Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Lezzet Yeri

  • 12.02.2015 00:00

 Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Lezzet Yeri Olup Mardin Kızıltepe İlçesinin Vazgeçilmezi Olan Hikmet Usta Kebap Salonu

Son zamanlarda yerli ve yabancı dizilerin sinemacıların ve de turistlerin en gözde mekanı neresidir diye sorsam herhalde çoğumuzun fazla düşünmeden Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tarihi ve lezzetli yemekleriyle bilinen Mardin ili ve Kızıltepe ilçesi diyebiliriz.

Hepimizin de bildiği ve gördüğü gibi film karelerinde, geçenlerde İstanbul İlçelerinden olan Eyüp'te Mardin ili ve Kızıltepe ilçesinin Feshane günlerinde yapılan tanıtım günlerinde, turistlerin yoğun gözdesi olan Mardin ve Kızıltepe o kadar güzel anlatılıyor ki ben de Kızıltepeli olarak öncelikli güzel mekanlardan olan başta "Hikmet Kebap Salonunu" anlatmak isterim. Deniliyor ya reklamın iyisi de kötüsü de olmaz. Burada ki tek amacım Mardin ve Kızıltepe bölgesinin güzelliklerini bütün Türkiye coğrafyasına yaymaktır.

Mardin ve Kızıltepe daha çok dinler arası uyumların olması, kendisine özgü olan taşlarıyla yapılan binaların, telkari gümüşleri ve de Dillere destan olan Kızıltepe'nin Mardin'in hatta bütün bölgemizin En Usta Kebapçılardan olan Hikmet Usta Kebap Salonu gözler önündedir.

Mardin Şehri ve Kızıltepe ilçesinin en gözde yemekleri nerede bulabiliriz? diye sorulursa Kızıltepe Öğretmen Evinin Restaurant Bölümünde olan Kebapçı Hikmet Usta Salonunu adres olarak gösterebiliriz.

Mardin ve Kızıltepe'nin en harika yemeklerinin ve de en harika mezelerinin bulunduğu yerin Kebapçı Hikmet Usta Salonu olduğunu bilmenizi isterim.

Kızıltepe Öğretmen Evinin Restaurant Bölümünde hizmet vermekte olan Kebapçı Hikmet Usta mekanının içine girildiği zaman burnumuzun içine sıcacık ve hoş baharatların, nefis yemek kokularının bütün salona yayılıp kapladığını görebilmekteyiz.

Hikmet Usta Kebap Salonu müessesenin sahibi olan Hikmet Usta bizzat kendi de çalışmaktadır.

Yılların tecrübesine sahip olan bölgenin Usta Aşçısı olan Hikmet Usta o muhteşem lezzetleri meydana getiren elleriyle Mardin ve Kızıltepe bölgesine has özel Kebap çeşitlerin olması, İşkembe Dolmalarının olması, Mumbar Dolmalarının olması, Fırında Kızartılmış Hindi Dolmalarının olması bunlarla beraber sulu yemeklerin olması, yaprak sarmaların olması, çeşitli zengin mezelerin olmasından da anlaşılacağı gibi mutfak zenginliğine sahip olan Hikmet Usta Kebap Salonu bölgede ses getirmeye devam etmektedir.

Mardin ve Kızıltepe memleketinin en güzel ve özel bir parçası durumunda olan Hikmet Usta Kebap Salonu müessesenin sahibi olan Hikmet Usta ve çalışanları yaptıkları lezzetli yemekleri siz değerli vatandaşları beklemektedir.

Türkiye'nin yedi bölgesinden yedi coğrafyasından siz değerli insanlara hizmette sınır tanımayan, hizmette kaliteyi önde tutan, yaptıkları lezzetli yemekleriyle ağızlara farklı tatlar veren Hikmet Usta Kebap Salonu, Mardin Kızıltepe ilçesi Öğretmen Evinin Restaurant Bölümünde hizmet vermeye devam etmektedir.

Mardin bölgesinin Kızıltepe ilçesine yolunuz düşerse demeden, mutlaka ama mutlaka bir bahane bulup Mardin'in Kızıltepe İlçesin de Hizmet veren Hikmet Usta Kebap Salonunu şiddetle ziyarete etmenizi tavsiye ederim.

İlk ve Son durağınız Hikmet Usta Kebap Salonu olması dileğiyle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar