İL SAĞLIK MÜDÜRÜ YASİN YILMAZ VAKA ARTIŞ HIZINI DEĞERLENDİRDİ...

 İL SAĞLIK MÜDÜRÜ YASİN YILMAZ VAKA ARTIŞ HIZINI DEĞERLENDİRDİ...
22.03.2021 - 16:00
700

İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Düzce’de artan Covid-19 vakaları değerlendirdi. Düzce’de günlük 8-10 vaka tespit edildiğini söyleyen Yılmaz, tedbirlere uygulamak konusunda uyarılarda bulunurken, acil olmadıkça kapalı yerlere girilmemesi, ev ziyaretlerinin ertelenmesini istedi.

1 mart tarihinde başlayan normalleşme adımlarına bağlı olarak Covid-19 vakalarında tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de artış yaşanıyor. Vaka artış hızının azalması için alınan tedbirlerin harfiyen uyulmasını isteyen İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Düzce’deki son durumu değerlendirdi.

Türkiye genelinde vaka sayılarında ki artışlarla ilgili haritanın açıklandığını hatırlatan Yılmaz,  Türkiye’nin her yerinde belirli bir şekilde vaka artışları olduğunu vurguladı. Düzce’de de vaka sayılarında minimum seviyede bir artış olduğunu belirten Yılmaz, “Burada Düzce halkının çok büyük bir gayreti olduğunu biliyoruz. Onlarda kurallara uyarak, özveri göstererek mücadele ediyorlar. Ben tüm kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarının ve halkımızın gayretiyle bu pandemi üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Kurallara uymak konusunda uyarılarda bulunuyorum. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Mümkün olduğu kadar acil olmadıkça kapalı alanlara girmeyelim, ev ziyaretlerimizi kısıtlayalım. İhtiyaç dışındaki işlerimizi de erteleyelim.” Dedi.

Geçtiğimiz hafta giriş çıkışları kısıtlanan Kurtsuyu köyünde  vakaların  kontrol altına alındığını söyleyen Yılmaz, “En kısa sürede denetimli giriş çıkışlar serbest bırakılacak. Düzce’de vaka artış sayısı günlük 8-10 vakaya tekabül ediyor, vaka artsa da azalsa da tüm tedbirlere devam etmemiz gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

Tedbirlerin uygulanması konusunda jandarma, emniyet ve  belediye zabıta ekiplerinin sistem üzerinden gerekli denetimleri yaptıklarını kaydeden Yılmaz, “ Vatandaşlarımız ve muhtarlarımız ile site yöneticilerimiz de duyarlı. Vakaları tespit etme noktasında ellerinden geleni yapıyorlar.” Dedi.


Editör: N. Cingirt