Biraz edep…

 • 1.08.2012 00:00

 Kamuoyu, uzun zamandır Düzce Üniversitesi ile yatıp kalkıyor.

Düzce Üniversitesinde olan biten her şey,  özellikle rektörlük seçimlerinden sonra yerel basın aracılığı ile çarşaf çarşaf kamuoyu ile paylaşılıyor.

Birileri Düzce Üniversitesi ile ilgili bir eksiği gündeme getirdiğinde, rektörün yanında saf tutan malum tayfa “ yine mi üniversite “ diyerek,  gerçeğin peşine düşenleri karalamaya, tartışma konusu olan sorunu basitleştirerek sıradanlaştırmaya,  giderek unutturmaya çalışıyorlar.

Ama var olan sorunlar, malum tayfa “ yok “  dediğinde yok olmuyor maalesef…

Tıpkı, Rektör başdanışmanı Recep Özmerdivenli’nin mahkeme kararı ile reçete hırsızı olmasını unutmayacağımız gibi.

Tıpkı, birkaç ay önce Araştırma Hastanesine müdür olan Adnan Coşkun’un “ cinsel istismarcı “ olduğunu unutmayacağımız gibi…

Onlar unutturmaya çalışsalar da, gerçek;  LÖK taşı gibi orta yerde duruyor. Sorun buharlaşmıyor.

Tarih geleceği aydınlatan deniz feneridir derler.

Recep Özmerdivenli denen şahıs 7 ay önce reçete yolsuzluğu suçundan 1 yıl 11 ay 10 gün ceza alıyor.  Maşallah Rektör Şerifoğlu, Recep efendiyi takıyor koluna her yere birlikte gidiyor.

Demek istiyor ki, ‘ ben afettim siz de affedin. Recep’in reçete hırsızı olduğunu görmeyiverin.’

Topluma örnek olması gereken, üniversite gibi yüksek ideallerin öğretildiği ilim ve irfan yuvasının aynasını bu topluma tutması gereken rektör, ne acı ki;  Düzcelilere, reçete hırsızlarının, cinsel istismarcıların aynasını tutuyor.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi tarafından reçete hırsızı ve bir dolandırıcı olduğu kesinleşen zavallıyı, Rektör Hanım Düzcelilere neden kakalamaya kalkıyor.

Neden?

 Rektör hanım, reçete hırsızını görevde tutmaya devam ederken,  ne yapmak istiyor?

Recep efendi üniversitedeki görevlerine devam ettiği sürece, insanların aklına çeşit çeşit soruların geleceğini düşünmüyor mu rektör hanım.

Bitmiyor…

Recep Özmerdivenli’nin reçete yolsuzluğu ve dolandırıcılığı suçlarından ceza aldığı dava dosyasını incelediğimizde insanın midesi bulanıyor.

Yüzlerce masum insanın adını kullanarak hastanede yatmış gibi göster, ilaç yazdır ve hiçbir suçu günahı olmayan doktorların adlarına imza at.

Recep Özmerdivenli nerede işliyor bu suçu?

Kayseri Gevher Nesibe Hastanesi’nde.

Gevher Nesibe Hastanesi Müdür Yardımcısı kim? Adnan Coşkun.

Anlayacağınız taaaaaaa Kayseri’den kankalar…

Kim bu Adnan Efendi?

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Müdürü.

Gevher Nesibe Hastanesi’nden neden atılmış?

 Yatarak psikolojik tedavi gören L.Y isimli hastayla, cinsel ilişkiye girmek için zorlarken yakayı ele verdiği için.

Olay, o dönemde Kayseri yerel basınına yansımış, yapılan soruşturma sonunda Adnan Efendi,  Kayseri İl Sağlık Müdürlüğüne düz memur olarak postalanmış.

İnsanın aklı havsalası almıyor.

Aradan yıllar geçiyor, reçete hırsızı Recep ile cinsel istismarcı Adnan’ın yolları Düzce Üniversitesi’nde kesişiyor.

Neden Düzce Üniversitesi?

Adnan Efendi, Recep efendinin referansı ile önce Düzce Üniversitesine tayinini yaptırıyor.

Ardından,  Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine müdür olarak, Rektör Şerifoğlu tarafından ataması yapılıyor.

“ Değer üreten “  üniversite sloganını dilinden düşürmeyen Şerifoğlu, topluma yozlaşmanın, çürümenin, hukuk tanımazlığın örneklerini veriyor.

Sayın Şerifoğlu, tüyü bitmemiş yetimin hakkını cebine indiren reçete hısızı bir adamı, başdanışman olarak yanında çanta gibi neden gezdiriyor?

Düzce Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı olarak neden hala görevde tutuyor!?

Sayın Şerifoğlu, 1 yıl 11 ay 10 günlük hapis cezasının onaylanması nedeniyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu açık hükümlerine rağmen, Recep Özmerdivenli için kamu vicdanını kanatmaya neden devam ediyor?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (18)

 • reçete hırsızı
  reçete hırsızı
  3.08.2012 12:43

  Doğru tektir. Az veya çok doğru olmaz. Adam hırsız mı? hırsız. yargıtay demiş mi? Evet hırsız demiş. Bitmiştir. Gereğini yapmayan rektör en az onun kadar suçludur.

 • reçete hırsızı
  reçete hırsızı
  3.08.2012 12:43

  Doğru tektir. Az veya çok doğru olmaz. Adam hırsız mı? hırsız. yargıtay demiş mi? Evet hırsız demiş. Bitmiştir. Gereğini yapmayan rektör en az onun kadar suçludur.

 • hey düzceli POCKETçi
  hey düzceli POCKETçi
  3.08.2012 08:46

  peki sni kim tuttu??hem saldırgan hem yargılı hem kin v öfke dolu kusmukladın heryeri..rantta yerin mi sallandı zulmle savaşanların karşısında...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.08.2012 08:43

  "Taşeronluk ve kan emmek" fiilleri ancak sizin menfaat dolu beyinlerinizde yer eder.Devletin kasasından hunharca, haram-helal çizgisinden bihaber şekilde hortum paşaları sizlersiniz."Çoluğum çocuğum acaba bundan zarar görürmü"diye hiç bir hassasiyet gözetmeden menfaat ve para peşinde seyirten müsveddeler sizler oluyorsunuz.

 • Düzceliye Düzceli olmayandan
  Düzceliye Düzceli olmayandan
  3.08.2012 08:36

  "Üniversiteden istediğiniz" demiş:Biz üniversiteden birşey istemezyiz,ama senin gibiler hep birşey istedikleri için konuşmalarına da yansır böyle.Yorumcular sizin deposunu doldurduğunuz tarzda yorumcu değil,satın alınamyacak inanç dolu hayatlarıyla karakter sahibi,üniversitede AKADEMİSYENdir.Bir yerlere müdür vs, komisyon bşk payesi vererek cukka manyağı yaptığınız saman çuvalları buraya hakkı savunan yorum bile yazamıyorlar canım benim.

 • has düzceli
  has düzceli
  3.08.2012 01:16

  sayın düzceli rumuzlu arkadaş... eğer taşeron(taşaron yazılmaz) dediğin orhan kılıçın açıklamalarından biri yalansa ben eşşek gibi anıracağım. Peki tamamı doğruysa sen anırır mısın? rektörün paralı yorumcularından olduğun için buraya adını yazmayacağına eminim. yaz adını, soyadını ve telefon numaranı nasıl harbi biriymişsin görelim...

 • düzceli
  düzceli
  2.08.2012 23:01

  Nedir bu Üniveristeden istediğniz. Kimliksiz kişiliksiz bir sürü haybeci yorum yapıp saldırıp duruyor. Bu Üniversitenin Rektörü Düzce Üniversitesine on defa fazla. Ama bu şehirden ancak bu yorumlar çıkar. Niyemi? hayatında iki taşı üst üste koymamış vekil ibo abilerinin abuk sabukluğuna bu gazetede methiye düzemedikleri için, abileri üniversitede büno üzerinden top oynayamadığı için. Uyduruktan bir şey bulalım, memursen orhanı taşaron tutalım,sonra yalan yanlış yazalım.

 • düzceli
  düzceli
  2.08.2012 23:01

  Nedir bu Üniveristeden istediğniz. Kimliksiz kişiliksiz bir sürü haybeci yorum yapıp saldırıp duruyor. Bu Üniversitenin Rektörü Düzce Üniversitesine on defa fazla. Ama bu şehirden ancak bu yorumlar çıkar. Niyemi? hayatında iki taşı üst üste koymamış vekil ibo abilerinin abuk sabukluğuna bu gazetede methiye düzemedikleri için, abileri üniversitede büno üzerinden üniversitede top oynayamadığı için. Uyduruktan bir şey bulalım, memursen orhanı taşaron tutalım,sonra yalan yanlış yazalım. Satılık yorumcularda arkadan yazılar yazsın. Siz ne şehir olursunuz ne de üniversiteyi hazmedersiniz. Ovanın kurumuş bataklığında sivrisinek gibi öter kan emecek rant kapısı ararsınız

 • Embesil-R-Pocket
  Embesil-R-Pocket
  2.08.2012 10:08

  Nörondan yoksun arkadaş arabasının (dekan yrd arabası haa, boru değil) park yerine takmış sğr! Kapılara ihbar yazıları yazıyor, imzasız. Dur bak sen, ben bir yazı asayım da gör kapıyı. Anensefalik herif! Senin parkla morkla uğraşacak halin kaldı mı?Sen döndürdüğün çarkların hesabını vereceksin.

 • BİRAZ EDEP BİRAZ POCKET
  BİRAZ EDEP BİRAZ POCKET
  2.08.2012 00:27

  BİRAZ EDEP DEĞİL YA HU BİRAZ DAHA POCKET...BUNLAR BÖYLE POCKET POCKET

 • rePOCKET
  rePOCKET
  2.08.2012 00:19

  BU İSMİ BULANA HELAL..tam POCKETçi çıktı adam tescilli yargılı..ismi ile müsemma derler böylesine..tespit süper tek kelime yeter;rePOCKET

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.08.2012 23:56

  Yönetim zekice siyaset yapıyor. Kukla, satılmış güya sağcıları vitrine koyuyor. tıp fakültesi, teknik eğitim yönetimi gibi bu şekilde milliyetçi camiyayı güya yanına almış oıluyor. mhp yemeklerinde asansörcü ve içmece baş köşede. bu şekilde maksimum sol kadrolaşma yapılıyor. beyin cerrahasi vs gibi. sonra chp yönetimi devreye girip sahip çıkıyor neden? eeee rektör yardımcısı gizliden cinler ve perilerle dirsek temasında istediğini koyduruyor. nöroloji ve dahiliyeye alınacaklar gibi.daha ne olsun

 • EDEP YA HU
  EDEP YA HU
  1.08.2012 15:20

  Edep bir tac imiş Nur-u Hüda’dan Giy ol tacı, emin ol her beladan... Mevlâna Celaleddin Rumî k.s. Hazretleri, Mesnevî’sinde şöyle diyor: “Allah’tan edebe muvaffak olmayı dileyelim. Edebi olmayan kimse Allah’ın lütfundan mahrumdur. Edebi olmayan yalnız kendine kötülük etmiş olmaz. Belki bütün dünyayı ateşe vermiş olur.?” Bir melek olan Azazil de, yine küstahlık yüzünden kapıdan sürülmüştür.” Edep, nefsini tanıyıp haddini bilmektir. Edep, kul olduğunu anlayıp Yüce Mevlâ’ya yönelmektir. Edep, kibri kırıp tavazuya sarılmaktır. Edep, fani dünyayı tanıyıp boş davaları bırakmaktır. Edep, Cenab-ı Hakk’ın ve varlıkların haklarını güzel korumaktır. Edep, hayalı ve vefalı olmaktır. Edep, pişman olunacak şeyleri yapmamaktır. Kısaca edep, güzel ahlâktır. Güzel ahlâk ise, içiyle dışıyla doğru olmak ve bu doğruluk üzere yaşamaktır. Buna denge ve istikamet denir

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.08.2012 12:25

  Şerifoğlu bunları ne karşılığında yapıyor, bunu analiz etmek lazım..

 • Üniversiteli
  Üniversiteli
  1.08.2012 12:23

  sayın Nevzat bey, yaşdıklarımızı çok güzel özetlemişsiniz. Düzcede ve Üniversitemizdeki çürümüşlük en fazla bu kadar güzel anlatılabilir di. teşekkür ederim

 • maalesef
  maalesef
  1.08.2012 11:19

  malesef, özerk kurumlarda böyle bir sorun var. Özerk kurum amiri izin vermedikçe adam kurum içinde cinayet işlese bile kurum amiri izin vermedikçe soruşturma yapılamıyor. Kurum amirinin de siyaset ile arası iyi ise soruşturmaya izin vermeme, soruşturmayı sümenaltı etme, bekletme, zaman aşımına uğratma, soruşturmacının teklif ettiği cezayı imzalamamak gibi suçluyu koruma mekanizmaları mevcut. aslında savcılar buna el koyabilir ama onlarda malesef 2547 nin arkasına sığınıp işi sallayabiliyor..

 • vicdan
  vicdan
  1.08.2012 11:14

  tek kelimeyle rezalet..

 • Recebin yamakları
  Recebin yamakları
  1.08.2012 10:55

  Recep, seçimden sonra yanına bozukları toplamaya başlamıştı. Hatta birine bizzat şahit oldum, aynen şöyle dedi:"Celalettin hocam,gel şöyle,seni kanatlarımın altına alayım".Bunlar şimdi sağda solda recebi aklamaya çalışıyor, şimdi değil 1 senedir.Yazıklar olsun menfaat düşkünlerine...

Resmi İlanlar