Nihai karar bugün!

AK Parti ve MHP'nin ortak seçim komisyonu bugün bir kez daha toplanıyor. 12'nci kez bir araya gelecek komisyon "fermuar liste" yöntemi başta olmak üzere hangi il ve ilçelerde ittifak yapılacağına karar verecek.

Nihai karar bugün!
18.12.2023 - 16:04
Kaynak: Haber Merkezi
214

AK Parti ve MHP kaynaklarından alınan son dakika bilgisine göre, AK Parti ve MHP'nin ortak seçim komisyonu bugün toplanıyor. Şimdiye kadar 11 kez bir araya gelen ve seçim çalışmalarını yüzde 90 oranında tamamlayan komisyon, belediye başkanlıklarının yanı sıra "meclis üyeliklerine kadar ittifak" düsturuyla tekrar bir araya gelecek. Edinilen bilgilere göre, ortak heyet hangi il ve ilçelerde "fermuar sistemi" uygulanacağına karar verecek.


BOLU TAMAM, DÜZCE YÜZDE BİR İHTİMAL…

Düzce ve Akçakoca ilçesinin de ittifak kapsamına alına bileceğini belirten AK Parti ve MHP’ye yakın kaynaklardan alınan son dakika bilgisine göre, hali hazırda CHP’nin elinde bulunan Bolu başta olmak üzere Kırşehir, Burdur, Bilecik, Artvin, Ardahan, Çanakkale, Kırklareli, Edirne ve Sinop’ta ortak aday çıkarılacak.

SON SÖZ LİDERLERDE

Komisyonun yapmış olduğu toplantılar neticesinde hazırlanan raporlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sunulacak. Son ve nihai kararı iki lider verecek.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar