tarlasın da atılan havan mermisiyle parçalanarak ölen Kürt kızı..!

İşkencelerde ölen binlerce Kürt..!

Yaralıyken helikopterden atılan ve öldürülen Kürt..!

Kürtler her zaman ölür..!

Çünkü;hayatını öldüren için bir kıymeti Harbiyeleri yoktur..! Çünkü;tutanaklarda ve istatistiklerde bir sayıdan öte herhangi bir anlam yoktur öldürenler için..!

Çoğu çocuk 34 can,34 beden,34 aile,34 insan.. Roboski de F-16 Savaş Uçaklarından fırlatılan bombalarla öldürülenler yine Kürtler..! Çünkü Kürtleri böyle bitirmek istemektedirler.

Bu kutsal coğrafyada bu topraklarda öldürenlerin gözlerinde,bir değer teşkil etmeyen Kürt yaşamları için,planlı cinayetlerin işlenmeye gerek kalmadığı görülmektedir..!

Gecenin karanlığından faydalanıp,patikaların arasından uçaklarıyla birkaç akrobasi hareket yaparak bombalayıp üstlerine dönerler.Muhtemelen onlar,eksilen mühimmatların sayımlarını,yakıt ikmallerini,ve uçakların bakımlarıyla ilgili raporları tutmuş olurlar.Tabi bunların yanında da personellerin görevleri başarıyla tamamladıkları çizelgelere düzenlenmiş ve o başarılı personeller dinlenmeye çekilmişler.

Tabi ertesi gün,yeni yıllarını kutlamak için yeni yıl balosu ile ilgili hazırlıkları "katlettikleri 34 Kürt İnsanından “ daha çok tartışma konusu olmuştur.Sonuçta Kürtler ölmüş ne olacak ki..!

Kendi hayatlarımıza sahip çıkmamız için,neden bu kadar sebepsiz öldüğümüzü veya öldürüldüğümüzü bilmemiz gerekmez mi ? Öğrenmek bilmek Kürtlerin hakkı değil midir ?

Ölümlerimizi bu kadar kolay kılan şeylerin,Kürt varlığımızın,kimliğimizin yaşadığımız topraklarımızın yok sayılması olduğunu bilmemiz gerekir.

Varlıklarını değerli kılmayanların,ölümlerinin sebepsiz ve kolay olacağını bilmemiz gerekiyor.

Ey Kürt ve Türk Halklarının Kardeşliği !

Çocuklarımızın parçalanmış bedenlerini karlı patikalı yollardan katırların sırtlarında taşımamak için,kardeşlerimizin canlarımızın ölülerini sokaklarda mahallelerde herhangi bir toprakta atılmış vaziyette, mezarsız ve duasız bırakmamak için  bizleri Kürt Halkını çocuklarını öldürenlerin neler kimler olduğunu idrak etmemiz lazım.

Bizleri öldürenler,Kürt Halkının varlığını hiçleştirmek yolunda giden faşist ırkçılardır.

Kürt halkı ölmemelidir.

Toprağına kimliğine vatanına kutsal mekanlarına kutsal Mezopotamya Coğrafyası başta olmak üzere bütün bölgelerdeki Kürtlere ve zulüm gören mazlumlara sahip çıkmalısınız !

Onlara sahip çıkmadığınız takdirde sizler hepiniz birer ölü sayılırsınız.

Kürtlerin ve Türklerin öldürülmediği,Cinayetlere kurban gidilmediği, Kürtlerin inkar edilmediği,Kürtlerin ve Türk Mazlumların zulüm görmediği Kürtlerin Kürtlüğünü rahatça ifade edebildiği,”ırkçı ve faşizane” uygulamaların olmadığı ve barışın bir an önce Türkiye ve Ortadoğu bölgeleri gelmesi umut ederek…

Hepinizi “ Barış Güvercinlerini Uçurmaya “ davet ediyorum.

Esen KALIN….

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar