Bütün Yanıtların İnsansal Olduğu Bir Düzen İsteyen İnsanoğlu

  • 22.12.2014 00:00

 Bütün yanıtların insansal olduğu bir düzeni isteyen insandır, başkaldıran insanoğlu…

Başkaldıran insanoğlu şunu asla unutmamalıdır. Ölümle, vergilerle, devletin koyduğu bazı olmazsa olmalarıyla asla savaşamazsınız. Baş kaldıramazsınız.

Şunu asla unutmayınız. Başkaldırı da özellikle dinden ve politikadan bahsetmeler başkaldırmalar olmasın derler. Onlar için böyledir ki bunlar güvenlik gerekçesiyle sınırı ihlal eden, düşman propagandasıyla eşdeğerdir diyorlar!

İnsanoğlu yüzyıllardan beridir hep bir kölelik hep bir eziklik yaşamaktadır. Hayatımızda sürekli ve rutin olan şeyler var. Sürekli olarak programlanmış bir robot gibi yat dediklerinde yatıyoruz kalk dediklerinde kalkıyoruz, yürü dediklerinde yürüyoruz, dur dediklerinde duruyoruz. Hepimiz birer makine halini almış bulunuyoruz.

Bizler insanoğlu olarak 21.yüzyılın modern zamanın içerisinde yer almaktayız. Artık robotlaşma makinalaşma pozisyonundan çıkmamız gerekiyor. Ayağa kalkmamız başkaldırmamız gerekir. Biz insanlar olarak başkaldırıp kendimizi şu sıkıştırıldığımız fare labirentinden kurtulma mücadelesini vermemiz gerekir.

Şunu unutmamamız gerekir. İnsanlıktan çıkmaya boyun eğmemeliyiz.

Sizleri bilmem ama bu dünyada yeryüzünde ülkelerde ülkemizde ne olduğuyla ilgilenmek araştırmak bakmak ve bir şeyleri görmek istiyorum. İstememiz de gerekiyor. Hayatlarımızı kontrol edenler, kontrol etmeye çalışanlar ve çalışacak olanları bizlerde onları kontrol etmemiz gerekir.

Özgürlüklerimizi kısıtlayanlara karşı her zaman baş kaldırmamız gerekir. Bizler insanoğlu olarak özgürlüğümüzü fazlasıyla istemeli ve özgürlüğümüzü almak için de mücadele etmeliyiz. İstediklerimiz bunlardır. Baş kaldırmak bunlar için olmalıdır.

Sizinde sizlerinde hepinizde istediğiniz şeyin özgürlük olduğunu biliyoruz. O zaman sizlerde diğer insanlar gibi baş kaldırıp özgürlüğünüzü istemeniz gerekir.

Nefret etmeyi, hırs yapmayı, kıskanmayı, alt etmeyi, koy verip gitmeyi tabi ki bunların en başında da güvensizlik bunların hepsi ama hepsi her birimizin ve hepimizin içinde olan kötü şeylerden birkaç tanedir. Bizler bunlara bağlı kalmış köle durumundayız.

Neden mi?

Çünkü bunlar bizleri hepimizi küçük hissettiren ve de acınası duruma getiren temel denetleme mekanizmalardan bir kaçıdır. Böylelikle bizlerde kendi özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan ve de yazgımızdan istemeyerek de olsa vazgeçmek zorunda kalıyoruz.

İnsan olarak kitlesel bir duruma koşullandırıldığımızı anlamamız gerekir. Bizler hepimiz hep birlikte şu dünyanın kapitalist sistemin emperyalist güçlerin, hırçın ve dinsiz birleşik ülkelerin zalimliklerine zulümlerine ve meydana getirilen köleliklerine karşı meydan okumamız başkaldırmamız gerekmez mi?

İçinde bulunduğumuz 21.yüzyılın insanoğlu için Ortadoğu halkları için, Mezopotamya hakları için, Müslümanlar için, İslam dini için yeni bir yüzyılın olmasını istememiz gerekmez mi? Köleliğin sona erdirildiği, sınıf ayrımların olmadığı, yalanların, düzenbazların olmadığı ve de bitirildiği bir yüzyılın olmasını istemez misiniz?

21.yüzyıl insanoğlu için insanlığın gerçek çağı olacaktır. Saf ve doğru bir şekilde başkaldırmamız ve özgürlüğümüzü meydana getirmemiz gerekir. Yeryüzünde, kendi ülkende, kendi yaşadığı topraklarda liderlik, politik, siyasi, liberallik, demokratlık, cumhuriyetçilik, sağcılık, solculuk herkes ama her şey sadece insanlık için bir çöp yığını olmalıdır. Bizler sadece ve sadece kendi özgürlüklerimizin, halklarımızın özgürlüklerini, toplumlarımızın iyileşmelerini, topraklarımızda barışın ve kardeşliğin gelmesini istememiz gerekir. Yapacağımız tek şeyin özgürlük için, özgürlük adına baş kaldırmak olması gerektiğidir.

Bizler insanoğlu kadrosu çok iyidir. Ortadoğu da ve diğer bütün mazlumların köleleştirildiği ülkelerde topraklarda meydanlarda özgürlük ve barışı getirmek için uğraşmak çabalamak ve mücadele etmek için başkaldırmamızı gerçekleştirmemiz gerekir.

Her şeyden önce bizlerin ayağa kalkması gerekir. İnsanoğlu olarak insanlığa önem vererek gerçek olan şeyler için, gerçek özgürlükler için, barış ve kardeşlik için, hep birlikte gerçek doğru ve güvenilir mücadelelerle ciddi adımlar atmamız gerekir.

İnsan olarak baş eğmeleri ve kölelikleri reddetmekle beraber mücadeleci, yaratıcı, aktif, atılgan, yaratıcı, dinamik ve özgür insan ruhu gibi şeyler için; hep birlikte özgürlüklerimiz için başkaldırmamız dileğiyle…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar