70’LİK RAKI 15’LİK BAŞKAN

 • 4.01.2012 00:00

 24 Aralık’ta Akçakoca Belediyesi nikâh salonunda, Akçakoca kent konseyinin ortak temsilciler toplantısı yapıldı. Toplantının konukları arasında eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, AK Parti Düzce milletvekili Osman Çakır, Düzce İGM üyeleri, siyasi parti yöneticileri, meslek odaları, muhtarlar, yerel basın mensupları ve çok sayıda STK temsilcisi de hazır bulundu.

Temsilciler toplantısının, Akçakoca kent konseyi yürütmesi tarafından önceden oluşturulmuş gündemi konuklara okundu.  Toplantı, bir süre bu gündeme sadık kalınarak ilerledi.

Buraya kadar bir anormallik yok. Herhangi bir sivil toplum örgütünün olağan bir değerlendirme toplantısı gibi, Akçakoca kent konseyi temsilciler toplantısı da olağan akışıyla sürüp giderken…

Ta ki, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ın gazetemiz ve onun köşe yazarlarına yönelik galiz hakaret ve tehditler içeren o münasebetsiz konuşmayı yaptığı âna kadar…

Belediye Başkanı Albayrak, gazetemizde köşe yazarlığı yapan, ama aynı zamanda Akçakoca kent konseyinin çalışma gruplarında aktif olarak yer alan iki arkadaşımızın, toplantı gündemi dâhilindeki konularla ilgili yapmış olduğu eleştirilere tahammül gösteremiyor ve oturduğu makama hiç yakışmayan çirkin bir saldırıda bulunma yolunu seçiyor.

Arkadaşlarımızın yaptığı konuşmalar tamamen kent konseyi gündemiyle ilgiliyken, Fikret Albayrak bu eleştirilere tahammül göstermek, ya da arkadaşlarımızın sözlerine karşı bir fikir geliştirmek yerine, ikinci sınıf taşralı siyasetçilere özgü bir seviyesizlik örneği sergiliyor.

‘’ …Birileri bir gazeteyi ele geçirmiş. Oturdukları yerden ahkâm keserek sürekli bizi eleştiriyorlar. Sanki bu belediye hiç iyi bir şey yapmıyor. Tabii görmüyor bu arkadaşlar. Gazetelerinde yaptığımız iyi şeylerle ilgili bir yazı bulamazsın. Öyle limanda rakı içerek devrimci olunmaz kardeşim…’’  

Fikret Albayrak’ın konuşmasının tamamını yazamıyoruz fakat,  gazetemize ve yazarlarımıza yönelik aşağılayıcı konuşmanın ana fikrini belliki tahammülsüzlük ve hakaret üzerine kurmuş başkan.

Biz, ‘Yerel Haber’ gazetesi olarak, başkanın bize karşı neden bu kadar öfkeli olduğunu iyi bilmekle beraber, hiçbir zaman kendisine ve temsil ettiği kuruma karşı seviyesiz bir üslup kullanmadık.

Akçakoca Belediyesi’nin bütün faaliyetlerini gazete olarak haberini yaptık, haber yayımcılığında herkese olduğumuz gibi ona da objektif olduk. Ne başkana karşıt ne de yandaş olduk. Bizim gazeteye ilan verecekmiş reklam verecekmiş burasıyla hiç ama hiç ilgilenmedik.

Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren, cesur  ve objektif olma çizgimizden sapmadığımız gibi, bundan böyle de sapmayacağız. Bir belediye başkanı bize hakaret etti diye onun yaptığı gibi terbiyemizden vazgeçmeyeceğiz. Yaptığı her şeyi haberci kimliğimiz gereği yine yayımlayacağız. Fakat, başkan bey rahatsız oldular diye gazetemiz yazarlarına sansür uygulamayacağımız gibi, her bir köşe yazarımızın yazdığı yazılarda sonuna kadar özgür olduğunu ve her zaman yazarlarımızın kendi düşüncelerini yazma haklarının var olduğunu söyleyecek, bu hakkın kutsal ve dokunulmaz olduğunu savunacağız.

Fikret Albayrak’a da birkaç söz etmeden geçmeyeceğiz tabii ki…

Sayın Başkan, biz, var olan bir şeyi cambazlık yaparak ele geçirmiş değiliz. Birkaç yürekli insan bir araya gelerek bir gazete çıkardık ve bir haber sitesi oluşturduk.

Sanırım sen bizi kendinle karıştırdın. Senin, DSP’den başlayarak, Akçakoca Belediye Başkanlığı’na uzan yolda ,bir elinin DSP’nin  bir elinin de CHP’nin içinde ne tür cambazlıklar yaptığını da biliyoruz. Hakeza eş dost akrabalarını üye yaparak Kızılay’ın Akçakoca Şubesini nasıl ele geçirdiğini de biliyoruz. Neden ısrarla Kızılay Akçakoca Şube Başkanlığı’nı bırakmadığını da biliyoruz.

Sayın Fikret Albayrak,

 Gazetemiz, sadece Akçakoca’nın değil Düzce ve ilçelerinin de haberini yapan bir bölge gazetesidir. İlkeli çalışma ve meslek onurunu taşıma noktasında kendisini kanıtlamış bir gazete olduğumuz gibi, bu çizgimizle kısa bir sürede en çok takip edilen gazete olmamız bir yana, Düzce ve ilçelerinin en çok okunan haber sitesi olduğumuzu da yeri gelmişken söylemek isteriz.

Bütün bu başarımızın altında yatan şey ise, siz ve sizin gibi düşünen taşra siyasetçilerinin arzularına göre yayın yapan bir gazete olmak değil, ilkeli ve cesur bir yayın anlayışını kendimize düstur edinmemizden gelir.

Biz, halkın haber alma özgürlüğü adına, sizin haberlerinizi tüm hakaretlerinize rağmen yine yazacağız. Biz buna alışığız. Ama şunu asla unutma; Akçakoca Belediyesi babanın çiftliği değil, köşe yazarlarımız sizi yeri geldiğinde acımasızca eleştirecek, yaptığın doğru icatlarda da sonuna kadar arkanızda duracak. Kusura bakma sayın başkan siz de buna alışacaksınız.

Sayın Fikret Albayrak,

Biz senin emrindeki kör, sağır ve dilsizlerden oluşan, gözüne girebilmek için yüzüne “ bel bel “ bakan, sana erketelik hizmeti veren gazetecilerden değiliz ve asla olmayacağız…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • Fikret yılmaz
  Fikret yılmaz
  11.02.2012 12:07

  Çok yaşayın kaleminize sağlık.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  12.01.2012 11:52

  sayın yetkılıler benım yazdıgım yorum yorum yaptıgım tarıhten bır gun sonra zıyaretcı duvarında yaynlandı ama 2 gun sonra baktıgımda yoktu. neyse cokta buyuk bır sorun degıl...

 • Nevzat Cingirt
  Nevzat Cingirt
  10.01.2012 17:45

  " Akçakoca Sevdalısı " rumuzu ile yazan arkadaş. Küfür olmadığı sürece hiç bir okurumuzun yorumunu silmedik. Yönetim panelimizi bir kez daha kontrol ettik. 8 ve 9 ocak tarihli " Akçakoca Sevdalısı " rumuzu ile bize gelen bir ileti yok. Yanılmış olmayasınız?

 • akcakoca sevdalısı
  akcakoca sevdalısı
  10.01.2012 16:56

  dun yaptıgımız yorumlar bugun nedense silinmiş....!!! her ne hikmetse..belkıde bırılerı ıstememıstır yorum yapılmasını sistem arızası cıkmıstır, pc cökmüstür..))) v.s vs. v.s..........

 • Nevzat Cingirt
  Nevzat Cingirt
  10.01.2012 10:11

  Veysel bey sen rahat ol... Bilen bilir.Harabinin dediği gibi biz; "... Kandil geceleri kandil oluruz Kandilin içinde fitil oluruz Hakkı göstermeye delil oluruz Fakat kör olanlar görmez bu hali..."

 • veyselsaka
  veyselsaka
  7.01.2012 10:46

  NEVZAT RAKI İÇMEYE KARŞIMISIN YOKSA BAŞKANIN POLİTİK YÖNTEMİNEMİ KARŞISIN RAKI BİR ŞEY BİR KÜLTÜRÜ ANLATIR ONU İÇEBİLMEK EKONOMİK DURUMLA İLGİLİDİR YAZIN GÜZELDE BAŞLIĞI NEDEN 70 LİK RAKI BANA BORCLANDIN BÖYLE BAŞLIK ATTIĞIN İÇİN HEMDE 70 LIK TAMAM SELAMLAR

Resmi İlanlar