BİZ KİMİZ

 • 24.08.2012 00:00

 Biz kimiz? Biz biz isek etrafımızdakiler kim?

Neden bizim gibi değiler?

Neden bizleşmek istemiyorlar?

Hem bunların renkleri, dinleri, dilleri, kültür ve ananeleri de farklı.

Yoksa bunlar uzaydan mı geldiler?

veya biz mi başka gezegenden geldik!

Sahi din derken biz Mümin miyiz?

Yoksa Müslümancılık mı oynuyoruz?

Hem tabi olduğumuz kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’de de farklı, farklı kavimlerin yaratıldığı zikredilirken peki bize ne oldu ki, üzerimize ölü toprağı serpiştirildi düşünmez olduk.

Okuduğumuz kitabı hıfzettik bülbüller gibi okuduk ezberledik manasına vakıf olamadık.

Bir arkadaşımın Kâbe’de yaşadığı bir anekdotu deyinmeden geçemeyeceğim,

Arkadaşım ve yanındaki 3–5 Türk hacıları ile Kâbe yakınlarında sohbet ederlerken, yanlarına 30–35 yaşlarında Afrikalı, zenci bir hacı gelir selam verir Arapça bilen arkadaşımla sohbet etmeye başlarlar o esnada bizim 70 yaşındaki hacının gülerek alay ettiğini fark eden genç zenci, kendisine dönerek: ne oldu, müşrik hacı! Boyayı mı Yoksa boyacıyı mı beğenmedin? Deyince ortalık bir anda buz keseli verir. İşte bu zihniyeti bizim belleğimize yerleştiren çarpık Din anlayışı ve beşeri ideoloji’nin yansımasıydı bunlar. Örneğin: Arapları aşağılamak için siyah köpeğimize Arap dedik! Kürtlere kıro dedik hatta Bu dağlılar Eti bulgurla karıştırıp çiğ çiğ yığıyorlar yamyam dedik!

Varsa sizde İman işte size Kuran:
Ey! İnsanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz Allah katında sizin en üstün olanınız,(ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır. (Hucurat-13)

peki ne oldu Da bizim âlimlerimiz (ne mutlu türküm diyene! Veya varlığım Türk varlığına armağan olsun!) saçmalığına kıyam yerine fetvalar yayınladılar.

Kıyama kalkan onurlu müminlere ise Asi, şaki ve isyancı diye nitelendirerek ya zindanlara ya da istiklal muhakemeleri ve idam sehpalarına gitmelerine vesile oldular. Tarih buna benzer melunca melanetlere çokça şahitlik etmiştir.   
Bu inanç ekseninde iman ettiğimiz kutlu Dinin mutsuz bireyleri olarak bize yeniden iman etmemiz

Gerektiğini emreden ayete dikkat!

” Ey iman edenler, iman edin…” (nisa–136) Ey inananlar! Allah için adaleti ayakta tutup gözeten şahitler olun. Bir topluluğa olan öfkeniz sizi adaletsizliğe sürüklemesin; adil olun; bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’tan sakının, doğrusu Allah işlediklerinizden haberdar’dır (maide-8)

Peki, bu nasıl bir adalet? Bir ırkın varlığı, başka bir ırkın veya kavmin varlığına armağan ediliyor. Bu adalet değil, apaçık bir zillettir.

İşte biz asırlardır. bu safsatalarla dinden uzaklaşarak dinin temel öğretilerini hayatımızdan çıkardık.
Yani biz Kuran’ın hükümlerini hayatımızın birçok alanından kaldırarak Kuran’ı, altın ve gümüş kaplıklarda, duvarların en yüksek noktalarına asılarak ruhunun idam edildiği ayrıca somut bir nesne haline getirilen Kuran. Artık ölülere okunan şefaat, hastalara okunan şifa kitabı olarak görüldüğü İslam coğrafyasında artık harflerine de müdahale kaçınılmazdı. Mustafa kemal ve arkadaşları, fetret devri yaşayan Osmanlı Müslümanlarına en büyük darbeyi harf inkılâbıyla yapar ve şöyle der. “Gökten indiği sanılan kitapların dogmaları”  ve yine “K. Karabekir, M. Kemal’in kendisine, “Arap oğlunun yavelerini (uydurma-hikâye)Türk oğullarına öğretmek için Kura’nı Türkçeye ettireceğim ve böylece de okutturacağım; ta ki budalalık edipte de aldanmakta devam etmesinler.” (Mete Tunç) Böylece Birinci nesil sürgün veya imha edildi. ikinci nesil cahil bırakıldı. Üçüncü nesil ise, uyanış başladı biz kimiz? Ve sizler kimlersiniz? Niye buradasınız? Kovboylardan oluşan asiler 1776 da kurdukları işkâl devlet zihniyetiyle yeryüzüne fesat tohumlarını ekerek ülkelerin kaynaklarını zapt ederken,

İnsanlıktan nasibini alamayan Çin dünya ekonomisinin belini bükerken,

Orta-çağ Avrupa'sı kıtalar arası sınırları ve ülkelerin kaderlerini belirlerken, biz niye hala buradayız. Eğer öze dönüş olmazsa yani Kuran’a dönmezsek evrensel hak ve özgürlükleri tanımazsak, birileri gelir ananızı da alın ve bu ülkeyi terk edin diyecekler. Haberiniz ola

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (18)

 • YURDAKUL
  YURDAKUL
  3.12.2012 20:00

  BLOGCU - Yatağan Baba makaleleri. Cem Karaca yatağında bile ,ALLAH-U EKBER diyerek dönen koca gönüllü bir müslümandır. (zaman gazetesi 2004) Kavuşan el alem değil, can ile canandır... diyen bu TÜRK milliyetçisinin şu sözleride unutulmayacaktır . Karnı büyük koca dünya..... doymadın mı? Cem Karacaya bu dünyayı zindan eden , dinçi ve kokuşmuş marksistlerin bu iftiralarını ,ıslak ve yırtık bir paçavra gibi suratlarına fırlatıp atmak, Cem Karacanın kabrine toprak atmaktır. Yatağan BABA

 • EVRENSEL
  EVRENSEL
  5.12.2012 22:04

  Bu siteye bir iki yorum yazdım . yorumcular beni hedef aldı . bundan sonra yazmıyorum . hoşçakal nihat kardeş . Koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa Belki bir gün bu dünyada değilde sonsuz evrenin bilinmeyen katmanlarında , bizi aşan boyutlarımızda 1.ci,2.çi,3.çü belkide 4. boyutta tüm insanların aynı düşünceleri paylaştığı kardeşce yaşadığı ama ışık hızıyla bile erişemeyeceğimiz bir yerde .....işte insan beyni ancak dünya üzerindeki bilgilere şifrelenmiştir.

 • Mustafa Yaman
  Mustafa Yaman
  2.12.2012 23:19

  nıhat abı heçde değişmemişsen döktürdklerin hpsini çoxça doğru emma dilin ayni şidette sivri onçün tepki çekir. Gazimagosadan selamlar (Böyük cami köfteci bahrinin köftesini yeğe glecm unutmadım):-))

 • muhafazakar.
  muhafazakar.
  2.12.2012 21:41

  OSMAN Ejdere : Sen önce hangi dilde yazıyorsun? anlaşılmıyor? TÜRKÇEYİ öğrende öyle yorum yap. Senin gibi Cüppeli Hocalara inansaydık ,ülkemizi muhafaza edemezdik. NE mutlu ki başımızda bunları bilen muhafız Başbakanımız var.

 • Milliyetçi muhafazakar Ermeni - TÜRK
  Milliyetçi muhafazakar Ermeni - TÜRK
  2.12.2012 20:13

  ....... Sözünde durmamak,yalan sözden çekinmemek,kuvvetin meddahı olmak,açizi hiç söyletmemek.Müptezel bir merasim; eğilip bükülmeler, yatmalar.Şaklabanlıklar,gösterişler,ardı ardına aldatmalar. Fırka, milliyet,lisan namıyla daim ayrılık. En samimi kimseler arasında ciddi açık. Enseden Arslan kesilmek, cepheden yaltak kedi. Müslümanlık bizden evvel böyle bir zillet görmedi. ....KEFEŞLE TAYYÜŞ İLLEDE KITMİR REP REP.

 • Osman Ejder
  Osman Ejder
  2.12.2012 20:55

  Köroğlu; Anlaşılan sen baya bi rahtsız olmuşsun rahatsızlığın Kurana kör olduğundan kaynaklanıyor. çünkü sen ve senin gibiler, Atalarının kendilerine miras yoluyla bırktıkları asılsız inanç ve efsane Dinine tabisiniz okumaz, araştırmaz, aldım kabul etim ve muhavazakarım: Yahudiler de sizden gibi muhafazakar oldukları için kanla besleniyorlar...

 • KÖROĞLU
  KÖROĞLU
  2.12.2012 12:00

  BİZ, Ülkemizi ANAMIZ gibi bağrına basan muhafazakar , inançlı insanlarız.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  12.12.2012 19:34

  Mevlana adına Dünya Kardeşlik Birliği çağrışımı yapan , gerçekte olmayanı var gibi düşünen bu sahtekar İlluminés ler cosmiques paranoiaques lar mı

 • Düzceli
  Düzceli
  30.11.2012 20:14

  LAF ebesi NİHAT taştan her yere burnunu sokuyorsun yandaşların gibi YAkında DÜZCE Belediye Başkanı olurya bolu dan milletvekili ... sen gitte doğudaki sorunlarla uğraş.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  13.12.2012 18:37

  Zaten bende , Işık hızıyla bile ulaşamayacağımız bir yer derken ; bu düşte gezen evrensel yada ufo Paranoyalarına dikkat çekmek istedim. yanlış anlaşılmasın Nihat abi.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  13.12.2012 19:29

  biz Ademoğluyuz

 • Sufi Serhadin
  Sufi Serhadin
  30.09.2012 15:34

  Irkçı faşistler yazılanları tahlil yapacaklarına, tahrik ve tahammülsüzlüğü tercih ettikleri için ileriye değil geriye gidiyorlar.

 • Talha
  Talha
  28.08.2012 12:21

  vay be :vur! vur! inlesin Kemalist solcular da dinlesin. ya bizim bazı solcular neden atatük olmasady biz olmazdık diye düşünüyorlar yoksa sen de mi? lütfen yoldaş; inançlarında samimi Müslümanların kökü kazındı. dalkavuklar kaldı onlarda emperyalizme uşak oldu yeni seslere kulak verelim ortak yönlerimiz çok çok... hoşça kal . vay be!

 • Cihan Ersoy
  Cihan Ersoy
  26.08.2012 22:19

  Bre ahmak Ahmet: siz kendinize mi Müslümansınız! az mı kullandınız Kafkas halklarını hala da kullanıyorsunuz. Madem çok Müslümansın, Türkiye de yaşayan bütün Milletleri eşitlemek için her gün bir millete varlığınızı armağan edin. birinci sırada çingeneler olsun avazın çıktığı kadar, bağır bakalım. (NE MUTLU ÇİNGENEYİM DİYENE) Nasıl güzel mi hoşuna gitti mi? gittiyse devam et bağımlılık yapabilir...

 • vay be!
  vay be!
  27.08.2012 23:45

  Vay be! demek ki müslümanlar dünyaya yayılacaklardı, imparatorluklar kuracaklardı da Mustafa Kemal engel oldu ha! O nedenle dünyanın en geri ülkeleri arasında müslüman ülkeler var. Onların arasında Türkiyenin bir derece ilerde olmasının nedeni ne acaba? Doğrudur, bu ülkede kürtlere, ermenilere, çingenelere hep ikinci sınıf vatandaş olarak bakılmıştır. Ama sol her dönem bunun için mücadele edip, bedellerini de öderken, dindarlarımız neredeydi acaba? Şimdi meydanı boş buldunuz, sallayın!

 • Ali Eren
  Ali Eren
  26.08.2012 19:08

  Ahmet. BİN YIL GERİYE GİT bir zahmet; Öncelikle cesurca Bu yazıyı kaleme alan ve yayınlayın kişileri tebrik ediyorum. Siz Bin yıl öne kurak ve verimsiz topraklarda at sırtında göçebe hayatı yaşarken acaba bu topraklarda kimler vardı hiç düşündünüz mü? İslamla Şereflenen Türkler 1071 yılında Malazgirt meydan muharebesinde Müslüman Kürtlerin kendilerine kucak açmasıyla kader birliği yaptılar. daha sonra şerefsiz leşen. bazı idareciler bu halkı birbirine düşman etmeye başladılar. sazan olmayal

 • ALİ UZUN
  ALİ UZUN
  25.08.2012 19:10

  Güzel bir yazı olmuş ,tebrikler.

 • Ahmet
  Ahmet
  24.08.2012 21:43

  ayıp, büyük ayıp. Ne mutlu Türküm demek ve varlığını Türk varlığına armağan etmek saçmalık öyle mi? Yazıklar olsun, yediğin içtiğin bu vatanın nimetleri, şehitlerin kanları sana haram olsun. Atasına vefa gösteremeyen, vefasız Allahı mı sevecek çıkarsız? hadi oradan!

Resmi İlanlar