Nereye kadar!

  • 24.03.2013 00:00

 Davul siyasetçinin boynunda,tokmak bürokratın elinde nereye kadar?

Düzce’yi yöneten devlet aklı ile icranın başındaki siyaset aklı arasındaki uyumsuzluk her geçen gün kendini iyiden iyiye su yüzüne çıkarıyor.

Devletin taşradaki temsilcisi olan vali ile iktidar ve muhalefet partisinin Düzce temsilcileri arasındaki uyumsuzluk, adına akort bozukluğu da diyebilirsiniz yaşamın her alanında kendini iyice gün yüzüne çıkartıyor…

Ben uzun zamandır Düzce’nin ortak akıldan her geçen gün giderek uzaklaşıldığına ilk kez şahit oluyorum.

Defalarca yazdık söyledik, davul siyasetçinin boynunda tokmak bürokratın elinde olduğu sürece Düzce bir arpa boyu yol alamaz.

Dün, Düzce’nin 2023 yılı Vizyonu ve Doğu Marmara Bölge Planı Çalışma Toplantısı Akçakoca’da yapıldı.

Kısaca adına MARKA dediğimiz,  Doğu Marmara Kalkınma Ajansı

-Kültür ve turizm,

-Bilim, sanayi ve teknoloji,

-Tarım ve ticaret,

-Çevre, şehir, kentsel dönüşüm, kentsel yaşam, ulaştırma ve trafik,

-Eğitim, gençlik ve spor,

-Sağlık, aile ve sosyal hizmetler, güvenlik, gibi Düzce’nin 2023 vizyonunu için önemli olan 6 temel konu ele alındı.

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, eski valiler, eski belediye başkanları da dâhil devletin Düzce’deki bütün üst düzey temsilcileri çağrılmıştı.

Ancak bu toplantıda, 2011 genel seçimlerinde “ durmak yok yola devam, hedef 2023 “ sloganı ile Düzce’de yaşayan her 10 kişiden yedisinin oyunu alan, 2023 projesinin asıl sahibi AK Parti’nin hiçbir temsilcisinin çağırılmamasını anlayabilmiş değiliz.

Umarız toplantının hazırlayıcısı MARKA temsilcileri bu konuya bir açıklık getirirler.

Tarıma dayalı ekonomisiyle, göç alan ve göç veren nüfusuyla 2023 vizyonuna yürüyen Düzce’nin devlet aygıtı siyasetçisini hiçe sayarak, gerçek sivil toplum örgütlerini yok sayarak “ ben devletim yaparım” kibriyle nereye kadar gidebilir.

Defalarca söyledik,  altını bir kez daha kalın çizgilerle çizerek söyleyelim:

Devlet merkezli bu tür programlarla kendiniz çalıp kendiniz oynama hastalığından kurtulun artık. Siyasetçiyi ve sivil toplum kuruluşlarını yok sayarak, halkın doğrudan kendisinin karar alma süreçlerine dâhil etmediğiniz  bu programlarla ancak kendinizi aldatırsınız.

Son sözümüz iktidar partisinin Düzce temsilcilerine:

Her kurumun  kendi  bildiği doğrultuda hareket ederse, kentin ortak sorunlarına çözüm üretebilir mi? Harcanan enerji boşa gitmez mi?

Bu kentin sokaklarında yürüyen her on kişiden yedisi size ' sorunlarımızı çözün ' diye oy verdi.

Davul boynunuzda, tokmağı ne zaman elinize alacaksınız..?

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar