Tozan’ın Makam Aracı Ulusal Medyada

Tozan’ın Makam Aracı Ulusal Medyada
25.04.2021 - 19:39
1147

Türkiye, 5 bin seçmenin oy kullandığı Gümüşova Belediyesi'ne alınan makam aracını konuşuyor.  Makam aracı haberi ulusal medyada da manşetleri süslerken, olayın bir numaralı kahramanı belediye başkan Muharrem Tozan ise suskunluğunu hala koruyor.

Sözcü, Cumhuriyet başta olmak üzere onlarca muhalif  medyanın bir numaralı gelişmesi olarak aktarılan makam aracı haberinin ayrıntısı şöyle:

Rize'nin MHP'li Çayeli Belediyesi ile Afyonkarahisar’ın AK Parti'li Şuhut Belediyesi'nin ardından Düzce'nin MHP’li Gümüşova Belediyesi değeri yaklaşık 1 milyon 500 bin TL olan 2021 model Volvo Jeep'i "İtfaiye öncü aracı" adı altında 580 bin TL'ye satın alarak makam aracı yaptı.

Cumhur İttifakı belediyelerinde “İtfaiye öncü aracı” adı altında son model lüks makam aracı furyası devam ediyor. Rize’nin MHP’li Çayeli Belediyesi ile Afyonkarahisar'ın 13 bin nüfuslu AK Parti’li Şuhut Belediyesi’nin ardından 15 bin nüfuslu Düzce’nin MHP'li Gümüşova Belediyesi vergisiz “İtfaiye öncü aracı” adı altında makam aracı satın aldı.

İHALESİ İKİ KEZ İPTAL EDİLMİŞ

MHP'li Gümüşova Belediyesi, itfaiye öncü aracı satın almak için ihale açtı. 2 kez iptal edildikten sonra Nisan ayında gerçekleşen ihale ile itfaiye öncü aracı satın alındı. Belediye Başkanı MHP'li Muharrem Tozan satın alınan lüks cipi makam aracı yaptı.

İTFAİYE ÖNCÜ ARACINA 580 BİN TL ÖDEDİ

Edilen bilgiye göre, belediye daha önce makam aracı olarak kullanılan ful donanımlı lüks makam aracını 300 bin TL’ye sattı. Ardından  değeri yaklaşık 1 milyon 500 bin TL olan Volvo marka lüks aracı “İtfaiye öncü aracı” adı altında 580 bin TL’ye satın alarak makam aracı yaptığı öğrenildi. Belediyelerin, itfaiye öncü aracı olarak aldıkları otomobillerde KDV, ÖTV ve MTV avantajları kullanılıyor.


Editör: N. Cingirt