Yazı yazmış olmak için değil, sadece merak ettiğim için kaleme alıyorum bu yazımı. Ve acilen cevap bekliyorum. Daha seçim sonuçları açıklanmadan... Acilen! Kim cevaplamak ister, kimin yetki alanındadır bilmem. Doğrusu beni ilgilendirmez de... Ben sadece ve sadece cevap bekliyorum.

       Saat sekiz buçuk. Doğru illerinde seçim sonuçlanalı dört buçuk saat olmuş. Batı illeri içinse üç buçuk saat… Ama bakıyoruz haberlere, sandıkların kimi şehirlerde yüzde yirmisi, kiminde yüzde otuzu ya da kırkı açılmış.

       Bu seçimlerde teknolojik imkanlar bir öncekine göre çok daha ileri olduğu halde neden bu kadar geç açıklanmakta? Ya da sandıklar erken açılmışsa sonuçlar neden geç ulaşmakta bize? Neden saatler geçtikçe sonuçlar sündürülmekte. Seçim yasakları da geçen yıla göre bir buçuk saatten daha uzun sürdü. Neden?

       Zihnimizde şüphe ve tereddüt sinekleri uçuşuyor. En kısa zamanda bir cevap veren olmazsa zihnimizi esir alacak şüphe ve tereddütler…

       Kim verecek sorumuzun cevabını? Kim? Bir vatandaş olarak soru sorma hakkımızolduğunu düşünüyorum ne olduğunu anlayamadığımız demokrasiye göre. Seçim yasakları neden çok geç kaldırıldı? Neden? Yok mu cevap verecek bir kurum ya da kişi? Neden?

       Kayyum başkanlar mı kazanıyor da onun için mi kimsenin dili varmıyor böyle haberleri vermeye?  Tööbeeeeeeee…

       Ne dersiniz basın ve medya? En azından siz olayların perde arkasını bizden daha iyi görüyor ve yorumluyorsunuzdur. Halkın yanında olduğunuzu söylediğinize göre bize açıklayın da bilelim. Var mı bu durumda bir anormallik? Varsa neler dönüyor memlekette biz de bilelim.

       Seçimler istenilen şekilde çıkmadıysa iptal edin bir daha yapalım. İstediğiniz sonuç çıkana kadar durmak yok, yola devam.

       Haydi bakalım, vira bismillah!

      

  • Abone ol