İbrahim Korkmaz saygı duruşunu “ Tİ “ ye mi aldı ?

 • 30.11.2011 00:00

 AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, AK Parti Düzce Gençlik Kolları Kongresinde yaptığı konuşmada, resmi törenlerin bir parçası olan; hatta hatta apartman toplantıları dâhil olmak üzere, dernek, sendika, kooperatif ve siyasi parti toplantılarında İstiklal Marşı’ndan önce yapılan saygı duruşu esnasında çalınan “Ti“ sesinin bizim kültürümüzde yeri olmadığını söylemesi ile birlikte, Düzce yerel basını ve internet sitelerinde kızılca kıyamet koptu.

Bilindiği gibi, Türkiye’de resmi törenlerde Atatürk, şehitler ve sonsuzluğa göç etmiş büyüklerimiz için İstiklal Marşı’ndan önce saygı duruşu yapılır. Saygı duruşu sırasında 30-40 saniye kadar süren bir “Ti “ çalınır ve arkasından İstiklal Marşı söylenir… Amerikalılar için önemli olan bu “Ti“ sesi çıkaran müzik, Anadolu coğrafyasında yaşan bizler için ne anlam ifade ediyor. Bir düşünelim…?

Yediden yetmişe hepimizin kulağına aşina olan bu “ Ti “ sesi ya da müzik parçası nereden geliyor? Bu “Ti sesinin “ bizim geleneklerimizle, tarihimizle bir alakası var mı?

“ Ti “ sesinin kökeni

“Ti” sesinin kökeni Amerikan iç savaşına dayanıyor. Bestecisi, Amerikan İç Savaşı’nda generalliğe kadar yükselmiş Daniel Butterfield. Müzikte ki ana tema, Kızıldereli yerlileri soykırıma uğrattıktan sonra iktidar kavgasına tutuşan; Kuzeyli ve Güneyli diye ikiye ayrılan Amerikalıların, iç savaş sırasında ölen askerlerin ardından ve savaşın insanoğlunun duygu dünyasındaki yıkımını anlatan bir ağıt olduğu söyleniyor.

 

Vatan, Millet, Sakarya nidalarıyla hücuma geçerek, AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’a en galiz hakaretlerde bulunanlara aşağıda adresini vereceğimiz linke girmelerini salık veririz.

Meraklıları için şu linke tıklamak yeterli

 http://www.youtube.com/watch?v=Wn_iz8z2AGw&feature=grec_index

 

Ahmet Altan’ın dediği gibi;

" Bu ülkenin başbakanı, tarihimizin en kanlı günahlarından birini belgelerle ortaya koyduktan sonra Dersim katliamı için devlet adına “özür” diledi.

Dersim’de “isyan” olmadığını, katliam için “isyanın” bahane olarak kullanıldığını söyledi.

Öldürülen insanların sayısını açıkladı.

Nasıl öldürüldüklerini anlattı.

Yetmiş yıllık kanlı bir örtüyü tarihin üzerinden çekip aldı, halka çıplak gerçeği gösterirken…”

AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’da,bizim geleneklerimizle hiçbir alakası olmayan saygı duruşu esnasında çalan “ Tİ “ sesinin üzerindeki sis perdesini kaldırdı.

Telaşa mahal yok!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • veyselsaka
  veyselsaka
  3.12.2011 00:41

  o günkü dersimliler hepsi öyledir başbakan bu gün tutukladığı kadın cocuk demenden gereğini yapın dediği tüm kürtlerden özürmü dileyecek diyor ve ekliyor başabakan derhal özrünü geri alsın devlet her zaman ihtiyactan bu gibi olaylarda soy kırım dahil her şey yapabilir demiştir bunlar bilgi kirliliği carpıtma dezenfarmosyondur hiç ileri bir şey değildir.sen bu tartışmaları Erdoğan akp mi veriyor zannediyorsun tüm gelişmelrin gelinen noktanın verilen mücadele ve bedller sonucunda kazanılmıştır

 • veyselsaka
  veyselsaka
  3.12.2011 00:32

  Nevzat sosyal siyasal olaylarda maclarda istiklal marşı okutulmasını doğru bir anlayış değildir bu mac milli mac da olsa bir duygusallığı milliyetciliği öne cıkartır saygı duruşu ise barış ve demokrasi müçadelesindeki ölen yoldaşlarımıza saygı duruşu olabilir bunuda mutlaklaştırmıyorum.bu anlayışlar üst yapının alt yapıya enjekte ettiği bir anlayıştır bu anlayışı terk etmeliyiz çünki bu milliyetcilik bu gün geldiği yer kürt karşıtlığıBaşbakanımızdersimle ilgili özür dilerken bahcelide kck pkk ne

Resmi İlanlar