Düzce Tıp Fakültesi’nde neler oluyor?

  • 25.12.2011 00:00

 12 Aralık Pazartesi akşamı Akçakoca’da beyin kanaması geçirerek Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılan, hastanenin beyin cerrahi bölümünün hasta kabul etmemesi nedeni ile Sakarya Bilgi Hastanesi’ne sevk edilerek tedavisine devam edilen Saadet Kiremitçi, doktorların bütün uğraşlarına rağmen kurtarılamayarak 16 Aralık Cuma gecesi yaşamını yitirdi.

 Aynı zamanda gazetemiz yazarlarından Ali Kiremitci’nin eşi olan Saadet Kiremitçi, Akçakoca’nın Esentepe semtinde ailece işlettikleri markette yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılmıştı.

Akçakoca Devlet Hastanesindeki nöbetçi doktorların 112 acil ambulansı ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi beyin cerrahi bölümüne sevk ettikleri hasta, bu hastanenin beyin cerrahi bölümünün doktorsuzluktan sevkli hasta kabul etmemesi nedeni ile saatlerce üniversitenin acil servisinde bekletildikten sonra, Sakarya Bilgi Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümüne sevki gerçekleşmişti

               **************                       *******************                             

Yerel basının, aylardır üniversite hastanesi beyin cerrahi bölümünün doktor yetersizliğinden kapanma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu uyarılarını dikkate almayan Düzce Üniversitesi rektörlüğü, şifa bulmak için üniversite hastanesine müracaat eden vatandaşların dertleri ile ilgileneceği yerde sorunu her geçen gün daha da derinleştiriyor.

 Özellikle Düzce Üniversitesi Rektörlük seçimleri ile başlayan ve bugüne kadar gelinen süreçte, üniversite hastanesi ile ilgili iddialar, dedikodular, suiistimaller her geçen gün artıyor.

 Düzce Üniversitesi, akademik başarıları ile övüneceği yerde, yaygın medya ve internet sitelerinde üniversite içinde yaşanan skandallarla konuşulur oluyor.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Düzce Devlet Hastanesi’nde görevli beyin cerrahlarının üniversite hastanesindeki sorunun çözümüne katkı koymak için geçici görevlendirme taleplerini bile geri çeviren Üniversite yönetimi, Beyin cerrahi bölümünde boşalan iki akademik kadro için rekabete açık şartname oluşturacağı yerde,  “ benden olsun isterse çamurdan olsun “ mantığı ile hareket ediyor. Bencil bir iktidar mücadelesi uğruna insan sağlığını hiçe saymaya devam ediyor.

Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Sivrikaya’ya sorular?

Bir üniversite hastanesinin olmaz ise olmazlarından olan, Beyin Cerrahisi, Plastik Cerrahisi ve Göğüs Cerrahisi bölümlerinde sadece 1 öğretim üyesi bulunmakta, bu bölümleri her an kapanabilecek duruma neden getirdiniz?

Son aylarda üniversite hastanesinden hem ambulans helikopter ile ve hem de kara yolu ile başka illere sevk edilen hastaların artmasın nedeni doktor olmaması değil mi?

Kalp ve damar Cerrahisi bölümüne trilyonlarca TL yatırım yapılmasına rağmen neden hala çalıştırmıyorsunuz?

Kadın Doğum Servisi doktorlarından İsmail Özdemir üzerindeki şaibe her yere bulaşmış iken neden hala İsmail Özdemir’e Profesörlük unvanı vermek için adrese teslim kadro açıyorsunuz? Üniversite sizin babanınız çiftliği mi?

Rektörlük seçiminden sonra Tıp Fakültesinden 10 öğretim görevlisinin üniversiteden ayrıldığı belirtiliyor. Neden?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    26.12.2011 22:20

    Çünkü, rektör hanım rahatsızlanınca istediği hastaneye gidebilecek gücü, parası var. Vatandaş acillerde sürünmüş, doktor bulamamış, umrunda bile olduğunu sanmıyorum. Kendisinden bahsedilsin, pohpohlansın (zaten etrafı iş bilmez ve pohpohcularla dolu) olay bu. sadece beyin cerrahisimi, kalp damar cerrahisi, gastro, hemato, onkoloji hele fizyoloji spor okulu mezunlarına emanet.ilan verilmiş kadrolar imzalanmıyor. daha çok kişinin gönderileceği konuşuluyor. alanen olmasada soruşturmalarla yıldırıl

Resmi İlanlar