Yeni Vekiller Neredesiniz?

 • 5.12.2011 00:00

 AK Parti’nin, bir kısmını seçim döneminde tanıdığımız, daha sonra da vekillik rozeti takarak TBMM koltuklarına oturan 3 yeni milletvekilinden Düzceliler, o günden bu yana ses seda çıkmıyor diye ha babam şikâyet ediyor.

Seçim sürecinde, oy alabilmek için Evliya Çelebi misali Düzce ve ilçelerini adım adım, sokak sokak, mahalle mahalle, köy köy dolaşan...Yerel basın organlarına sık sık ziyaretlerde bulunan, telefonla, iletilerle çalışmalarını sıcağı sıcağına paylaşan, aktaran vekiller, sanki bir anda ortadan topluca yok oldu.

Mesleklerinde uzman, üçü de hak ve hukuk savunucusu olduklarını düşündüğümüz milletvekilleri, seçimden beri ne proje üretiyor, ne de Düzce ile ilgili genel sorunların çözümüne nasıl katkı koydukları konusunda kamuoyuna bilgilendirme yapıyor!

Oy verenlerin ve partililerin vekillerden beklentisi yüksek.

Milletvekillerinin ne gibi bir çabası, aktivitesi olduğu bilinmiyor.

Vatandaşlar, “Amaç sadece Meclis’e girmek miydi?” diye soruyorlar.

Örneğin…

Düzce’nin kangrene dönüşen sorunları olan otoban bağlantı yolu,  kalıcı konutlardan geçen çevre yolu, yerel basında kara mizah haline gelen (OTOGARGARA) Otogar projesi, 12 yıldır çözülmeyen Teneke okullar,kronik hale gelen işsizlik,organize sanayide asgeri ücretin altında çalıştırılan insanlarımızın sorunları ve bir türlü bitmek bilmeyen Yığılca Yolu  gibi pek çok sıkıntı yaşanırken, iktidar partisi vekillerin bu konularda neler yaptıkları Düzce kamuoyunca merak ediliyor.

“Meclis’te sadece el kaldırıp indirmiyorlardır, kuşkusuz farklı çalışmalar yürütüyorlardır” diye iyi niyetli düşünüp, diyelim ki;

Bunların kamuoyuna neden yansıtmıyorsunuz? Yerel basın organlarının temsilcilerini ayda bir karşınıza alsanız ve Düzce kamuoyunu birinci ağızdan bilgilendirseniz kötü mü olur?

Sayın vekiller;

Vatandaş, çalışmalarınız konusunda bilgi vermeme rahatlığınızı, bunu ciddiye almama, önemsememe durumunuzu, daha önlerinde birkaç yıl gibi bir sürenin olmasından mı kaynaklanıyor acaba, diye yorumlar yapıyor bilesiniz.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü iken, yaptığı çalışmalarla yerel basının ilgi odağı olan Osman Çakır’ı vekil olduğundan beri resmi törenlerin dışında 6-7 aydır kaç Düzceli gördü acaba.

Dost acı söyler!

Korkarım daha şimdiden yüzü hafızalardan silinmeye başlamıştır bile…

Ben işin kasıtlı olarak olumsuz yorumlama, karalama tarafında değilim, olmak da istemiyorum.

Ama sormak istediğim soru şu:

Düzceliler,

Vekillerimiz, Düzce ve Türkiye’nin en temel sorunlarına nasıl katkı koyacak ve bu doğrultuda neler yapıyorlar ya da planlıyorlar? diye merak ediyor.

Düzce bugüne kadar üyesi bulundukları partilerin bile önüne geçmiş, arı gibi çalışkan, üretken, vizyon sahibi birçok siyasetçi gördü, bu isimler Türkiye’ye mal oldu.

Şunu asla unutmayın!

Düzce’nin sokaklarında yürüyen her on kişiden yedisinin oyunu aldınız.

Sırtınızdaki vebal büyük. Sayılı gün geliiiir geçeeer.

Düzcelinin sizden hizmetten başka bir beklentisi yok…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Faik Akçay
  Faik Akçay
  12.12.2011 00:15

  Seçtiklerimizin, bize seçtirilenlerin, dönüp bize bakma gibi bir sorunları yok. Onlar gelecek seçimlerde, kendilerini listeye, listenin seçilebilecek yerlerine yazacaklara yaranma peşinde olsalar gerektir. Tüm Düzce halkı bunların birisine oy verse, aday listesine konulmadıkları sürece, bu oylar bir işe yaramaz. Bağımsız aday olmanın ne denli güç bir iş olduğu ortada. Seçim sistemi değişmediği sürece seçtiklerimizden, sorunlarımızın çözümüne yardımcı olmalarını beklemenini bir anlamı yok.

 • ALİ UZUN
  ALİ UZUN
  7.12.2011 22:22

  Ben de şahsen daha aktif bir vekillik dönemi bekliyordum.7 ay kısa bir zaman değil .Şimdiye kadar elle tutulur bir aktivite görünmüyor fakat hala ümidimi koruyorum.Diğer 3 vekil hakkında seçim öncesi çok kötü propaganda yapıldı ve 3 yeni vekil büyük söylemler ve iddealarla seçildi.Dolayısıyla beklenti büyük .

 • Azar Muradov
  Azar Muradov
  5.12.2011 23:38

  Üçtane Milletvekiline sormak lazım?Bağımsız olarak Düzceden seçime girseniz nekadar oy alırsınız?Eee Biraz Düzce İçin emek sarfedin yatırımlar yapında anlayalım,görelim kendinizi biraz kanıtlayın,o ilden bu ile gezmekle bişey elde edemezsiniz,unutmayın yarın bir başka seçime Bağımsız olarak girmek durumunda kalırsınız..Hiç olmazsa bir eseriniz olsun baki kalacak..

 • nihat
  nihat
  5.12.2011 22:52

  ağabeeey. ceylan derisinde uyumamak mümkün mü çok yumuşak ve rahat olduğunu söylüyorlar. oraya oturunca düzcenin sorunları kendiliğinden çözülür mü? orta ölçekteki esnafın sorunlarını zincir mağazalar çözer! asgari ücrete tabi işçileri fabrikatörler ezer! toplu taşımacıları beldeye tefeci gibi enseler! bilet şirketi krediniz yetersiz der. hizmet etmez yürütür işkence eder! bu olaylar ve yazamadığım çok olay düzcede cereyan eder. bizimkiler mecliste uyku çeker:))

 • Adnan
  Adnan
  5.12.2011 20:00

  Sayın Cingirt,ellerine sağlık.

Resmi İlanlar