Olmayan Barışın Saçmalıkları ve İnsanları Yok Eden Kapitalist Sistem

  • 10.12.2014 00:00

 Olmayan Barış'ın ve İnsanları yok eden Kapitalist sistemin meydana getirdiği hayal kırıklıklarını görmezden gelemeyiz. Kapitalist ekonomik yapısına sahip olunan bütün ülkelerin hayallerini süslemekte olan şeyin mutlak emperyalist olduğu da büyük bir gerçekten ibarettir.

Kendi ülkelerinin pazarlarını meydanlarını topraklarını genişletme çabalarının ticaretleri olmazsa olmazlarındandır.

Eğer ki sizler kendi pazarlarınızı topraklarınızı meydanları genişletmez iseniz başkaları genişletip sizlere sahip olmak için mücadele edeceklerdir.Bu yüzdendir ki dünya büyük bir alandır bir arenadır.Bu arenada kılıçlarını çekmeyenlerin sonu ya ölüm ya da köleleşme demektir.

Bu büyük çelişkiler kapitalist sistemin yapısı içerisinde olup, hiçbir zaman durduralamayacak kurallarındandır.

Kapitalizm ve emperyalist güçlerin içinde bulunduğu sistemler yıkılmadığı sürece barıştan kardeşlikten hiçbir zaman söz edilemez.Barıştan kardeşlikten söz etmek saçmalıktır.Kapitalist sisteminin yeryüzünde var olması demek barışın olmaması demektir.Barıştan söz edenlerin ya kapitalist sistemden hiçbir şey anlamıyorlar ya da tamamen kendi çıkarları ve menfaatleri çerçevesinde olduğu için yalan söylüyorlar.

Kapitalist Sistem var olduğu sürece savaşların bitmesi asla düşünülemez.Neden mi ? Çünkü; bu kapitalizmin doğasına fazlasıyla aykırıdır bir durumdur.

Sizler şöyle de düşünebilirsiniz.Ki bunu yapanlar zaten kapitalist sistemin kölesi durumuna da gelmiş bulunmaktadırlar.

Sizin büyük bir şirketiniz var.Bu şirkete ait büyük bir silah fabrikası var.Bu silah fabrikasında üretilen silahlarınızın nereye satılacağı belli midir? Öncelikli olarak kendi ülkenizin silahlı gücü olan orduya satarsınız.Tabi orduya sattığınız için şirketin ve holding'in sermayesi katlanarak level atlamakla birlikte büyümeye başlar.

Tabi bu sefer elinizde bulunan sermayenizi ve piyasanızı korumak için bazı planlara ihtiyaç duyarsınız.Büyük bir silahlı güce ihtiyacınız olacaktır.Bu da bir ordu olabilir.

Sizler piyasanızı korumak için elinizde bulundurmak istediğiniz orduyu nasıl zapt edeceksiniz ?

Öncelikli olarak kendi devletinizi avucunuzun içine almanız gerekmektedir.Peki kendi devletinizi nasıl avucunuzun içine alacaksınız veya ele geçirmeyi nasıl başaracaksınız ? 

Bütün dünya ülkelerinde var olan bir planı söylemek ve yazmak isterim.

Öncelikli olarak siyaset alanına,politikaya kendi adamlarını sokar ve kendi şirketinizin,kendi holdinginizin sermayesiyle onu sonuna kadar desteklersiniz. Kendi sermayeniz o kadar büyür ki bu sefer başka alanlara başka sektörlere de el atmaktan geri kalmazsınız.Bunların arasında özellikle yer altın zenginlik kaynakları petrol ve kömür olmak üzere,çimento fabrikaları, demir vb. madenleri satın alırsınız.

Büyük bir sermayeye sahip olduğunuz için banka açarsınız.Sonrasın da bir siyasi partinin içinde bulunursunuz veya parti kurarsınız yahut lider olan bir partiyi destekler kendi çevrenizden adamlarınızı koyarak,siyasal iktidarı da avucunuzun içine alırsınız.Kendi Devletine Hükümetine borç vererek kendinize bağımlı hale getirme planlarını gerçekleştirirsiniz.Kendi ülkenin ordusunda ki generalleri paralara boğarsınız sonrasında da generallerin hepsi sizin adamınız oluverir. Sonrasında da anayasada ki maddeleri değiştirmek istersiniz neden mi ? Çünkü mevcut yasaların sizin daha iyi ticari manevralar yapmanıza engel teşkil etmektedir.Sonrasında da darbeler yapar ve anayasayı da değiştirirsiniz.

Bunları yaptıktan sonra da ordunun da devletin de hükümetin de senin olduğunu fark edebileceksin.

Bundan sonra ne mi olacak ? Sizlere ne olacağını anlatayım.

Öncelikli olarak gözünüzü başkalarının meydanlarına ticaretlerine piyasalarına diker olursunuz.Komşu ülkelerine ve başka bir devlete saldırmak için çeşitli bahaneler üretir durursunuz.Bunu yapmak için tabi ki de ilk olarak bütün medyayı avucunuza alırsınız.İstediğiniz haberleri yayınlattırırsınız,istediklerinizi atarsınız ya da yayınlattırmazsınız. Vatan'dan bahseder durursunuz.Millet dersiniz,dil,din dersiniz,mezhep dersiniz insanların beyinlerini yıkarsınız.

O ülkede zeki olanları,akıllı olanları,çalışkan olanları ya hepse atarsanız ya terörist ilan edersiniz veyahut hiçbir şey olmadıysa da kalkıp satın alırsınız o da olmadı katletme yoluna girersiniz.Sizler onlarla yetinmeyi bilmezsiniz.Satın aldığınız,avucunuzun içine aldığınız ordunuz ile birlikte başka ülkelerin ticaretlerine topraklarına insanlarına ve emekçilerine saldırır öldürürsünüz. Öldürmezseniz bile başkaları tarafından öldürmeye kalkarsınız.

Kapitalist sistemin en büyük oyun kuralı budur.Barış yok Savaş var.Eğer ki sizler bunları yapmazsanız başkaları senin toprağında seni öldürür.

Sen öldürmezsen o seni öldürecektir.

Kapitalizm ve Kapitalist Sistem denilen vahşet işte tam da budur.Barıştan kardeşlikten hiç kimse söz etmesin.

Ey Aciz İnsanoğlu (!)

Sizler ya kapitalizm'i yok edersiniz ya da birbirlerinin askeri olup sermayeler holdingler ve büyük şirketler adına ölürsünüz.Kapitalizm Sistemine karşı ya savaşır onurluca hepiniz ayakta ölürsünüz ya da daha uzun yaşayabilmek için birbirlerinin kıçını yalar geri gelince onlar için ölürsünüz.

Seçim sizlerin (!)...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar