Antep caddesinde Arap radyosu ve Tuncay Şahin...

  • 29.09.2022 19:37

Fahri Çakır’ın azılı muhalifi olduğu TSO meclis toplantılarını Düzce panayırına çeviren 5-6 yıl önceki Tuncay Şahin’i düşündüm…

**

Dönemin TSO başkanı Fahri Çakır’ın yediği bir avuç fındığın parasını diline dolayan, 100 liralık kaldiriğin hesabını sormak için TSO meclis toplantılarında Fahri Çakır’a demediğini bırakmayan; 'makam arabasıyla bakan düğününe gitti, bir köyde düğüne katıldı' diye Çakır’ı istifaya davet eden Tuncay Şahin’in, kendi başkanlığı döneminde ortaya atılan milyonluk suçlamalar karşısında sergilediği kuzuların sessizliği tavrı, bal tutan parmağını yalar kıvamındaydı.

**

“İNSANLIĞIMDAN UTANIYORUM”

Tuncay Şahin’in yol arkadaşı, dönemin 2015 yılında TSO Meclis Üyesi Bilal Türkan’ın, “Tuncay Şahin’in iddiaları doğru ise ben bu yönetimin bir an önce istifa etmesini bekliyorum. Bu çok büyük bir sorun. Eğer bu yüzde 1 bile doğru ise ben insanlığımdan utanıyorum ” diyen Türkan’ın bugün yaptığı konuşmayı dinleyince yeminle gülesim geldi.

**

Hele hele 2-3 TSO YK üyesinin odaya hizmet alımı faturaları kesip hem denetleyici hem alacaklı olmaları karşısında sergilediği tutum ise, burası Hilal-i Ahmer mi sorusunu akıllara getirdi.

**

2 Ekim Pazar günü yapılacak TSO meslek örgütleri seçimi öncesi TSO meclis başkanı Ahmet Dertli’nin ortaya attığı iddialar için ne söyleyeceği merak edilen TSO Başkanı Tuncay Şahin, milyonluk sorulara cevap vereceği yerde basına ve Düzce’ye ayar vermeye kalkması şaşkınlık yarattı.

**

Ticaret ve sanayisinin amiral gemisi TSO başkanı Şahin, Ahmet Dertli’nin iddialarına cevap vereceği yerde, hakkında olumsuz haber yaptığını iddia ettiği gazeteci için kullandığı “ sözde, müptezel” sıfatları hiç yakışık almadı.

**

Tuncay Şahin’in basın toplantısı boyunca sergilediği agresif tavır ise, salonda bulunan herkesin dikkatini çekti.

**

İhaleleri neden açık ve şeffaf yapmıyorsunuz sorularına, babasının çiftliğinde otuyormuşçasına cevap veren Şahin, ‘kime ihale vereceğimi Ahmet’e mi soracağım’, gibi, temsil ettiği makamın ağırlığına yakışmayan ciddiyetten uzak tavırları hiç hoş durmadı.

**

Konuşmasının son bölümünde, “ seçimi kaybedersem Antep caddesinde Arap Radyosu gibi konuşurum” tehditleri savuran Şahin’in kim ya da kimleri kastettiği ise basın toplantısının en fazla merak edilen sorusu oldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar