KARA TREN = CHP

  • 12.03.2015 00:00

 Bundan150 yıl önce II.Abdulhamit döneminde yapımına başlanan tren yolu ve yolculuğu 8500 km uzunluğunda, bir ucu Arap çöllerine bir ucu Edirne’ye kadar uzanan, daha sonra 4000 km sini Lozan’da yabancılara terk ettiğimiz “KARA TRENİMİZ” ve daha sonra Cumhuriyetin ilk yıllarında 2500km daha ilave ettiğimiz, hani “10. Yıl marşında” sözü edilen ülkeyi bir uçtan bir uca demir ağlarla ördük palavrasını şırınga ettiğimiz KARA TRENİMİZ.

Ben yaştakilerin çok iyi tanıdığı Çanakkale savaş yıllarında ve kurtuluş savaş yıllarında asker ve mühimmat sevkiyatında aktif görev yapan, daha sonra 2000 li yıllara kadar yük ve toplu taşıma hizmet veren emektar cefakâr kara bahtlı “KARA TREN” .

1950 den 2010 yılına kadar karayolu yük ve yolcu taşımacılığına sekte veriyor diye ihmal edilen “KARATREN”, Lokomotifleri ile tren garlarında sergilenen “KARA TREN”, yorgun bitkin bitap düşmüş, 150 yaşını aşmış demir yığını, bir kısmı eritilip inşaat demiri, bir kısmı da sergi salonlarında endamı arz eyliyor.

Şimdi diyeceksiniz ki bu konunun günümüzle ne alakası var. Günümüzle alakası yok ama CHP ile direk alakası var. CHP de, “KARA TREN” gibi 150 yıl olmasa da bir asra yakın mazisi ile artık müzelik olduğunu anlatmak için “KARA TREN” örneğini verdim.

CHP nin son hali, rampa yukarı çıkan “KARA TRENE”benziyor, tren yorgun şimendifer yorgun, vatman yorgun, yol yorgun çekmiyor, demir yığını çekmediğini anladı bir tek CHP anlamıyor artık müzelik olduğunu. CHP nin son hali “metal yorgunu” olmasa da “beyin yorgunu” olduğu aşikâr”.

Biliyorsunuz son seçimde pansuman tedavisi ile Demirel’in önerdiği ilaçlarla, pardon milletvekili adayları ile partiye monta edilen klasik sağcı milletvekilleri ve cezaevinden yırtmak için milletvekili yapılan kişilerle partinin iktidar olacağını zannettiler. Hiçbir zamananlayamadılar sağ değerlerle sol partide iktidar olunmadığını.

Hiç demediler ki sağda bir sürü parti varken sağ seçmen niçin sol geçinen partiye oy versin, sen aslına rücu etsene, sol değerleri ilke edinsene, benim gibi bir yığın insanı bağrına bassana.

Belki de Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa bir ana muhalefet partisi,  iktidarın yapmadıklarını değil yaptıkları ile eleştiriliyor. Yahu benim bildiğim muhalefet, iktidar bir tane yaptı ise niçin iki tane yapmadın diye eleştirilir, falanca bölgenin şu sorunu var niçin yapmıyorsunuz diye eleştirilir.

Sizin anlayacağınız muhalefet partileri, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlar kadar AKP nin son on yılda yapılan yatırımlara yakın yatırım yaptığına tahammül edemiyor. 70 sente muhtaç bir devletten İMF ye bile borç veren bir hükümete tahammül edemiyorlar. 10 yıl önceye kadar bir türlü bitirilemeyen yatırımları AKP nin bitirmiş olmalarına tahammül edemiyorlar. Siz etmeseniz de toplum yapılanları görüyor.

CHP nin son marifeti de partimizi kapatıyorlar yaygarası koparmaları, biliyorsunuz son 12 Eylül Anayasa reform paketi oylamasında biz “YETMEZ AMA EVET”çilerin destek verdiği parti kapatmayı zorlaştıran yasanın geçmesi için AKP nin göbeğini çatlattığını ve de CHP nin aksi yönde oy kullandığını bilmeyen mi var.

CHP ye bir hatırlatma; partimiz kapatılıyor tezgâhını yapanlar CHP nin bünyesine yerleşen paralel yapıda ararsa bulacağından hiç kuşkum yok. Bana kalırsaCHP içinden birileri partiyi kapatsalar da7 Haziran seçimlerinde hezimete uğradığımızı görmesek hesabında. Kalın sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.