VAKA ARTIŞI İKİ NEDENE BAĞLANIYOR

Düzce’de son günlerde yaşanan koronavirüs vaka artışının il dışından gelenler ve ev ziyaretlerinden kaynaklandığı düşünülüyor. İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz’ın da “ ev ziyaretlerini erteleyin” uyarısı, bu iki neden üzerin de yoğunlaşmaya yol açıyor.

VAKA ARTIŞI İKİ NEDENE BAĞLANIYOR
26.03.2021 - 09:02
754

Düzce’de yaşanan koronavirüs vaka artışlarının öncelikli 2 sebebi olduğu konuşuluyor. Vaka artışlarının daha çok il dışından gelen misafirler ve ev ziyaretlerinden kaynaklandığı düşünülürken,  Hem Valilik hem de İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda bu iki konuda vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor. Düzce’de vaka artışlarında yükselme yaşanması dikkat çekerken,  Koronavürüsle mücadelede başarılı olmanın en önemli prensibinin, tedbirlere tam olarak uymak olduğu biliniyor.  Yeni tedbirler almaya gerek olmadan,  okulların tamamen açılması, hayatın normalde kalması için, tedbirlere tam olarak uyulması gerekiyor.

Düzce’ye il dışından gelenler ve  ev ziyaretlerinde bulaşma riskinin arttığı bilinirken, Düzce’deki vaka durumu ile ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz da, zorunluluk olmadıktan sonra  ev ziyaretlerinin bir süre askıya alınması uyarısında bulunmuştu. Ayrıca, evlerimizi il dışından gelen misafirlere belli bir süreliğine gönüllü olarak kapatmak gerektiği,  akrabalarla olan ilişkilere daha dikkat edilmesinin vaka sayılarına etkisi olduğu da yapılan uyarılar arasında.


Editör: N. Cingirt