Hangi Kaşıkoğlu?

 • 25.02.2013 00:00

 AK Parti’de garip şeyler oluyor.

Partinin, il düzeyinde yaptığı bütün faaliyetlerinin yürütmesinden sorumlu olan ve tüzüğe göre partiyi bir orkestra şefi gibi ya da günümüz dünyasının moda deyimiyle Ceo gibi yönetmesi gereken Sayın Kaşıkoğlu başkanlığındaki AK Parti’nin her köşesinden başka başka seslerin yükseldiği görülüyor.

Siyasetin içinde olan herkes, 2014 yerel seçimleri için geri sayımın başladı bu günlerde Metin Kaşıkoğlu’nun patronluğundaki AK Parti orkestrasından yükselen sesin senfoniden daha çok kakafoniyi andırdığını, kemancından başka, saksafoncudan başka, davulcudan başka sesin çıktığını görüyor, duyuyor. Orkestra nedense bir türlü akort tutmuyor...

Bu akortsuzluk öyle bir hale geldiki artık, AK Parti İl yönetim kurulu toplantısının devam ettiği dakikalarda bile içeride neler olup bittiği anında siyasi kulislere bir şeklide sızdırılıyor. İktidar partisinin içine düştüğü bu zafiyet hem AK Parti için hem de ilimiz için hayra alamet şeyler değildir.

Sayın Kaşıkoğlu'nun il başkanı olduğu cicim aylarının devam ettiği O günlerde kaleme aldığımız bir yazıda ( 4.6.2012) bir takım eleştiri rezervlerimizi saklı tutarak şöyle demiştik:

“ AK Parti genel merkezinin, Başbakanın gücünü arkasına alarak kolları sıvayan Metin bey, listesini oluştururken hangi ölçülere göre hareket etti bunu bilmiyoruz.

 Hangi dengeleri gözetti?

Partinin yetkili organlarında Düzce milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları ile AK Parti ideallerini kurulduğu günden beri bir bayrak gibi dipdiri tutmaya çalışan; deyim yerindeyse, partinin “ ameleleri “ ile kamuoyuna açıkladığı listesi üzerine müzakere etti mi, onların gönüllerini aldı mı bilmiyoruz.... (..) Ancak Metin beyin listesi, Düzce’deki parti içi dengeler başta olmak üzere sosyal dengeler çok fazla gözetilmemiş…"

Bugün dönüp geriye baktığımızda, Sayın Kaşıkoğlu’nun geçen zamanı hiç iyi kullanmadığı gibi, partinin her köşesinden rahatsız olanların sayısı hızla artmış, dedikodular da almış başını gidiyor.

Oysa daha dün, başbakan tarafından nadasa bırakılarak milletvekili adayı yapılmayan Kaşıkoğlu, bundan 8-9 ay önce arkasında büyük bir rüzgâr estirilerek AK Parti Genel Merkezi’nin yaptığı atamayla il başkanlığı koltuğu teslim edilmiş, şeklen yapılan kongreyle il başkanı olmuştu.

 Bunları neden yazdım, bildiğiniz gibi Düzce Belediyesi’nin Darıcı Mahallesinde zemin etüdü çalışmalarını başlattığı Otogar arazisi içinde parselleri bulunan 4-5 vatandaşın,  belediye ile yaşadıkları istimlâk problemlerinin çözümü için aracı olmasını istedikleri Kaşıkoğlu’nun vatandaşlardan “ Komisyon “ talep ettiği iddiaları geçen haftanın en önemli gündemiydi.

Malum gazetenin AK Parti Milletvekilleri Osman Çakır ve İbrahim Korkmaz için yürüttüğü karalama kampanyalarında ellerini ovuşturup dili suspus olan; AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı Ecvet Çelik’in Burası Düzce Gazetesinde kendi adının geçtiği bir habere hiddetlenerek gazete ofisini basıp orada çalışan hanım kızımıza yaptığı tehdide gıkını çıkarmayan Sayın Kaşıkoğlu’nun,  malum gazetenin kendisi için söylediği “ komisyoncu “ iddiasının yer aldığı gazete sayfalarındaki matbaa mürekkebi daha kurumadan ala acele yaptığı basın toplantısında, kendini aklama telaşının yorumunu siz sevgili okurların takdirine bırakıyorum…

Bu yazımızda Sayın Kaşıkoğlu’nun kendini aklama talaşını sorgulamayacağız elbette. Bizi asıl ilgilendiren o toplantıda söylediği fecaat içeren sözleri…

Sayın Kaşıkoğlu siyasi kimliğinin yanı sıra aynı zamanda bir hukukçu, ağzından çıkan lafın nereye gittiğini, ne anlama geldiğini bilmesi gerekiyor.

Pazartesi günü yaptığı basın toplantısında “ ben manav değilim,kasap değilim avukatım, her davaya bakarım “ buyurmuş…

Sayın Kaşıkoğlu ağzınızdan çıkanları kulaklarınız duyuyor mu?

Siz AK Parti İl Başkanı olarak AK Partili bir belediye ile aralarında istimlak meselesinden kaynaklanan hukuki problemler yaşayan vatandaşların avukatlığını il başkanı olduğunuz sürece üstlenemezisin, bu ahlaken de doğru değil, siyaseten hiç doğru değil…

Partinizin belediye başkanı kamuoyu yoklamalarında Düzce’nin her zaman ilk 3 sırasında yer alan Otogar sorununu çözmeye çalışıyor,  siz ise sinekten yağ çıkarmakla suçlanıyorsunuz. Bunu da ' ben manav değilim, kasap değilim, avukatım' diyerek masumlaştırmaya çalışıyorsunuz. Pes doğrusu...

Sayın Kaşıkoğlu, size çok fazla haksızlık da yapmak istemem, ancak benim tanıdığım Kaşıkoğlu, daha dün referandum sürecinde köy köy dolaşırken yaptığınız kahvene toplantılarında AK Parti’nin karşılaştığı hukuk dışı tezgâhları vatandaşa anlattığınıza tanıklık eden bir gazeteceyim.

Bu nedenle İnsan soramadan edemiyor, hangi Kaşıkoğlu?

Referandum sürecinde kapı kapı dolaşarak çocuklarımız için adalet arayan Kaşıkoğlu mu?

Para için,  Fatih Camiini bombalamaya kalkan, Bir Cuma vakti Cuma namazından çıkan müminlerin üzerine bomba atmayı planladığı iddia edilen Balyozcuların da avukatlığını yapabilecek kadar  gözünü karartarak  “ ben avukatım her davaya bakarım” diyen Kaşıoğlu mu?

Hangisi...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • Xale Sılo
  Xale Sılo
  6.03.2013 09:33

  ali kılıç; aynı üç aliler gibi düşünüyorsun onlar yargısız infaz ve hamanlıklarıyla bu topraklardaki vatandaşların vicdanlarında hapsedilerek lanetlenmektedirler. siz o duruma düşmeyin...

 • ali kılıç
  ali kılıç
  5.03.2013 00:56

  benım bildiğım kadariyla bu sitenın sahiplerı bir zamanlar koministidiler ben şunu merak ediyorum sevgili nevzat neden birgün veysi sarısüzenın ömer ağının bir yazısını yayinlamasınız. kürt meselesını desteklediklerı içinmı.bu insanların sizin nazarınızda m baransu ve e uslu kadar degerı yokmu.

 • Nihat Karabay
  Nihat Karabay
  25.02.2013 21:31

  Kaşıkoğlunun tek hayali Düzce Belediye Başkanı olmak anlaşılan!

 • Mustafa Ünal
  Mustafa Ünal
  25.02.2013 16:54

  Umarım bu yazıyı teşkilat Başkani Ekrem Erdem de okur.Nedir bu Düzcenin bir kaşık suda fırtına koparma siyaseti .Yeter artık icraat icraat.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  25.02.2013 15:52

  Boşuna yormayın kendinizi, benim Metinim işini bilir. Siyasetin 10 yılı belli ki ona tecrübe kazandırmış...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  25.02.2013 14:43

  Nevzat bey şimdi bu satten sonra AK parti tabanından veya yönetiminden farklı sesler çıkması neye fayda..Taban olarak en demokratik hakkı Seçme ve seçilme hakkını genel merkeze devreden kişiler, devamında Atama ile görevi kabul eden kişi hakkında ne diyebilirlerki.. Kaynaşlıda ikinci adayı bile hazmedemiyen zihniyet varken ve bu tip particiliğin karşısında duruş göstermiyenlerin kime ne faydası gelir................

 • salih
  salih
  25.02.2013 11:55

  Siyasetin meşakkatli yollarından geçmeden bir insana hak ettiğinin ötesinde payeler verip bir de onu partinin tepesine oturtursanız olacağı budur.

 • Nihat
  Nihat
  25.02.2013 08:30

  zenginler ve güçlüler partisi olunca bu tür davranış ve şımarıklıklar kaçınılmaz olur. Düzcelilere buradan çağrı yapıyorum hiç bir parti hegomanyasının altına girmeden bağımsız halk cephesi oluşturulsun ve başkanları istişare kurul heyetleri ve yönetimcileri dönüşümlü olsun halkla seçime gidilsin 2014 seçimlerinde en az % 65 oy alır bunlara da bir ders olur...:))

 • Ayşe
  Ayşe
  25.02.2013 08:30

  Kaşıkoğluna ne ol ne olma üzerine iyi bir ders vermişsiniz. Kaleminize sağlık...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  25.02.2013 10:18

  Desenize yerel seçimler öncesi AKPde savaş baltaları çekildi. Yandı gülüm keten helva...

 • Evin sakini
  Evin sakini
  25.02.2013 09:50

  Kaşıkoğlunun AK Parti içindeki kişisel tarihi kavga ve gürültünün tarihidir. Hiç bir zaman birleştirici olmamış ve hep ayrıştırıcı olmuştur. Kısaca hep bir taraf olmuştur.

 • Vekillerimizden Rica
  Vekillerimizden Rica
  25.02.2013 01:40

  Sayın vekillerimiz, bu yazıda yazılanları dikkate alsınlar... Sayın Cingirtin yaptığı " bu ahlaken de doğru değil, siyaseten hiç doğru değil…" yorumunu düşünsünler... yoksa bu orkestrayla sadece çalmış olurlar... alkışar iyi çalışan orkestraya gider...

Resmi İlanlar