EDS YA DÜZELECEK YA DÜZELECEK!

Vatandaşların büyük tepkisine rağmen devreye alınan EDS vurgununa AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin el attı…

EDS YA DÜZELECEK YA DÜZELECEK!
11.03.2021 - 18:16
991

İlimizde 3 yıl önce devreye alınan para tuzağı Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) hakkında araç sürücülerinin isyanının ayyuka çıkması üzerine harekete geçen AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, EDS'lerin kaldırılması konusunda gerekli adımların atılacağını söyledi…

Düzce’de 3 yıl önce faaliyete geçen EDS üzerinden ayda 15 bin civarında sürücüye ceza yazılıyor. Bu durum, araç sahiplerinin ve sürücülerinin tepkilerine yol açarken, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin öncülüğünde belediye, emniyet ve odalar EDS'lerin tümden kaldırılması için harekete geçti.

İl Başkanı Mustafa Keskin, EDS'lerin kaldırılması için İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle temasta bulunmuştu. Yapılan görüşmeler neticesinde Ankara'dan gelecek teknik bir ekip, Düzce'deki sistemi inceleyecek ve bir rapor hazırlayacak.

Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, AK Parti İl Başkanvekili Ersin Gökçe, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, Düzce Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz bir araya gelerek, konuyu detaylı şekilde ele aldı.

Yapılan görüşmede, EDS'lerin kaldırılması konusunda fikir birliği  sağlandı. EDS'lerin tümüyle ya da belli noktalardan kaldırılması için ön rapor hazırlanacak. Yasal mevzuat konusundaki sözleşme ve diğer unsurlar üzerinde çalışma yapılacak. Düzce'deki EDS'lerle ilgili sonuç önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.


Editör: N. Cingirt