"Hepimiz Kaşıkoğluyuz!"

 • 27.03.2013 00:00

 Haftalık olarak yayınlanan Pusula Gazetesi’nde, Ak Parti il başkanı Metin Kaşıkoğlu aleyhine yer alan yayınlara, AK Parti İl Teşkilatı tarafından ; “Göreve geldiği günden itibaren kurduğu güçlü yönetim kadrosu ile farklılığını ortaya koyan, her geçen gün birlik ve beraberliğini perçinleyen (…)  il başkanımız hakkında (…) tetikçilik yapan bazı basın yayın organları aracılığı ile yıpratıcı kampanya yapıldığına, yalan yanlış haberlerin ulu orta sergilenmeye başlandığına (…) şahit oluyoruz, (…) başkanımızı 10 aydır yakinen tanıyor ve biliyoruz ki ortaya atılan iddiaların hiçbirisi doğru değildir" denilerek; İl başkanı Metin Kaşıkoğlu’na sahip çıkıldı. Yetmedi; Salı günü, Kaşıkoğlu ile birlikte adliyeye giderek Pusula Gazetesi’nde yer alan akçeli iddialara itibar etmediklerini, başkanlarının arkasında durduklarını kamuoyuna bir kez daha göstermiş oldular.

Bizi takip eden okurlarımız bilirler ki; gazetemizin imkânları ölçeğinde, bize ayrılan sütunlarda bugün bana yarın sana kabilinden hep anlatmaya çalıştık,  biraz empati yapın diye…

Siyaseti,  kendi ikballeri ve bencil çıkarları için kullanmaya çalışanlar, bizim yazdıklarımızdan başka manalar çıkarmaya çalıştıkları için gören gözleri görmez, işiten kulakları duymaz olmuştu. Taa ki savurdukları sopa bumerang gibi dönüp kendilerine isabet ettiğinde “ yandım anam “ diye bağırana kadar!

Daha düne kadar, hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulundukları aynı gazetede; AK Parti Milletvekilleri Korkmaz ve Çakır’a yakıştırılan; “ boş teneke,  kavgacı, geçimsiz, küfürbaz" gibi insan onurunu aşağılayıcı sıfatları okurken tutulan dilinize ne oldu da birden bire çözülüverdi…

O gazeteye gizli finansörlük yapan da,  yaşatan da, reklam veren de, dedikoduyu taşıyan da siz değilmisiniz!?

Daha düne kadar, partinizin milletvekilleri aleyhine başlatılan aşağılık iftira kampanyası karşısında sessiz kalıp, yıpransınlar, yerlerini bizimkiler alır diye ellerinizi ovuşturup, orada burada kıs kıs gülen siz değilmisiniz!?

Şimdi ne oluda da  “şu gazeteciye haddini bildirelim" , “hepimiz Kaşıkoğluyuz “ diyerek birden bire hidayete erdiniz?

Ateş düştüğü yeri yakarmış, gerçektende Sayın Kaşıkoğlu ve yönetimi  “ iftira“ dedikleri kampanyanın kendilerine yöneldiğini gördüklerinde,  Maşallah koro halinde adliye koridorlarında il başkanları için adalet aramaya başladılar…

Yazdıklarımızdan Sayın Kaşıkoğlu’nun başlatmış olduğu hukuk mücadelesini yanlış bulduğumuz anlamı sakın çıkmasın. Bilakis, hukuk hepimiz için var ve var olmalı… Sayın Başkanın bu nedenle başlattığı hukuk mücadelesini doğru bulduğumuzun bilinmesini isteriz. Varsın adalet kendi mecrasında kararını versin…

Bizim asıl merak ettiğimiz, Sayın Kaşıkoğlu’nun Pusula Gazetesi’nin birinci dalga yayınında yer alan, Düzce Belediyesi’nin Darıcı köyündeki Otogar arazisi ile ilgili “ komisyoncu “  haberinde yaptığı basın toplantısında   "ben avukatım her davaya bakarım" aceleciliği ve hızla kamuoyunu aydınlatma gerçekçiliğini; Sayın Kaşıkoğlu’nun Pusula Gazetesi’nin ikinci dalga iddiaları karşısında neden suskunluğa bıraktığı…

İnsan bu, beşerdir, kuldur şaşar da, siz susun dediğinizde insanoğlu susmuyor. Pusula Gazetesi’nde yer alan haberdeki iddialar hala cevaplanmayı bekliyor!

-Menfaati için kalemini satmayı görev haline getirmiş “ gazetecileri “ destekleyen, sivil toplum temsilcileri, belediye başkanları, devlet bürokratları kim?

-Bu tür sözde gazetecileri arabalarına alıp gezdiren üst düzey bürokratlar kim?

- Sözde bu gazetecilere reklam veren belediye başkanları, işadamları, STK başkanları kim?

- AK Parti içindeki tartışmaları sözde bu gazetecilere taşıyarak, fitne ve fesat ateşine meşe odunu süren parti içindeki  “ derin gırtlaklar “ kim?

- Sayın Kaşıkoğlu milletvekili olduğu halde,  Sancaktepe Belediyesi’nde devam eden bir kamulaştırma davasını avukat olarak takip etmiş midir?

- İstanbul Sancaktepe Belediyesi’nden 2 milyon 240 bin 857 liralık usulsüz tahsilât gerçekleştirmiş midir?

- 25 Mart 2011 tarihinde “Davacılar Vekili- Avukat Metin Kaşıkoğlu” isim ve imzasıyla dilekçe gönderen Kaşıkoğlu, söz konusu parayı İş Bankası Meclis Şubesi’ndeki kişisel hesabına havale ettirmiş midir?

AK Parti il başkanlığından yapılan açıklama ve Pusula Gazetesi’nde yer alan iddialardan yola çıkılarak, bu sorular çoğaltılabilir. Lafın tamamı aptala anlatılır derler, bu nedenle lafı burada kesip, “ başkanımızı 10 aydır yakinen tanıyor ve biliyoruz, ortaya atılan iddiaların hiçbirisi doğru değildir, başkanımıza kefiliz, hepimiz Kaşıkoğluyuz " diyen il yönetimi, umarız kamuoyuna  bu konuda sağlıklı bilgiler verir…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (17)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  30.03.2013 21:13

  Sayın Cingirt çok doğru yazmış. Zamanında, sözde gazeteciye laf taşıyanlar şimdi ondan şikayetçiler.Sözde gazeteci bozuk saat misali 24 saate 2 defa doğru söylemiş. Kaşıkloğlu en azından derhal isifa etme dürüstlüğünü gösterebilmelidir. Ya da Kaşıkoğlu görevinden alınmalıdır.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  30.03.2013 06:44

  Utan kaşikoglu utan eskiden sözen zamanında İski skandalı çıkmıştı kaşıkoğlu zamanında da düzki skandalı çıktı size verilen oylar bunun için mı verildi yazıklar olsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  29.03.2013 18:38

  Güzel bir yazı olmuş.. "Durmak yok, "vatandaş"ı gerçeklere uyandırmaya devam..."

 • Xale Sılo
  Xale Sılo
  29.03.2013 16:02

  Bir yazı, bir olay, bir belge, bazı gerçekler, veya isnad edilen suç duyurusu, ancak bu kadar güzel yazılabilir. elinize sağlık

 • Nihat
  Nihat
  29.03.2013 15:10

  Kendi içinde adaletli olamayanlar adil olmazlar adaleti de sağlayamazlar;!!!!!!!

 • yavuzhan
  yavuzhan
  29.03.2013 10:30

  Vatandaş oy verdiği kişiler ne yaparsa yapsın sorgulamıyor zaten,ama bir gazeteci görevi gereği(Armutçu ve/veya Cingirt bey ya da başka biri)sorguluyor,evrak buluyor ve kamuoyuna açıklıyor.Ve bizler gazeteciye hakaret yağdırıyoruz;yok belge sahte ,efendim bu gazeteci sabıkalı,ama hiç "ya bir bakalım gerçek neymiş" diyen yok...Ayrıca iddilalar sokaktaki herhangi biri değil iktidarın il başkanıyla ilgili..Velhasıl,bir haber yaptı diye gazeteciye saldırmak yerine,yardımcı olmak daha etiktir..

 • AK Partili
  AK Partili
  28.03.2013 09:39

  Olanı biteni herkes seyrediyor. Parti merkezi seyrediyor,vekiller seyrediyor,partinin ağır abileri seyrediyor, olan Düzceliye oluyor. Bu kayıkcı kavgasının bir an önce sonlanması gerekiyor.Dikkatinizi çekerim, seçimlere 1 yıl var

 • Düzceli
  Düzceli
  28.03.2013 09:22

  Sayın Nevzat beyi, yazdığınız cesurca yorumlarından dolayı tebrik ediyorum. Siyaset millete ve ülkeye hizmet için vardır. Görüyoruz ki bu durumu kendi çıkarları için kullanan siyasetçiler hep paçavra olup gitmiştir. Mehmet Akif gibi ihtiyacı olduğu halde devletin kendisine verdiği ödülü almayan kaç tane insan gösterebelirsiniz? Onun için hala anılıyor. Diğerleri de başka türlü anılıyor. Bu işin hesabını verebilmek var?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  28.03.2013 08:13

  AKPliler birbirlerinin paçasından aşağıya çekmeye başladılar demek. Bu gidiş AKPiçin Düzcede sonun başlangıcı olabilir. Bir il başkanı ile ilgili ilk kez bukadar çok iddia ortalığa saçılıoyr. Yel eken fırtına biçiyor!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  28.03.2013 08:19

  Sancaktepe belediyesi ile hukuki problem yaşayan vatndaş davayı kazanmama rağmen Kaşıkoğlu bana 1 kuruş vermedi demiş... AK Partililer bu iddiaları ciddiye almalı bence... Hırpalanan sadece kaşıkoğlu değil, partinin kurumdal kimliği. Bu ieş bir çare bnulun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  28.03.2013 10:11

  din,siyaset,ticaret dedikleri işte bu. Benim oyumu kendi bencil çıkarları için kullananlara yazıklar olsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  28.03.2013 09:57

  Yazı bir menfaat perspektifinde döngüye dönmüş. ulen nevzat arkasında olduğun adamın yayınlanan belgeleri de görmediğin belli ki bunları yazdın ve arka sıraya geçtin. Kaşıkoğlu beleş iş yapmaz unutma yoksa sana koku mu sürdü.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  27.03.2013 23:03

  Armutcu Düzcenin basına beladir. Bicok kez Sabıkalı olan bu sözde gazetecinin ziyaretine ilin valisi, belediye başkanı, başsavcısı, mahkeme baskanı giderse kendisini önemli bir kisi sayması doğaldır, devletin makam araclarinda gezdirenler onu sisirmistir. zamanında tepki göstermeyenler şimdi kimseden tepki gösterilmesini beklememelidir. Vekillere saldirirken keyifle seyredenler, arpasını verenler, şimdi durumu nasıl kurtaracaklar düşünsünler bakalım.

 • Tebrikler
  Tebrikler
  27.03.2013 23:01

  Enfes bir yazı olmuş. Bir konu en fazla bu kadar güzel anlatılabilirdi.

 • Tebrikler
  Tebrikler
  27.03.2013 23:01

  Enfes bir yazı olmuş. Bir konu en fazla bu kadar güzel anlatılabilirdi.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  27.03.2013 22:05

  Vayki vay... İsimi adalet olan partini il başkanı ve ona kefil olan yönetim kurulu üyelerinin düştüğü hallere bak

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  27.03.2013 23:13

  Agir ceza mahkemesi baskanı armutcuyu makamında öngöre ederse. Nasıl objektif karar verebilir.

Resmi İlanlar