GEÇEN HAFTANIN ARDINDAN

  • 15.12.2010 00:00

Biz, çiçeği burnunda yeni bir gazete ve web sitesiyiz.

Türkiye’nin demokratikleşmesini isteyen, yaşadığı çevrenin sorunlarına duyarlı… İnsan onuruna saygılı, bu ülkede yaşayan hiçbir bireyin farklı dil, din ve yaşam biçiminden dolayı ötekileştirilmediği bir ülke arzusu içinde olan insanların yazı yazdığı yerel, demokratik bir muhalefet gazetesiyiz.

 Gazetemizin sayfa düzeninden dağıtımına kadar birçok eksiğimiz var. Bir yığın altyapı problemlerimiz var, ekonomik güçlüklerimiz var. Ama buna rağmen gazetenin yaşaması için çaba gösteren, gönüldeşlerden oluşan insanların bir arada olduğu gazeteyiz.

 Yaptığımız işin doğru olduğunu biliyoruz. Düzce’de Akçakoca’da ve diğer ilçelerde yaşayan her insanımızın sesi, kulağı olmaya çalışıyoruz.

 Yerel demokratik yaşam kalitemizin yükselmesine katkı sunmak için elimizi, dün olduğu gibi bugünde taşın altına koymaktan bir saniye olsun imtina etmiyoruz.

 Katılımcılık, demokrasi ve uzlaşma kültürünün yaşadığımız şehirlere, kasabalara yerleşmesi için arkadaşlarımız Düzce’de, Akçakoca’da Kent Konseylerinin her çalışmasına, her organının faaliyetini izlemeye, katkı sunmaya çalışıyor. Öneriler getiriyor. Gazetemiz sayfalarında, web sayfamızda görüş ve önerilerini kamuoyu ile paylaşıyorlar.

 Yaşadığımız kentin sorunlarına karşı sorumlu davranmaya, kent yaşamından kaynaklanan sorunların çözümü için kendi katkılarınI yapmaya çalışıyorlar.

 Akçakoca’da Tuncay Top ve Ergun Aşçı arkadaşlarımız Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı “Turizm Stratejisi 2023 Acil Eylem Planı” kapsamında Düzce ve ilçelerine hiçbir önemin verilmediğini, bölgemizin turizm potansiyelinin hiçe sayıldığını resmi belgeleri yayımlayarak kamuoyunun gündemine taşıdılar. Arkadaşlarımız Haftalardır yeni bir eylem planı önerisi üzerine çalışıyorlar. Önümüzdeki günlerde bu önerilerini daha da somut hale getirerek kamuoyu ile paylaşacaklar.

 Herkesin bildiği gibi gazetemizin iştiraki ile geçen hafta sonu Düzce Müftülüğü Konferans Salonu’nda “Demokratikleşen Türkiye’nin Yeni Anayasası ve Özgürlükler” başlığı ile bir konferans düzenledik.Yaptığımız konferansa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr Hüseyin Çelik, Taraf Gazetesi yazarları Sosyolog Hilal Kaplan ve Siyaset Yorumcusu Nabi Yağcı katıldılar.

 Başta sayın valimiz Vasip Şahin ,Düzce Belediye Başkanımız İsmail Bayram,AK Parti Milletvekili Prof.Dr Celal Erbay ve üst düzey protokol erbabının yanı sıra yerel politikacılar da konferansa ilgi gösterdiler. Kötü hava koşullarına rağmen farklı politik eğilimlerden olan yurttaşlarımız da konferansa ilgiliydi.

 Yaklaşık 3 saat süren konferansta her 3 konuşmacı ülkemizin bütün meselelerini anlatmaya, çözüm önerilerini sunmaya çalıştılar. Konferansın ikinci bölümünde ise konuşmacılar dinleyicilerden gelen sorulara zaman yettiğince cevap vermeye çalıştılar.

 Konferans bitiminden sonra Düzce kamuoyundan gelen olumlu tepkiler yaptığımız işin ne derece önemli olduğunu ve bundan sonra yapacaklarımız için ise bize daha fazla cesaret verdiğini belirtmeliyim.

 Bu konferansın gerçekleşmesinde bizlere, işin başından beri destek veren AK parti İl Başkanı Sayın Fevai Arslan’a, Düzce Belediye Başkanımız İsmail Bayram’a Yerel Haber Gazetesi olarak binlerce teşekkür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar