CHP İl Başkanı Basri abinin açıklaması üzerine…

 • 3.08.2012 00:00

 Düzce Üniversitesi ile ilgili tartışmalar, Düzce gündemini daha uzunca bir süre meşgul edecek gibi.

Rektör Şerifoğlu, Recep Özmerdivenli gibi reçete hırsızını o üniversitede tuttuğu sürece, bu tartışma devam etmeli, edecek de…

 İktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplum örgütleri ile Düzce Üniversitesi etrafında tartışılan her şey, bizim nasıl bir toplum istediğimizi de gösteriyor aslında.

Ben, Düzce yerel basını üzerinden yapılan üniversite eksenli tartışmayı dün, ülke genelinde yaptığımız “ orduyu yıpratmayalım “ tartışmasına benzetiyorum.

Dün, “ bana emperyalizmin bir oyunu mu bu? “ modunda olan, “ aman ha,  ordumuzu yıpratmayalım “ diye ortalığı velveleye verenlerin, Sarıkız, Ayışığı, Balyoz eylem planlarının bir bir ortalığa saçılmasından sonra nasıl kuyruklarını kıstırıp suspus oldularsa…

Bugün, Düzce Üniversitesi Rektörü Şerifoğlu etrafında bir araya gelmiş “ üniversiteyi  yıpratmayalım korosunun " , reçete hırsızı Recep Özmerdivenli gibi geçmişi karanlık kişilerin iplikleri pazara çıkıp pespayelikleri ortalığa saçıldıkça, suspus olacaklarına inanıyorum.

Bu nedenle  ben, tartışmanın devam etmesinden yanayım.

Herkes eteğindeki taşları döksün. Dökecekler de…

Enson, DAGEM müdürü Kekeçoğlu Hanım tartışmaya katıldı. Bir öğretim görevlisinde bulunması gereken azami nezaket ölçülerinden uzak; daha çok bir siyasetçi edasıyla Sayın Korkmaz’a verdi veriştirdi. Aldığı ödülde Korkmaz’ın gözü olduğunu söyledi.

Sayın Kekeçoğlu Hanım bir çırpıda unutuverdi geçen yıl Düzce Tarım İl Müdürlüğü’nde yapılan Düzce Arıcılar Birliği toplantısında,  Sayın Korkmaz’ın kendisini Düzceli arıcılara karşı nasıl savunduğunu. Doğru ya, vefa sadece İstanbul’da bir semt adıydı değil mi Sayın Kekeçoğlu !?

Sayın Kekeçoğlu’nun açıklamasından bir gün sonra, bu kez CHP İl Başkanı Sayın Basri Karslıoğlu topa girerek Korkmaz’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Bu satırları kaleme aldığım şu dakikalarda aylardır ortalarda görünmeyen CHP merkez ilçe Başkanı Sayın Başak Tütüncü nöbeti Sayın Karslıoğlu’ndan devralarak, Sayın Korkmaz’a ‘ haddini bildirenler ‘  kervanına katıldı…

Belirli bir merkez tarafından plan dâhilinde organize edildiği açık olan demeç furyasına, başka başka partiler ve sivil toplum örgütlerinin de önümüzdeki günlerde katılması benim açımdan hiç şaşırtıcı olmayacak.

Plan açık, üniversite yönetimini eline geçiren malum çevrenin ipliği pazara çıktığında, devreye hemen zinde kuvvetler girerek gündem değiştirmeye çalışacaklar. Yersen tabi…

Biz, Sayın Karslıoğlu’nun açıklamasına biraz ironi yaparak geri dönelim.

Rahmetli Ecevit’in 28 Şubat sürecinin o karanlık günlerinde meclis kürsüsünden RP Milletvekili Merve Kavakçı’yı hedef alarak; “bu hatibe haddini bildiriniz“ dediği o unutulmaz sözlerin bir benzerini Karslıoğlu söyledi.  

Sayın Karslıoğlu, AK Parti İl Başkanı Sayın Kaşıkoğlu ile  bütün AK Parti camiasına seslenerek “ Korkmaz’a haddini bildiriniz “ dedi.

AK Parti camiasının Karslıoğlu’nun bu çağrısına vereceği tepkiyi önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz. Umarım, AK Parti kurmayları ‘ ölü fare numarasına yatmazlar… ’

Ortada bir reçete hırsızlığı vakası varken; sözüne, samimiyetine inandığım, Basri abi diyerek ayrıca saygıda kusur etmemeye çalıştığım, kendisi de bir eczacı olan CHP İl Başkanı Sayın Karslıoğlu’na ne oluyor?

Bilenler bilir, kendisi senelerce Düzce Devlet Hastanesinde mesul eczacılık yaptı. Emekli oldu ve şu anda halen serbest eczacılık yapıyor.

Reçete hırsızlığı yapmanın, sahte reçete düzenlemenin ne demek olduğunu, Düzce’de herkesten daha iyi bilir.

CHP İl Başkanı Basri abi açıklamasında, “ varsa bir şey, hukuk gerekeni yapar “ diyor.

Sayın Karslıoğlu;

Şerifoğlu’nun başdanışmanı ve aynı zamanda Düzce Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Recep Özmerdivenli için Yargıtay 11. Ceza Dairesi bundan 7 ay önce gerekeni yapmış zaten.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi Recep Özmerdivenli’nin 1 yıl 10 ay 10 günlük hapis cezasını onaylayarak;

“ Sen, reçete hırsızın kardeşim! “ 

 “ Sen, 657 sayılı Devlet Memuru Kanununa göre bir gün dahi devlet memurluğu yapamazsın “ demiş.

Hukukun böylesine emredici hükümlerine rağmen,  ana muhalefet partisinin il başkanı olarak nerede saf tuttuğunuzun farkında mısınız?

Hukukun emredici hükümlerine rağmen, hukuku “ guguk “ yapan Şerifoğlu’nun yanında hizaya girerek kamu vicdanını yaraladığınızın farkında mısınız?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (30)

 • düşünceli
  düşünceli
  6.08.2012 10:49

  Psikiyatrik bozukluğu olan akademik ünvanlıları R-pocket türü aracılarla kullanırsın. Makam şöhret peşinde koşanları R-pocket türevi azgınlarla kullanırsın. Yaşamın değişmez kuralı (b.lu değnek varken tıkalı fosseptiği elinle açmazsın). Rektöriçe ve akıl hocaları tam da tarihi bilgi ve tecrübelere göre hareket ediyorlar. R-pocket bugün düzce yarın başka bir yer... psikiyatrik bozukluğu olan akademisyen karı-koca biz deliyiz derler. yani yorgan gider kavga biter. yeni bir seçim arefesinde....

 • okuyun
  okuyun
  5.08.2012 23:28

  güzel bir yazı. birileri mutlaka okusun bence.

 • üniversiteli
  üniversiteli
  5.08.2012 17:41

  ulen bu recep amma roketmiş ya tıpkı kavalcının mızıkacısı lastiklenmiş de bilya dağıtmış gibi biri. Bu bir tanıdık simayla çok uyumlu herhalde kaynaşlıya da aynen böyle biri rektöriçe tarafından taltiflenmişti. AA ve SA sayesinde. Valla AA bayaa üçkağıtçılarla tecavüzcülerle hırsızlarla yalancılara torpil için kuvvetli imiş ne de olsa tombiş mustafanın babası

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  5.08.2012 15:57

  Recep hocanın beden öğretmeni olduğu doktorasını biyolojide yaptığının doğru olduğunu öğrendim? ama eksikmiş. Beden eğitimine sınavsız yani usulsüz girmiş. Milli teakwondocu olarak. Problem yaşamamak için alan değiştirmiş. Yakında başka alanlara da kayabilir. Hazırlıklı olmak lazım. Ama bence sorun Recep hocamı? O giderse üniversitede her şey süt liman olur mu? Asıl sorun bu.

 • Erce yazan
  Erce yazan
  5.08.2012 14:41

  R-pocetin asıl defterini düren orhan baba(kılıç) ve demir hilmi, perde arkasında vekil ve malum kişi. Esas onlara helal olsun. Ramazandan sora artık başhekimlikte kutlama pastasını yeriz.

 • bir bilen
  bir bilen
  5.08.2012 00:27

  yazara helal olsun. R-poceti emekli etti sonunda. Üniversite huzura kavuşur artık.

 • AA
  AA
  4.08.2012 23:38

  kaçış yok.panik yapma.sıra sende. gevşe, çok acımıcak...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  4.08.2012 16:51

  Sayın İbrahim KOrkmazı eleştireceğinize Korkmazın belgeleriyle hırsız dediklerini eleştirin. Üniversiteye asıl zarar veren arsıza hırsıza sahip çıkan ve bunları üniversitye dolduranlar ve bunlara destek verenlerdir . Bir de şunu merak ediyorum koskoca bir rektör üstelik bayan bir rektör hakkında ahlaksızlık iddiası olan bir memurun arkasında neden durur. Bu rektörün kocası bu konuda ne düşünür. Aynı soru rektöre destek olan muhalefet partisinin bayan ilçe başkanı ve kocası için de geçerli.

 • tarafsız adlı yorumcuya
  tarafsız adlı yorumcuya
  4.08.2012 12:03

  Tarafsız adlı yorumcu: Dediğin aileye sıra gelecek. Dediğin aile masum değil gibi görünüyor. Muhtemelen sırada onlarda var. Memursen ve ekibinin bu aile ilgili ellerinde birçok şey olduğu söyleniyor. Memursen, vekil, ve bünyamin anlaşıldığı kadarıyla sırayla gidiyor. Muhtemelen Recepten sonra bu aileyi vuracaklar.

 • Düzceli
  Düzceli
  4.08.2012 08:05

  Birileri tecavüzcü için adam dede olmuş daha bir şey yapmaz diyorlar. Bu adamın daha önce yaptıklarını kendileri de kabul ediyorlar. Buna rağmen başka adammı yoktu Üniversite hastanesinde müdürlük yapabilecek gayseriden ısmarlama getirdiniz. Bunların hesabını bir gün nasıl vereceksiniz göreceğiz. çember daralıyor. Yatsı geçti. gece karanlığında yaptığınız işler sabah olunca herşey ortaya çıkacak. Ayrıca vakıfta yolsuzluk varmı?

 • davut
  davut
  4.08.2012 00:32

  yerel haberi bu ciddi ve sevyeli yayınlarından dolayı tebrik ediyorum. Düzceli olarak doğruları öğrenme hakkımı sağladığınız için teşekkür ediyorum

 • carsı chp ye karsı
  carsı chp ye karsı
  4.08.2012 00:28

  chp önce nasıl muhalefetten kurtulurum onunla ilgilensin. bu konu sizin kapasitenizi ve becerinizi coktaaan aşar. iktidarı düşünmeyen kıdemli,gedikli parti temsilcisi.

 • tarafsız
  tarafsız
  4.08.2012 00:25

  Yazık bir dönem solcularla mücadele ettiğini her yerde göğsünü gererek anlatan aile.simdi kocaman yaslarına ragmen kızı yasındakilerin tetikçisi ve maşası oldular. kapılarda geleceği zamanlar dakikalarca liseli cocuklar heyecanıyla belki elinde bayrağı eksik bekleyen insanlar. bu makan insanı acayip değiştiriyor.ilkesiz ve ülküsüz yapıyor. simdilerde de aynı aile solcularla kolkola. hadi bakalım daha nelere sahit olcaz.

 • Sabri Düzgün
  Sabri Düzgün
  4.08.2012 00:08

  Nevzat bey, elinize, yüreğinize kaleminize sağlık. Herşeyi para pul sanan, güce tapan bu kadar insan müsvettesine rağmen, doğru bildiğiniz konuda sonuna kadar savunuyorsunuz. Elbet onlar da biliyor, sivrikayanın ve ekibinin yamuklarını ama ne yapsınlar güce tapıyorlar. Para pul, makam mevki de onlarda. Yoksa cukkadan olacaklar.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  4.08.2012 00:20

  evet o tarafta milliyetçi gözüken birileri var. rektör bu camiayı kullanmaya başladı anlaşılan. ama kadrolaşmalar ne hikmetse solculardan oluyor. mhp bunun hesabını sormalı. sahte milliyetçilerden. yoksa vebali ağır olacak. düzce bu saçma dokuyu kabul etmez. nörolojiye alınacak bayan, beyin cerrahisi nolcak şimdi.birde anatomiye alınması düşünülenler var.

 • meraklı
  meraklı
  4.08.2012 00:14

  Recep hocanın beden öğretmeni olduğu doktorasını biyolojide yaptığı doğrumu? O zaman ne yükseliş beee. beden eğitimi müdürü, baş danışman, tıpçı olmadığı halde tıpın dekan yardımcısı ve sol kadrolaşmanın baş sorumlusu. neyin bedeli karşılığında bukadar hızlı basamakları tırmandı ki? merakımdan sordum bilen varsa yazarsa öğrenmiş olurum.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  4.08.2012 00:07

  güya idarede rektörün etrafını milliyetçi tayfa sarmış. duruma bakarmısınız. gerçek milliyetçiler ve milliyetçi görünen çapulcular.bunların milliyetçilikle bir alakası yok. sadece çıkarları gereği öyle görünüyorlar. bravo destekçiniz chp olmuş. hadi bakalım tektek niyetiniz ortaya çıkıyor. küçük bir makam ve candaş,yandaş kişiliksizler.

 • cemil
  cemil
  4.08.2012 00:03

  güzel ve aydınlatıcı,çok sevyeli, tarafsız ve hukuku ön planda tutan bir yazı olmuş. kaleminize sağlık.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.08.2012 17:06

  sayın CHP il başkanımız biraz uçmuş herşeyi ideolojine karıştırmış

 • üniversiteli
  üniversiteli
  3.08.2012 15:14

  Herkes rahatlayabilir, Yök R-Pocetin dosyasını tamamlamış. Son savunmasını aldıktan sonra memuriyeti bitiyor. R- Pocete yakın bir kaynak edinilen bilgiye göre son savunmasını vrmeden önce R- Poket emeklilik dilekcesini verecekmiş. Rektörde emekliliğiği dolsun diye idare etmiş.

 • Enver isimli yorumcuya
  Enver isimli yorumcuya
  3.08.2012 13:56

  aradaki fark şudur. İbrahim beyin bahsettiği hususların hiçbiri yalanlanmıyor, hepsi belgeli, hepsi yargı kararı ile ortada. Basri beyin açıklaması konuların içeriğine girmeden yapılmış. neye itiraz ettiği bile belli değil. Üniversite yıpratılmasın diyor, kabul. Peki hırsızı, sapıkı, sahtekarı, doalndırıcıyı, intihali savunuyor mu? bunları görmezden gelerek üniversite savunulamaz. Bunlar çözümlensin, Basri beyle birlikte biz de üniversiteyi savunalım. Bu haliyle körlemesine savunmaya geçmek, yapılan her bir hukuksuzluğa, sahtekarlığa, sapıklığa, hırsızlığa ortak olmaktır. Bu nedenle Basri bey uyarılmalıdır. Kendisini tanıyorz. Üniversitedeki rezillikleri kabulleneceğine ihtimal vermiyoruz. sadece kendini kullandırmasın. Başka diyecek sözümüz yok.

 • saadet
  saadet
  3.08.2012 13:51

  Sayın gazeteci,eski bir kominist olarak Merve Kavakçının FBİ nin elemanı da olduğunu neden yazmıyorsunuz?Sizde öğrendiniz Yeşil Dolarların etrafında tavaf etmenin en verimli ibadet olduğun:):)

 • kapa çeneni korkmaz
  kapa çeneni korkmaz
  3.08.2012 12:39

  korkmaz kılıç dikici. kapayın çenenizi. ne güzel malı götürüyoruz, tecavüz ediyoruz, tacizcilere kol kanat geriyoruz. Kol kırılsın tecavüzcü, hırsız, tacizci içerde kalsın. yazık değil mi 800 reçeteyi değiştirip paraları cukkalayan adama? Yazık değil mi tecavüzcüye? bir daha yapmıcaklar bak söz. Yeterki pisliklerimizi ortaya çıkarmayın..

 • hırsızı savunan hırsızdır
  hırsızı savunan hırsızdır
  3.08.2012 12:34

  adamın reçete yolsuzluğu belgeli mi? belgeli. Hukuk karar verimiş mi vermiş. Bu adamın rektörün yanında ne işi var ? CHP çok beğeniyorsa memuriyetten atılınca alır yanına bu adamı olur biter. Hem istihbarat getirir kendilerine..(J.. liyim diye geçiniyo ya)

 • Envere
  Envere
  3.08.2012 11:24

  Korkmazın ağzı "iddaa" olmuyor da Basri Beyinki mi iddia oluyor? Her cümlenizde ne kadar hakkaniyetsiz olduğunuzu belli ediyorsunuz.

 • ENVER
  ENVER
  3.08.2012 10:43

  İBRAHİM KORKMAZIN AĞZI İLE SAĞA SOLA CEVAP VERMEK İLE BASRİ BEYİN BİRİLERİ TARAFINDAN YÖNLENDİRİLEREK AÇIKLAMA YAPTIĞINI İDDAA ETMEK ARASINDA Kİ FARK NEDİR? BENCE GAZETECİ OLARAK BUNU YAPMAK DAHA MI NORMAL CİNGİRT BEY

 • Basri beyi ayıplamamak lazım
  Basri beyi ayıplamamak lazım
  3.08.2012 09:57

  Ben de Basri Karslıoğlunun dürütlüğüne kefilim. yaptığı bu açıklamyo basri beye hiç yakıştıramadım. Üniversitede malum şahısın rol yeteneğini iyi bildiğimden basri beyi suçlamıyorum. Gidip ağlamış, yalvarmış, kendini zavallı göstermiş, belki ufaktan bayılma numarası dahi yapmıştır. BU rol yeteneği karşısında Basri beyin açıklama yapmaya kendisini mecbur etmesi doğaldır. Malum şahıs aynı numarayı YÖK üyelerine YÖK başkanına, Senato üyelerine, öğretim üyelerine, gazetecileri ziyaretlerinde hiç gocunmadan ayrı ayrı yaptığını düşünürseniz, Basri beyin aynı tezgaha gelmesinin normal olacağını kabul edebilirsiniz.

 • Bu CHP liler hep hukuk demezmiydi?
  Bu CHP liler hep hukuk demezmiydi?
  3.08.2012 09:59

  mükemmel bir yazı. hem içerik hem üslup..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.08.2012 09:02

  helal sana nevzat hoca

 • Adnon beye
  Adnon beye
  3.08.2012 08:49

  Yukarıda yazılanlar doğrudur, Adnon bey.Sizi sürekli ben böyle birşey yapar mıyım,aslında olay tamamen bunların oyunu,vs vs diye gözünün içine baka baka yalan söyleyen birisinin himayesinde ve beraber çalışıyorsunuz.Bu sırık bu çuvala sığmaz.Yolu nerede yakın görüyorsan oradan dönünüz.Yapılan atamalar da illegal,göreceksiniz,sıra gelecek.İyisi mi siz de sıraya girmeyin, çuf çuf olmayın.

Resmi İlanlar