MHP İL BAŞKANI NE YAPMAK İSTİYOR ?

 • 28.12.2010 00:00

 

Değerli okurlarımız,

Bizim, Savaş ARI isimli genç acar bir muhabirimiz var. İşini seven, üstlendiği her görevi özveri ile severek yapmaya çalışan bir arkadaşımız.

 

Geçenlerde beni cep telefonu ile aradı. MHP İl Başkanı ille ilgili yaptığı haber nedeniyle yüzyüze görüşme talebinde bulunan MHP İl Başkanı aramış kendisini: “ abi MHP İl Başkanı beni aradı onun iş yerine, yanına gidiyorum.” Dedi. Bende kendisine; “yalnız gitme istersen ben de geleyim”dememe rağmen ısrarla yalnız gitmek istediğini belirtince “peki” dedim ve bana ihtiyaç olursa telefonla ararsın” diye de özellikle belirtim.

 

Savaş kardeşimiz takriben bir saat sonra beti benzi atmış bir vaziyette büroya geldi. Yüz halinden kötü şeyler yaşadığı belliydi. Ne olduğunu sorduğumda MHP İl Başkanı Danışmaz’ın fiili saldırısına uğradığını, başkan tarafından “yumruklandığını” söyledi.

 

Ben hemen MHP İl Başkanı Danışmaz’ı arayarak yaptığının doğru olmadığını, sonuçta Savaş’ın çalıştığı bir gazete olduğunu, o gazetenin sahibi ve sorumlu insanlarının olduğunu en azından doğru bulmadığı, yoruma açık haberler için gazete yönetimi ile görüşebileceğini, yanlı bulduğu haberler için hukuki yolları deneyebileceğini, mahkemeler yolu ile bu işi halledebileceğini söylememe rağmen Sayın Danışmaz, “aynı tarz yayınlar devam ettiği sürece Savaş’ı Düzce’de gezdirmeyeceğini “söyledi.

 

Bu tehditkâr üslubundan sonra konuşacak fazla bir şeyin olmadığını, sözün bittiği yere geldiğimizi düşünerek telefonu kapattım.

 

Sayın Danışmaz!

Gazetemizde çıkan bir haber ya da yorumu beğenmeye bilirsin. Ve hatta hatta çıkan haber ya da yorumu çok taraflı da bulabilirsin. Ancak, Bu toprakların geleneklerine de uymayan bir biçimde insanları hem ayağına konuşmak için çağırıp, sonra misafir olarak çay içmeye çağırdığın insanı itip kakamazsın. Misafir olarak konuşmak için işyerine çağırdığın insana ağza alınmayacak galiz küfürler edemezsin. Hele hele onu yumruklayamazsın. Kavga, söyleyecek sözleri olamayanların başvurduğu sokak kabadayılarının bir metodudur. Yoksa siz MHP İl Başkanı değil de sokak kabadayısı mı sınız?

 

Kusura bakma Sayın Danışmaz!

Biz senin kullanıp kullanıp işi bitince buruşturup bir köşeye atacağın emir erin ya da kapı kulun değiliz.

 

MHP İl Başkanlığı koltuğunda da oturduğun sürece bal gibi eleştirileceksin. Eleştirilmeyi hazmedeceksin. Eğer eleştirilmeye tahammülün yoksa o koltuğu bırakacak ve kendi özel işlerinle ilgileneceksin. Bak o zaman kimse seninle ilgili bir satır bile yazı yazıyor mu, gazeteciler seni bir daha arayıp soruyor mu? Kapını açıyor mu?

 

Sayın Danışmaz!

Biz senin MHP içindeki dengelerine,2011 Haziran ayında yapılacak Genel Seçim sürecindeki milletvekilliği adaylığın yâda siyasi hesaplarına göre gazetecilik yapmayacağız.

 

Aksine sen, Düzce’nin gerçeklerine göre siyaset yapacaksın. Kabadayılığı bir kenara bırakacak, önce medeni bir insan olmakla

İşe başlayacaksın!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • veyselsaka
  veyselsaka
  23.01.2011 19:43

  nevzat değiştir şu yazını

 • veyselsaka
  veyselsaka
  9.01.2011 12:49

  NEVZAT DÜZCE EĞİTİM SENİ SAKARYA EĞİTİM SENE BAĞLAMIŞLAR ÜYE DÜŞÜŞÜ YAŞANMIŞ HERHALDE BU KONUDA HABER YAPTINMI BENMİ KACIRDIM BANA BURADAKİ ARKADAŞLAR SÖYLEDİ

 • VEYSELSAKA
  VEYSELSAKA
  31.12.2010 13:12

  BU OLAYI KINIYOR AKCAKOCA DÜZCE YEREL HABERİN YANINDA OLDUĞUMU BİLDİRİYORUM YOLUNA DEVAM ET YEREL HABER BİZ SİZLERLE BERABER ZORBALIĞA ŞİDEDETE KARŞI SİZLERLE BERABERİZ YOLUNUZ ACIK OLSUN

 • VEYSELSAKA
  VEYSELSAKA
  31.12.2010 13:04

  yerel HABERİN MUHABİRİNE YAPILAN BU SALDIRI MHP" İLBAŞKANI KOLTUĞUNDA OTURAN BAŞKANIN MHP MİSYONUNU TAŞIYAMADIĞINI ANLADIK MHP" GENEL MERKEZİ DERHAL HİÇ BİR DENGEYE BAKMADAN BASIN EMEKCİSİNE BÜROSUNA CAĞIRIP YUMRUK ATAN TARTAKLAYAN BU ZATIN YEREL HABERİN GENEL YAYIN YÖNETMENİNİ TEHDİT ETMESİ SAYIN CİNGİRTİN İL BAŞKANINNI TEŞHİR ETMESİ SAYIN CİNGİRTİN BU GİBİ TEHDİTLEREPABUC BIRAKMAYACAĞINI ŞİDDETLE VURMAKLA BİR YERE VARILMAYACAĞINI HELE BU TARZLA İL BAŞKANLIĞI YAPILMAYACAĞINI HERKESİN BİLMESİ

 • Ali Koç
  Ali Koç
  30.12.2010 21:31

  Siz taraf gazetesinin Düzce şubesi misiniz?

 • Nevzat Cingirt
  Nevzat Cingirt
  30.12.2010 23:17

  Sayın Ali Koç; meseleyi başka yönlere çekmeyin. Ortada bir vaka var. Sayın Danışmazın yaptığını doğru mu buluyorsunuz? Sizin lügatınızda bir şeyin tarafı olunca ona dayak atmak mübahmıdır.Bırakın bizim taraf mı tarafsız mı olup olmadığımızı...

 • Kubilay Türkyılmaz
  Kubilay Türkyılmaz
  29.12.2010 00:13

  Sayın Nevzat Bey, öncelikle muhabiriniz Savaş ARI şahsından gazetenize yapılan menfur saldırıyı derin üzüntü içerisinde kınıyor ve Milliyetçi Hareket Partisi gibi şerefli bir siyasi partide İl Başkanlığı görevini yürüten arkadaşı kendi vicdanı ile başbaşa bırakıyorum. Acaba bu ülke tıpkı bu örnekteki gibi kendi çıkar ve menfaatlerine ters düşen basiretsiz siyasetçilerden ne zaman kurtulacak?? cevabı basit önümüzdeki Genel Seçimler...

Resmi İlanlar