Biraz vefa...

  • 22.01.2013 00:00

 Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle meslektaşlarımıza verdiği yemekte, geçmiş belediye başkanları ile ilgili ağır eleştirilerde bulununca Akçakoca’da ortalık bir anda karıştı…

 Bizim siyasetçilerimiz ve belediye başkanlarımız enteresan insanlar, sıkıştıklarında topu taca atmasını çok iyi biliyorlar.

 Bir haber yapıyorsunuz yok ben öyle dememiştim, yok şunu demek istemiştim gibi manevralar yaparak gündem değiştirmeyi iyi beceriyorlar…

 Geçen hafta, Sayın İsmail Bayram belediyenin karla mücadelede eksik olan yönlerini haber yapan gazeteci arkadaşlarımızı hedef göstererek “ siyaseti dizayn etmekle “  itham etmişti.

 Bu haftada da, Akçakoca Belediye Başkanı Sayın Albayrak, Akçakoca Belediyesine hizmet eden geçmiş belediye başkanlarının tamamını bir torbanın içine doldurarak, asırlık Akçakoca Belediyesi’nin en başarılı başkanı ve belediye yönetiminin kendi dönemi olduğunu buyurdu. Hem de kendi kendine karar vererek…

 Sayın Albayrak’ın söyledikleri, biz gazeteciler için her satırı haberdi.

 Gazete olarak, Sayın Albayrak’ın makarna kömür dağıtmakla itham ettiği iktidar partisini, 2009 yerel seçimlerinde koltuğu devraldığı Nazmi Çiloğlu dönemine yönelik yaptığı eleştirileri manşete taşıdık.

 İktidar partisi yöneticilerinin bir haftadır süren suskunluğu bir yana, yaptığımız haber özellikle Akçakoca kamuoyunda geniş yankı bulunca bu kez Sayın Albayrak, Akçakoca Belediyesi imzasıyla yeni bir açıklama göndererek sözlerinin yanlış anlaşıldığını, gazetecilere verdiği yemekte “ nükte “  yaptığını söyledi…

 Şu sözler Sayın Albayrak’a ait,  …Dönemimizde Akçakoca tarihinin toplamı kadar hizmet gerçekleştirdik tarihinin en büyük yatırımlarının kazanılmasını sağladık (…)  Göreve geldiğimizde personel ne yaptığını bilmez haledeydi, yetki sınırları belirsiz kim nerede ne yapacağını bilmez bir durumdaydı. İş üretilmiyordu…

 Nazmi Çiloğlu döneminde AK Partili belediyenin İş üretip üretmediğinin cevabını biz verecek değiliz elbette. Ancak, Akçakoca’yı tanıyan herkes bilir ki, Akçakoca tarihinde sıra dışı işlere imza atan birçok belediye başkanı geldi geçti… O koltuğa oturan her insan karınca kararınca Akçakoca’ya hizmet etti.

 Sayın Albayrak’ın nezaket kurallarını aşan “ nüktesi “ yakışıksız bir üsluptur. İnsan bir kez yaşamın merkezine kendini oturttuğunda her şeyi ben yarattım havasına girer. Korkarız Sayın Albayrak’ta böylesi bir hava hâkim.

 Haksız sayılmaz da, kendisine Akçakoca’da sen ne yapıyorsun diye soracak  hiçbir siyesi parti ve sivil toplum örgütü yok…

 Sanki o şehirde Ahmet Özbakırlar, Hüseyin Yanmazlar, Erol Solaklar, Nazmi Çiloğuları başkanlık yapmadı.

Yılda binlerce insanın piknik yaptığı, denize girdiği Kale Plajı ve mesire yerini Akçakoca’ya Albayrak mı kazandırdı?

 Düzce bölgesinin en derli toplu Kapalı Pazar yerini Albayrak mı yaptı?

 Sarıyayla köyünden içme suyunu Akçakoca’ya Albayrak mı getirdi?

 Koçullu Köyüne içme suyu arıtmasını da Albayrak yapmıştır herhalde…

 Akçakoca’nın kanalizasyonunu  hangi belediye başkanının yaptığını Albayrak hatırlıyor mu acaba?

 Akçakoca Belediye otobüs İşletmesini il kuran belediye başkanı kim?

 Akçakoca’ya kurduğu arıtma tesisiyle Kaleye plajına mavi bayrak almayı başaran Erol Solak değil mi?

 Unutulan Akçakoca’yı festivallerle Türkiye’ye tekrar hatırlatan Belediye başkanı Erol Solak değil mi?

 Akçakoca Belediyesinin bütün birimlerini bir araya toplayan ve modern bir hizmet binasını yapan Nazmi Çiloğlu değil mi?

 On yıllardır kanserojen içeren asbestli borularda su içine Akçakoca halkını seçimi kaybetme pahasına başlattığı Akçakoca şehir içi temiz su şebekesini yenileyen Nazmi Çiloğlu değil mi?

Kendimi bildim bileli Akçakoca’nın en önemli sorunu.  Su sorununu kalıcı olarak çözmek için gerekli olan Sarıyayla İçme Suyu Barajı’nı hayalden gerçeğe dönüştüren Nazmi Çiloğlu değil mi?

 Bugün Sayın Albayrak’ın bir takım projeleri tamamlamak için sata  sata bitiremediği Pazaryeri yolu üzerinde yıllarca depo olarak duran Fiskobirlik ambarlarını kaldırarak çok katlı otopark ve iş merkezine dönüştürüp,  belediyeye birçok gayrimenkul kazandıran Nazmi Çiloğlu değil mi?

 Değerli okur,

Bu liste uzar gider…

 Her belediye başkanı, sevelim sevmeyelim o koltuğa hizmet etmek için oturur. Sayın Albayrak’ta öyle.

 O da yarın görevi bir başka arkadaşına bıraktığında iyi kötü yaptığı hizmetlerle anılacak.

 Umarız bu söylediklerimizden sayın başkan alınmaz ve…

 Vefa’nın sadece İstanbul’da bir semt adı olmaktan öte başka anlamlarının da olduğunu düşünür…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar