Kaymakam Özer ve Başkan Yemenici’ye Alkış

  • 14.05.2016 00:00

 Tanıtım Günlerinin en ilgi gören ve en iyi hazırlanan ilçe, Düzce’nin denize açılan kapısı Akçakoca oldu.

Ankara’da düzenlenen Tanıtım Günlerinin ilgi görmesinde valilik ve Düzce Belediyesi’nden sonra en büyük pay bu önemli organizasyona çok büyük önem vererek en iyi şekilde hazırlanmaya çalışan İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanlarınındı. Tanıtım Günlerinde özellikle Akçakoca stantları büyük ilgi gördü.

ÖZER VE YEMENİCİ ÖVGÜYÜ FAZLASIYLA HAK ETTİ

Taraflı tarafsız ortak görüş tanıtım günlerinin en ilgi gören ve en iyi hazırlanan ilçesi, Düzce’nin denize açılan kapısı Akçakoca olduğu yönündeydi.  Bu başarıda  Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve eşi Nilay Koyuncu Yemenici , TSO Başkanı Mehmet Pazvant, Akçakoca Turizm Derneği Başkanı Ömer Özcan ve ismini burada sayamadığımız  onlarca gönüllün büyük emeği vardı. Hepsine büyük alkış…

BİR ALKIŞTA ZİYA BAŞKANA

En iyi görüntüyü yakalamak, fuar alanında olan biteni okurlarıyla anında paylaşmak için 3 gün boyunca  Ankara’da kalan Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ziya Deniz ve dernek üyesi diğer gazeteci arkadaşlar, Akçakoca’nın tanıtımına katkı vermek için ellerinden gelenin fazlasını yaptılar.

GELEN MİSAFİRLER BOŞ ÇEVRİLMEDİ

Akçakoca standına ziyaret için gelen misafirlere fındık, melengüçcegi tatlısı, hurma gibi yöresel ürünlerden oluşan birbirinden güzel tatlar ikram edilirken, yöresel ürünlerden oluşan hediye sepetleri ve Akçakoca panoramaları hediye edildi.

GÖREVLİLER BÜYÜK EMEK HARCADI

Hakeza satanda gelen ziyaretçilerle tek tek ilgilenen Akçakoca Belediyesi stant görevlileri ile fuar alanına kendi işletmelerinin tanıtımını yapan işletme sahipleri, gelen ziyaretçilere ikramlarda bulundular, hazırladıkları Akçakoca tanıtımı kitapçıkları ve broşürlerle ilçemizin tanıtımına katkıda bulundular.

UMUTLAR TAZELENDİ

Kısaca, Akçakoca’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için Ankara’da atılan adımlar, geleceğe olan umudumuzu yeniden yeşertti.  Kendimize olan güvenimizi artırdı. Yıllarca birbirinin kopyası özellikle EMITT fuarı ve tanıtım günleri adı altında yapılan etkinlilerde istediği verimi bir türlü alamayan Akçakoca, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da yapılan Düzce Tanıtım Günleri’nde büyük bir ivme yakaladı. İnşallah bu ve benzeri etkinliklerin devamı gelir.

Sonuç olarak aylardır yapılan hazırlıkların boşa gitmediği, fuar alanına gelen ziyaretçilerin yüzlerin okunuyordu. İşimiz bitmedi. Şimdi sıra, yeni yaz sezonu öncesi Akçakoca’ya gelecek misafirleri geldiklerine pişman etmeyecek hazırlıkların yapılmasında.

O da başka bir yazının konusu olsun…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar