"CHP’nin Demokratik Batı anlayışı Silivri’ye kadar.."

  • 25.05.2013 00:00

 Ortadoğu’ya yeniden şekil vermek isteyen güçler yeni tuzaklar peşine düşmüş. Arap baharı ile yürürlüğe konan proje etnik temeller üzerinden yürütülüyor. CIA’nın eski Ortadoğu uzmanı Robert Baer İran’ın hızlı bir ilerleme içinde olduğunu şii ve Sünni çatışmalarının tetiklenerek Amerika’nın Çin’in Rusya’nın hiçbir kayba zarara uğramadan etnik çatışmaları yoğunlaştırarak “Yeni 0rta Doğuyu kurabiliriz” Projesini yürüttükleri ortada…

Baer’in amacı Orta doğudaki sınırları yeniden çizmek. Baer “Niye biz Amerikalılar ölelim?” diyor. Etnik temeller üzerinden Irak resmen parçalanmalı düşüncesini gerçekleştirme sürecinde. Reyhanlıda 50 cana kıyılması. Suriye’deki sorunlar daima Türkiye’yi derinden etkilediği ve etkilemeye devam edeceği bir gerçek. Gel gelelim güvendiğimiz dağlara kar yağdıranlara bakalım.

Brüksel’de Sosyalist Gurup Başkanı Hannes Swoboda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Avrupa Parlamentosu Sosyalist gurup toplantısında; “Reyhanlı’da ölen 51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözüne gösterdiği tepkisiyle Kılıçdaroğlu’na önemli bir demokrasi dersi verdi.

CHPnin değerli PM üyelerinden Savcı Sayan’ın bir TV programında  “CHP Silivri kumsalında patinaj yaptı kaldı” sözleri…

Bu teşhisten de açıkça anlaşılıyor ki “CHP’nin Demokratik Batı anlayışı Silivri’ye kadar”.  

Bu zihniyetle kurgulanan CHP yönetiminde Nur Sertel - Birgül Ayman Güler - Musa Çam - Osman Aydın Emine Ülker Tarhanideolojilerinin sloganlaştırdığı söylemleri seslendiren CHP Genel başkanının egemen zihniyetle yapabileceği bir iş yok. Dönüp bir de Haluk Koç, “Biz toplantıyı kabul etmedik. Kabul etmeyen Hannes Swoboda değil CHP’dir” deyişi de bence üzücü ve CHP’nin nerelerde olduğunu belirtmiyor mu?

1973 yüzde 44’lük Bülent Ecevit Başbakanlığında İsveç - Norveç İskandinav ülkeleri demokratik solun iktidarda olduğu ülkeleri gezip inceleyip CHP’nin yayın aracı “ÖZGÜR İNSAN” dergisinde aylarca yer vererek “DEMOKRATİK FORM”lar düzenlenmişti” (*) Silifke demokratik sol formunda konuşmacıydım. Salon zamanın çok değerli CHP üyeleri ve toplumcu kişilerle doluydu. O zamanın havasını maalesef bulamıyoruz. O zaman bir Halk lideri vardı CHP’nin başında. Şu andaki görünüm birbirlerine sarılmış hizip gurubu karşı hiziplere bu haz duydukları siyaset saltanatını sürdürmek arzusu mücadelesi var.

Gürsel Tekin de büyük konuştu geçenlerde, “Mustafa Kemal’den sonra ikinci Kemal Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

İsim benzerliği olarak doğru…

Ama Ecevit gibi bir Halk liderini fark etmemek… Hayret… 

Şimdiden sonra da ne yapabilirler ki.

Kendilerini “SOL”cu diye niteleyenlerin konumlarını bir daha gözden geçirmeleri gerekmez mi? 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.