Siyasiler İşlenen Cinayetlerden Sorumludurlar

  • 16.02.2015 00:00

 Siyasiler Kendi Ülkelerinde İşlenen Cinayetlerden Katliamlardan Ölümlerden Sorumludurlar

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) 10 Şubat 2015 tarihinde 3 Müslümanın cinayeti ile sarsıldı.

Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Kuzey Carolina eyaletinin Chapel kasabasında 23 yaşındaki diş hekimli fakültesinde okuyan üniversite öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşın olan eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve baldızı olan 19 yaşındaki Razan Muhammed Ebu Salha'nın vahşice öldürülmesi başta Müslüman ülkeleri olmak üzere, bütün ülkelerden tepkiler yağdı.

Dünya, bu 3 Müslüman ailenin (öğrenciler) öldürülmeleri lanetlerken, biliyorsunuz bir tepki de Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelmişti. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, öldürülen bu üç Müslüman gencin üzerine herhangi bir açıklama yapmayan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama'ya "Neredesin sen Başkan?" diye seslendi. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından şu açıklamayı yaptı.

"Ben buradan, sayın Obama'ya sesleniyorum, 'Neredesin sen Başkan' diyorum. Ayrıca ABD'nin Dışişleri Bakanı olan Biden'a sesleniyorum, 'Sizler Neredesiniz' diyorum.

Ardından Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle devam etti. "Bizler siyasiler olarak kendi tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü bizler yani siyasiler halkın oylarını alarak 'ki halk o oyları can güvenliklerini, mal güvenliklerini sağlanılsın' diye veriyorlar. Eğer ki siz siyasiler, bu tür olaylar karşısında sessiz kalırsanız bütün dünya da sizlere her zaman sessizliklerini koruyacaklardır..."

^^^^^^

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) açıkça işlenen bu cinayetler karşısında son derece haklı bir çıkış yaptığını ve yerinde bir serzenişte bulunduğu çok doğrudur.

"...Bizler siyasiler, kendi ülkelerimizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz."

"...Bu şekilde tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü bizler yani siyasiler halkın oylarını alarak 'ki halk o oyları can güvenliklerini, mal güvenliklerini sağlanılsın' diye veriyorlar. "

^^^^^^

Evet şimdi asıl konumuza gelelim.

Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) 3 Müslüman gencinin öldürülmesinden ABD Başkanı ve siyasiler ne kadar sorumlu ve tavırlarını koymak zorunda iseler Türkiye Cumhuriyeti Ülkesinde öldürülen çocuklardan, gençlerden, kadınlardan ülkeyi yönetenler o derece sorumlu değiller mi? diye sorarım.

Biliyorsunuz ki gezi olaylarında da bir çok genç olaylarda ya gaz bombalarıyla kafalarından darbe alıp ölümleri gerçekleşti, aynı şekilde Uludere Roboski sınırında çoğu çocuk bir çok gencin yaşamlarına son verilmesi olayı, Hatay'da, Eskişehir'de, Diyarbakır'da, Mardin'de, Hakkari'de, Ankara'da bombalanarak mı, dövülerek mi, bıçaklanarak mı, vurularak mı ne derseniz deyin öldürülen gençlerden insanlardan Türkiye Cumhuriyeti Ülkesinde hangi siyasetçi ve siyasetçiler sorumluluk hissetti ki?

^^^^^^

İnsan hakları örgütlerinin yaptıkları çalışmalar sonucunda ellerinde bulunan verilere göre 2003 ile 2011 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Ülkesinde işlenen 121 faili meçhul cinayetleri (nden) sorumluluk duyan siyasetçi ya da siyasetçiler kim oldu, ya da sorumluluk duyanlar oldu mu acaba? Dur intiharlarına uymama sonucu ile öldürülen yüzlerce kişi, cezaevi ve gözaltı sonucunda yaşamlarına son verilen yüzlerce ölümlerden hangi siyasetçi ben sorumluyum dedi. Gazetelerin ön sayfalarında boy boy yer alan kadınların, gençlerin, çocukların, askerlerin cinayetlerinden, ölümlerinden hangi siyasetçi veya siyasetçiler biz sorumluyuz dedi?

Hani Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizler siyasiler, kendi ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz" demişti ya. Şimdi hatırlatırım bütün siyasetçilere, burada sadece AK Parti ve Hükümeti değil, bütün siyasilere, bütün siyaset yapanlara, muhalefet partisine, ana muhalefet partisine, bütün emekli siyasetçilere, Başbakanlara, Cumhurbaşkanlarına, parti başkan ve başkanlarına sesleniyorum bütün cinayetlerden, bütün katliamlardan hepiniz sorumlusunuz.

Sorarım acaba bu yaşanan katliamlardan, cinayetlerden, ölümlerden hiç bir siyasetçi sorumluluk hissetti mi?

^^^^^^

Amerika'da öldürülen üç Müslüman kardeşimiz başta olmak üzere, cinayetlere ve katliamlara kurban gidenlere, öldürülenlere rahmet diliyorum. Acılı olan bütün ailelere, yakınlarına sabır ve de baş sağlığı diliyorum.

Son olarak siyasetçilere seslenmek istiyorum.

Siyasiler ülkelerinde işlenen cinayetlerden sorumludur!

Sizler siyasetçiler yaşanan, yaşanmakta olan ve yaşanacak olan bütün katliamlardan, cinayetlerden ve ölümlerden hepiniz sorumlusunuz.

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) yan gelip yatma yeri değildir.

Neredesiniz Ey Siyasetçiler! 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar