Hoş geldin kaoslu günler

  • 11.06.2015 00:00

 Sözlük manası karışıklık, kargaşa düzenli durumdan önceki hali demek olan ”KAOS”  uzun bir aradan sonra hoş geldin ülkemize.

Ne çok da özlemişiz “Kaosu”  sırf seni yaşayabilmek için 7 Haziran seçimlerini beklemişiz dört gözle. Doya doya da yaşayacağız gibi görünüyor sonbahara kadar da.

Ülkemizin “Kaos”lu günlerini gençler bilmeyebilir, ancak meraklıları belgelerden belgesellerden kitaplardan öğrenmişlerdir. Biz yaştakilerin tepe tepe doya doya yaşadıklarımızı anlatmağa kalkışsak, her yaşayanın sayfalar dolusu olumsuz Allah bir daha göstermesindiyebilecekleri bir çok anıları vardır.

12 Mart askeri muhtıra sonrası siparişle kurdurulan Nihat Erim azınlık hükümeti mi dersiniz, arkasından kurulan 1. MC daha sonra 2. MC hükumetleri mi dersiniz, 1974 de Ecevit’in “mebus pazarından satın aldığı 16 milletvekili ile oluşturulan Ecevit hükümetini mi, dersiniz,27 Nisan 2007 de Yaşar Büyükanıt’ın verdiği  “E Muhtira” diye bilinen darbe tehdidi ve arkasından kurulan Ecevit’li Mesut Yılmaz’lı Tansu Çiller’liErbakan’lıkoalisyonlu günleri mi dersiniz bilemem al birini vur ötekine hepsi birbirinden beter.

Geçmişi neyle mi ilişkilendireceğim, tabiiki 7 Haziran genel seçimleri ile ilişkilendireceğim.  Şimdi sorayım size, seçim ne için yapılır, iktidar olmak için, hiçbir parti yoktur ki iktidarı hayal etmesin, gelin görün ki bu seçim iktidar olunmak için değil benzetmemi mazur görün yedi düvele hücum eder gibi mevcut hükumeti etkisiz hale getirmek için yapıldı.

1800 yıllarında Osmanlı padişahı Abdulaziz’i darbe ile deviren darbeciler Mithat paşaya sormuşlar, “şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz diye de o da cevap vermişti, orasını hiç düşünmemiştik” diye. Bizim Ak parti muhalifleri de şimdi kara kara düşünüyorlar, bu tablodan nasıl bir hükumet çıkar diye.

En iyi matematik profesörünü getirin bu denklemi çözemez, nasıl çözülsün ki, MHP HDP ile kanlı bıçaklı, CHP AKP ile kavgalı, üçü bir araya gelse bir AKP etmiyor etse de yan çizen oluyor, maksat hasıl oldu üç parti bir oldunuz “KAOS”a oy kullandınız pekii ne olacak şimdi.

Şimdi ne olacağını ben söyleyeyim, Cumhurbaşkanı yasalar gereği her partiye hükümeti kurma görevi verecek, hiç kimse hükumet kuramayacak, sonbahara kadar “KAOS”lu günler yaşanacak, borsa allak bullak olacak, EURO, DOLAR uzaya çıkacak, enflasyon fırlayacak, faizler aldı başını gidecek, esnaf kan ağlayacak, halk başlayacak elim kırılaydı da bu ak parti muhaliflerine oy vermeseydim diyecek.

Daha sonra ne mi olacak sonbaharda erken seçim olacak AKP bu sefer %55 ile tek başına iktidar olacak, referanduma yetecek 330 u bulacak, yeni anayasa da yapılacak başkanlık sistemine de geçilecek.

Gelin biraz da partilerin acınası durumlarına bakalım, CHP genel başkanı bir önceki seçimden bir puan altında oy alırsan genel başkanlığı bırakırım dedi bıraktı mı? Bırakmadığı gibi sanki seçimin galibi gibi düğün bayram yapıyor, kendi oyları çokmuş gibi HDP ye emanet oy veriyor. Bu şunu gösterir benim derdim iktidar olmak değil, birilerinin talimatları doğrultusunda AKP nin gücünü zayıflatmak ve o konu da başarılı oldu da.

Gelelim HDP ye  % 6-7 olan oyu doğuda Kürtler üzerinde estirdiği terör baskı ve şiddetle oyunu %13 lere çıkardı. Gelin görün ki CHP den MHP den bir eleştiri geldi mi, gelmez çünkü gaye ortak amaç ortak hedef belli idi yeter ki AKP nin eli zayıflatılsın gerisi teferruat.

O kadar da değil, tabii ki bu “KAOS”un birilerine yaradığı muhakkak. Mesela savaş baronlarına yaradı, ülkenin ilerlemesini istemeyen Başta İngiltere, Almanya, İsrail, ABD ye yaradı, onların yerli işbirlikçi Koç lara kuzulara ve bil cümle TSİADçılarayaradı . Kolay değil bu “KAOS”un ülke ekonomisine zararı 70 milyar lira tabbiki birilerine yarayacak. Düşmez kalkmaz Bir Allah’tır.  Hiçbir kötülük kimsenin yanına kar kalmaz. Kalın sağlıcakla.     mufitgunal@hotmail.com

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar