• 9.02.2018 00:00
  • (1277)

 FETÖ'nün, yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi 17-25 Aralık tezgâhınahazırlandığı günler...

Dinlemeye takılan bir telefon görüşmesinde Fetullah Gülen'e rapor veren ve TUSKON yetkilisi olduğu iddia edilen kişi şunları söylüyor:
"Peygamber Efendimiz sosyal medyada twitleri ikiye katlayın buyurdu; beraber buyurmuşsunuz hocam!"
Gülen'in yanıtı net: "Siz de öyle yapın!" Yani twitleri ikiye katlayın!
O günden sonra Twitter'daki dalgayı hatırlıyorsunuzdur. Her FETÖ'cü başka adlarla ve siyasi maskelerle onar hesap açıp sağa sola küfür etmeye, yalan haberler üretip yaymaya, insanları tehdit etmeye başladı.
FETÖ'cü olmadıklarını söyleyen siyasilerin bugün bile ağızlarından düşmeyen kimi argümanlar işte o trol kampanyasının ürünüdür.

***

15 Temmuz'un ardından FETÖ'nün bu trol hesapları da uykuya daldı. Sahipleri deşifre olmamak, rollerine kripto olarak devam etmek için mola verdiler.
İşte 15 Temmuz'dan bugüne Twitter'daki hareketliliğin azalmasının, sistematik linç ve küfür kampanyalarının yavaşlamasının nedeni de buydu.
24 Haziran seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde "twitleri ikiye katlayın" kampanyasına yeniden start verildi. Bu kez de troller eliyle iktidarı Twitter'da "tamam"a erdireceklerine inanıyorlar...
Yine, yüzlerine AK Partili, CHP'li, Atatürkçü, Apo'cu, İslamcı maskesi takan FETÖ trol sürüsü sağa sola saldırıyor, ortamı manipüle ediyor...
Ama artık işleri önceki gibi kolay değil.
Vatandaş uyanık. Dün son olarak İyi Parti'nin iletişim sorumlusu bir şahsınFETÖ'den gözaltına alındığı ajanslara düştü.
Merak ediyorum, siyasilerin trolle abat olunmayacağını anlamaları için daha kaç ders almaları gerekiyor?

***


FİZİĞİNİZE DÜŞKÜNSENİZ YÜRÜYEBİLİRSİNİZ DE MUHARREM BEY

CHP'nin adayı Muharrem İnce kazanması halinde "Bisiklete binen, kendi arabasını kullanan, 3 bin korumayla gezmeyen..." bir Cumhurbaşkanı olacakmış.
Anlaşılan, cuma namazları, "benim ninem de başörtülü" çıkışları, "Babam beniahıra sokardı" anıları, Anıtkabir'de dualar falan derken daha ince manevralara yönelmesini beklediğimiz Muharrem Bey yine duraklamış.
Öyle ya, yakışıyor mu sizin gibi bir fizikçiye 2018 Türkiye'sinde 1960 modelAhmet Necdet Sezer romantizmine soyunmak?
Burası Ortadoğu'da bir ülke... Savaşların, rekabetin tam ortasında... Ordusu teröre karşı sınır ötesinde seferde... Henüz darbe atlatmış... Ama boyun eğmemiş, iddiasını sürdürüyor, ekonomisini, savunma sanayisini, dış politikasını bağımsızlaştırmaya çalışıyor. Bu yüzden de kendisi, halkı ve yöneticileri doğal olarak hedefte!
Ha "Ben kazanırsam iddiamızı kaybederiz, yeniden batıya biat ederiz, düşmanımız kalmaz, ben de rahat rahat bisiklete binerim" diyorsanız eyvallah.
Seçmenler olarak, "sağ olun ben almayayım" der geçeriz biz de.

***

HAYDİ KEMAL BEY, TWİTLERİ İKİYE KATLIYORUZ!

Günlerdir bu köşede ve televizyonda, Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP Genel Merkezi'nin ve vekillerin adayları Muharrem İnce'ye ilgisizliğininnedenini sorguluyorum. Nihayet örgüt dün, #İnceyeTamDestek diye bir Twitter kampanyası başlattı. Kemal Bey benden duymuş olmayın ama Muharrem Bey illa ki bekliyordur sizden de bir RT. Konuşmalarındaki ince sitemi fark etmemiş olamazsınız.