Sağlık Bakanı: Hızlı yayılıyor çünkü...

Son günlerde Düzce'de olduğu gibi tüm ülkede hastalıklara oldukça sık rastlanıyor. Ateş, öksürük, baş ağrısı, halsizlik nefes almakta zorluk çekmek gibi şikayetlerle hastaneler dolup taşıyor... Hastalıkların kapalı ortamlarda daha hızlı yayıldığını ifade eden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, uzmanından bir video paylaşımı yaparak hastalıklara karşı vatandaşları bilgilendirdi.

Sağlık Bakanı: Hızlı yayılıyor çünkü...
8.01.2024 - 19:13
Kaynak: Haber Merkezi
147

Havalar soğudu, hastalıklar arttı... Grip, Düzce'de de salgın haline geldi! Hastanelerin dolup taşması üzerine vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bilgilendirmelerde bulundu.

Koca, "Solunum yolu enfeksiyonlarına sık rastlanan bir mevsimdeyiz. En önemli artışı nezle dediğimiz enfeksiyonda görüyoruz. Soğuk havaların başlamasıyla kapalı ortamda geçirdiğimiz süre arttığı için nezle daha hızlı yayılıyor. Bulaşmayı önlemek için ne yapmalıyız? Uzmanımız anlatıyor" diyerek İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji  Prof. Dr. Serhat Ünal'ın konuya ilişkin bilgilendirme videosunu paylaştı. 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar