Hey Gidi Basri Abi!

 • 6.08.2012 00:00

 Çocukluğumdan beri tanırım Basri Abi’yi… Çevresinde; güler yüzlü, yardımsever, dürüst, beyefendi birisi olarak tanınır. Sayılır ve sevilir.Aydınpınar Caddesindeki eşinin eczanesinde iken tanımıştım kendisini. Gördüğünüzde pozitif enerji veren ender kişilerdendir Basri Abi…

CHP İl Başkanı olduğunda hem şaşırmış hem de sevinmiştim.

Şaşırmıştım;çünkü “Basri Abi gibi halkın içinde olan birinin, “darbesever” CHP ile nasıl ilgisi olur?” diye düşünmüştüm.

Sevinmiştim; çünkü “Basri Abi gibi halkın içinde birinin, “darbesever” CHP’ye olumlu şeyler katacağını” düşünmüştüm.

Milletvekili aday adaylığı sürecinde; “Basri KARSLIOĞLU eğer CHP’de birinci sırada aday gösterilirse, CHP’ye oy vereceğim” diyen nice kişi ile karşılaştım.

Ama delegeler listede O’na ikinci sırada yer verdiler ve böylece CHP’ye gidecek emanet oylar, “Hem Temiz!Hem Dürüst! Kılıçdaroğlu’nu” bile şaşırtacak şekilde, yarı yoldan, müthiş bir “U” dönüşü ile geldiği mecrasına geri döndü.

Bugüne kadar yaptığı açıklamaları, Ana Muhalefet Partisinin İl Başkanı olması dolayısı ile makul görmüş, siyasi mücadelenin bir parçası olarak yorumlamıştım.

Ancak Çarşamba günü haber sitelerine düşen basın açıklaması, ne yalan söyleyeyim beni dehşete düşürdü. Basri KARSLIOĞLU Düzce Milletvekili İbrahim KORKMAZ’ı hedef alarak; “bu adama haddini bildirin” diyordu,hem de AK Parti İl Teşkilatına!

Nedense gözümün önünde birdenbire,eski Başbakan Bülent ECEVİT’inyüzü canlandı. Hani şu; 18 Nisan 1999 yılında yapılan genel seçimlerde, İstanbul Milletvekili olarak meclise giren Merve KAVAKÇI yemin etmek üzere kürsüye geldiğinde; “bu kadına haddini bildirin” diyen o simsiyah olmuş, korkunç yüz… O silueti ömrümün sonuna kadar herhalde unutmayacağım.

Peki;Basri KARSLIOĞLU neden böyle bir açıklamaya gerek duydu? Bayram değil, seyran değilken CHP İl Başkanı Rektör’ü neden öptü? “Üniversite yıpratılıyor” maskesi altında; kimler, nelerin peşinde koşuyor? Kimler, kurdukları bermuda şeytan üçgeninin bozulmasından korkuyor? Üniversite yönetiminin baskıları yüzünden, kimler üniversiteden kaçmak zorunda kaldı?İbrahim KORKMAZ’ın bir gazetede yayımlanan röportajından tam yedi gün geçtikten sonra bu açıklama neyin nesi?

“Eğer yolsuzluk, usulsüzlük varsa bunu yetkili organlar araştırsın” diyor Sayın Basri KARSLIOĞLU… İşte;“bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmak” sözü bu durumlar için söylenmiş, mükemmel bir ifade.

Karadul örümceklerinin namını duydunuz mu bilmiyorum.Ölümcül olan bu örümceklerin zehri, sinir sisteminin görevini bozar. Yani nörotoksindir. Isırılma anında acı vermese de, belli bir zaman sonra yara şişerek iki küçük diş izi görülür. Belirtileri acı vericidir. Sırtta ve karın bölgesinde acı hissedilir, karın kaslarının ayrı ayrı yerlerinde kramplar meydana gelir, mide bulantısı baş gösterir, nefes alıp vermede güçlük çekilir, çarpıntı, kan basıncı artışı, aşırı terleme, sürekli bir huzursuzluk ve ateş en bariz belirtileridir.

Basri Abi; sende bu belirtiler(bağışıklığın yoksa) ne zaman başlar bilemem ama bu örümceğin panzehrini eczanende bulmanmümkün değil. Eğer panzehir lazım olursasendika binamızda sana yardımcı olmak için bekliyor olacağız. Yanınızda CHP Merkez İlçe Başkanı İlknur Başak TÜTÜNCÜ Hanım’da gelirse çok mutlu oluruz.

Hem hazır sendikaya yolunuz düşmüşken, şu üniversite ile ilgili bilgi ve belgeleri de sizlerle paylaşırız.

Belli mi olur!Rektör Hanım’a; “Senin korktuğun bir şeyler mi var da, bu kadar usulsüzlükleri ve yolsuzlukları mahkeme kararı ile belgeli kişileri, yanında bulundurmaya devam ediyorsun? Yoksa bu kişileri gönderirsen, senin hakkında bildiklerini anlatırlar diye mi korkuyorsun?” diye sorabilirsiniz.

Bu arada belki gurur yapmaz, İbrahim KORKMAZ’danda özür dilersiniz…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • Mustafa Kavaklı
  Mustafa Kavaklı
  8.09.2012 00:35

  3-Sayın Çelebi memura verilen komik zama veya iktidarın ithal bakanı Mehmet Şimşeğin Asgari ücret yüksek, Emekli maaşları yüksek gibi demeçlerinde veya yine Bim Ber San üyelerine verilen özel zamdan sonra hiç kaleminiz eleştiriden yana değil.. Evet birileri halktan, Düzceliden özür dilemeli ama bu Sayın Karslıoğlu değil..Düzcemde seçilmeden ve seçildikten sonraki söylevleri ile sonrasındaki eylemleri binbirini tutmıyan seçilmişler olmalı.

 • Mustafa Kavaklı
  Mustafa Kavaklı
  8.09.2012 00:34

  2- Demezlermi ya bu kadar açıklamadığınız belge dosya vardı’da.. Burdanda Rektörün Ünveristeyi, Devleti zarara uğrattığı anlamı çıkıyordu.. Sayın Vekilimizin sözleri ile, Çözüm neymiş… Şahsından Özür diliyecek, olcek bitcek..Demezlermi İnsana bir yıldır bunun içinmi gündeminiz hep Ünveriste oldu diye..Bunun içinmi her demecinizde iki kelimenin biri Rektör..

 • Mustafa Kavaklı
  Mustafa Kavaklı
  8.09.2012 00:30

  1- Ömer bey sizi dehşete düşüren olay birilerinin sayın Korkmaza asli görevini hatırlatmasımı.. Seçildiğinden beri elimde öyle belgeler varki diyen Sayın Vekilin 8 satlik uzun söyleşi sonunda gazetecinin sorusuna verdiği cevabı dikkatle okuyun…Çözülmeyecek mi peki bu iş ?Çok kolay çözülecek. Gazeteci, Nasıl..? Sayın Rektör gelecekler, oturacağız yaptıkları bütün haksızlıklardan ve bana yaptığı haksızlıklardan da özür dileyecekÜniversite ile ilgili bir problemimiz yok ama rektör ile var

 • Kavaka
  Kavaka
  30.12.2012 20:43

  1. R hocanın usulsüz ve milletin değerlerine ters (masonik) güçler yordamıyla ve de cumbaba emriyle R olması bizim ona temenna edeceğmiz manasına gelmez. Zaten koltuğa geçen mason kimseden de özür dilemez, köprüyü geçmiştir artık,onun için herkes ayıdır!Korkmaz burada yanılıyor.Buraya kadar hep yanındayız.Bununla birlikte R hocanın etrafındakilerin hırsız-menfaatçi-dini zayıf/bozuk adamlar olduğunu dinden haberdar herkes biliyor:burada kendinizi sorgulamanız gerekiyor kavaklı bey!

 • Kavaka-2
  Kavaka-2
  30.12.2012 20:53

  1e devam: R hoca tahta oturduktan sonra yaptığı icraatler bini aşmaya başlayınca sıkıntılar çıktı=sıkıntıları doğuran kendidir.Sizler de yanın yer aldınız organik olarak.Uyarırım:milletin alfabesini-kılık kıyafetini-kültürünü-DİNİNİ değiştiren masonik güçlerin ahfadına arka çıkmak Düzce halkı tarafından es geçilse de düzce dışında bazı illerdeki yansımaları gönül ferahlatıcıdır, bilesiniz.Olaylar bu küçük fındık pazarında sizlerin istediği gibi gidiyor,çnkü burada halk duyarsız.

 • Kavaka 3
  Kavaka 3
  30.12.2012 20:58

  Devam:Korkmazın esas görevleri arasındadır üniversitedeki devlet eliyle döndürülen entrikaları ayan etmek.Ama aynı zamanda dediğiniz gibi başkaca meselelere de değinmesi gereklidir, o ayrı.Mesele o değil.Mesele sizin arka çıkmanızdır.Ömer faruk bey son derece haklı fakat artık sesi kısık bir şekilde vaveyla etmektedir.Özet olarak:R hoca "klüp" üyesidir ve eşi de masondur. ÇYDD ve ADD ile evrak ve pratik anlamda bağları mevcuttur.Bunlar bizlerin onun önünde durmamıza yeter:susmayacağız!

Resmi İlanlar