• 28.05.2018 00:00
  • (1222)

 Her türlü kılığa giren FETÖ'cü darbecilerin bugünlerde sosyal medyada gözdesi Atatürk. Yalanlarına, provokasyonlarına meşruiyet kazandırmak ve Atatürkçüleri etkilemek için Kemalist takılıyorlar. 'in mesajlarını, örgütün söylemlerini, "Atatürkçü süsü" verilmiş hesaplarından yapıyorlar.

Peki, işe yarıyor mu?
Azıcık aklı başında olan birinin bu takiyeyi yutması kolay değil ancak yine de Atatürkçülerin işi zor.
Zira "tescilli" kimi kurumlarının, derneklerinin, örgütlerinin, partilerinin, milletvekillerinin, gazetecilerinin FETÖ'cü darbecilerden pek bir farkı yok.
Çünkü söylemleri farklı olsa bile onlar da, 'nün ve tabii ki onun iplerini elinde tutanların amacı için çalışıyorlar. Siyaseti, halkın değil, Okyanus ötesinin seçtiklerinin yönetmesi hedefi için...

***

Örneğin dün, Genel Başkanlığını Tansel Çölaşan'ın yaptığı Atatürkçü Düşünce Derneği'nin () yayınladığı açıklamaya bir bakalım:
"Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan yarım yüzyıl önce, anayasa ve hukuk dışına çıkmış bir siyasal iktidara direnme hakkını kullanmış ve ülke yönetimine el koymuştu. Ordunun arkasında milletin desteği vardı."
ADD mesajını her ne kadar biraz da bugünkü seçilmişlere parmak sallarcasına verse de kuşkusuz 15 Temmuz'dan bahsetmiyor...
Derneğimizin öve öve bitiremediği, "örnek tavır" olarak  gösterdiği vaka, darbelerinin ilki olan 27 Mayıs!
Evet, "tescilli Atatürkçülerimizin" yad ettiği, Başkan'ın, bakanların asıldığı, sonrasında ise Denizleri ve memleketin pek çok gencini darağacına gönderecek darbeli yolun ilk adımı.

***

Ama aklı başında tescilsiz bir Atatürkçünün de çıkıp, "Sizin Atatürk'ü, ABD kuklası FETÖ'cü darbecilerle aynı pozisyona sokmaya ne hakkınız var" diye isyan ettiğini henüz duymadık.
Anlaşılan o ki sessizliklerinin nedeni, bu bel altı taktiğin siyasi hasımları olan Erdoğan'a zarar verme ihtimali.
Bu yüzden yine eşeğe oynadıklarını ve yine kaybedeceklerini yüzlerine vuranlara çok kızıyor ve hırçınlaşıp mantıklarını kaybediyorlar.
Örneğin, bugün, asılmasını teneke çalarak kutladıkları Menderes döneminde çıkartılan Atatürk'ü Koruma Kanunu'nun işlevini mi sorguladınız... Bu kanunun, Atatürk'ün tartışılmasınıve doğru tanınmasını engellemekten başka bir işe yaramadığını mı söylediniz... Atatürk "ateist miydi, dindar mıydı" türünden tartışmaların suç sayılması saçma mı dediniz?..
Anında, konuya ilgisi "Atatürk'ü seviyon mu"dan ibaret canlı troller üzerine çullanıyor... "Kanun kaldırıp Atatürk'e küfür mü ettireceksiniz" diye anlamsız anlamsız söyleniyorlar.
Sanki yıllardır yürürlükte olan ve istismarcılara alan açan bu kanun, FETÖ'cülerin Twitter'daki profillerine Atatürk fotoğrafı koyup, millete ana avrat küfretmesine ve karşılığında bir ton küfür yemesine engel olmuş gibi.
Engel olun.