Düzce Milletvekillerimiz

  • 18.11.2010 00:00

Sayın Yakış,

Sayın Erbay,

Sayın Kaşıkoğlu…

 

22 MAS-DAF İşçisi aylardır ekmekleri uğruna fabrika önündeki çadırlarda direniyorlar.

 

Bu direniş; giderek toplumun vicdan sahibi kesimlerince genel bir kabul görüyor. MAS-DAF’

daki direnişe vicdan sahibi kesimlerin destek ve dayanışması giderek artıyor bu da sorunun adil bir biçimde çözüme kavuşacağı yönündeki beklentilerimizi de artırıyor.

 

Aylardır fabrika önündeki direnişe seyirci kalan, bu direnişin kırılması için kapalı kapılar ardında çaba gösterenler bu haklı eylem karşısında tarafları bir araya getirip uzlaşı sağlamaya, tansiyonu düşürmeye direnişin ve sendikal bilincin başka fabrikalar ulaşmaması için çabalıyorlar.

 

Düzce’deki işçi hareketi MAS-DAF’la birlikte yeni bir tarih yazıyor. Bu direnişin olumlu sonuçları ileriki zamanlarda Düzce’deki işçi hareketine yansıyacak.

 

 İşçi hareketi tarafında bunlar olurken Düzce milletvekillerimiz bu fabrikanın önünde olan biten her şeyi türbinden izliyorlar. Düzce’de böyle bir fabrika var mı yok mu bir haber davranıyorlar. Eski bir JİTEM elemanı olduğu, Sivas’ta Karakol komutanlığı yaparken genç bir kızımıza tecavüz ettiği anlaşılan ve bu nedenle silahlı kuvvetlerle ilişiği kesilen MAS-DAF İdari Amiri aracını işçilerin üzerine sürüyor,11 işçimiz çeşitli yerlerinden yaralanıyor ama olaydan sonra bizim Düzce Milletvekillerimizi araki bulasınız. Saldırı ile ilgili ne bir kınama ne bir açıklama ve ne de yaralı işçilere bir geçmiş olsun ziyareti…

Sanki bu insanlar Papua Yeni Gine’den gelmişler.

 

Sayın milletvekillerimiz;

DİSK’i sevmeye bilirsiniz. DİSK’in 12 Eylül Referandumunda “HAYIR” Cephesinde yer almasını, Ergenekoncularla aynı fotoğraf karesinde yer almalarından rahatsızlık duyabilir DİSK’in yöneticilerini eleştirebilirsiniz. Bunda haksız da sayılmazsınız, ama bu tutum MAS-DAF işçilerini ve onların ailelerini cezalandırma biçimine dönüşmemeli.

 

Gazetemizin bu sayısı dağıtıma çıktığında belki de işveren ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanacak ve 22 MAS-DAF işçisi tekrar işlerine geri dönebilecekler. Bu bayram, MAS-DAF işçileri için belki de bir sevinç vesilesi olacak. Sizinde bu çorbada bir tuzunuz neden olmasın.

 

Hiç olmazsa bu bayram sessizliğinizi bozun ve MAS-DAF probleminin çözümüne bir elde

Siz uzatın. Bu MAS-DAF işçileri için en iyi bayram hediyesi olacaktır.

 

Unutmayın bayram;

Bir anlamıyla da barışmaktır, hatırlanmaktır. Vefadır, sevinçtir…

Bu sevinci MAS-DAF işçilerine çok görmeyin. ,

 

Herkese iyi bayramlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar