DEVA PARTİSİ'NDEN İSTİFA HABERLERİNE YALANLAMA...

DEVA PARTİSİ'NDEN İSTİFA HABERLERİNE YALANLAMA...
30.04.2021 - 10:22
893

DEVA Partisi İl başkanlığı, “Kendilerine DEVA Olamadılar, Kurucu Üyelerin Çoğu İstifa Etti” başlığıyla bir kısım yerel medyada yayınlanan habere tepki gösterdi. Haberin gerçeği yansıtmadığını belirten il başkanı Caymaz, kamuoyuna servis edilen bu haber, gazeteciliğin  ilkeli haber anlayışı olgusunu bizim nazarımızda zedelemiştir ifadelerini kullandı.

İl Başkanlığından kamuoyuna yapılan açıklamada; “ DEVA Partisi Kurucu İl Yönetimimiz hakkında çeşitli yayın organlarında “Kendilerine DEVA Olamadılar, Kurucu Üyelerin Çoğu İstifa Etti” başlığı altında çıkan haber veya haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Temmuz 2020 tarihinde başlatılan teşkilatlanma çalışmaları aşamasında dört arkadaşımız farklı nedenlerle partimizden ayrılmışlardır. 4 Aralık 2020 tarihinde yapılan İl Kongremizin ardından oluşturduğumuz Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte sorunsuz ve gayretli bir şekilde parti çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Haberde bahsedilen şekilde bir istifa durumu söz konusu değildir. Muhataplarından bilgi almadan, duygusal dürtülerle yapılarak kamuoyuna servis edilen bu haber, gerçeği yansıtmamaktadır. Önce “insan” diyerek yola çıkan ve yüklendiği siyasi misyonunun bilincinde olan bir parti ve yönetimi kurulu üyeleri olarak mevcut sorunlara ne gibi çözümler getirebileceğimizin derdi ve üzüntüsü içerisindeyiz. Bu çerçeve doğrultusunda da yetkin ekibimizle, doğru politikalar üretmek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Kamuoyuna duyurulur

Saygılarımızla.


Editör: N. Cingirt