CHP Düzce teşkilatı, bölge toplantısına katıldı!

CHP Marmara Bölge Toplantısı, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldız ile gerçekleşti

CHP Düzce teşkilatı, bölge toplantısına katıldı!
8.08.2021 - 06:30
Haber Merkezi
992

Cumhuriyet Halk Partisi 10.Bölge Toplantısı Kocaeli Başiskele’de bulunan bir Otel’de gerçekleştirildi.Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı,Grup Başkan vekili Engin Özkoç ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin katılımı ile gerçekleşen toplantının ev sahipliğini Kocaeli İl Örgütü ve İzmit Milletvekili Tahsin Tarhan gerçekleştirdi.Programda Düzce örgütü İl ve Merkez ilçe başta olmak üzere tüm İlçe Başkanları ile hazır bulundu. Bolu ilini de kapsayan toplantıya Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan katılmadı. 

Saygı duruşuyla başlayan toplantı, Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldız’ın konuşmasıyla devam etti.

KOCAELİ YARIM KALMIŞ PROJELER KENTİDİR

Yıldız, konuşmasında ülkemizde yaşanan yangın felaketine değinerek “Ülkemiz cayır cayır yanmakta, hükümet ise sessiz" kalmaktadır diyerek tepkisini gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun afet ortaya çıktığı andan itibaren mağdur olan tüm büyükşehirleri gezip eksikleri tespit ettiğini belirterek THK’ya sakip çıkmaları için iş insanları ve sanayi odalarıyla görüşmeler yaptıklarını belirtti.

Yıldız ayrıca, “Kocaeli’ye İl Başkanı olduğumda sokakta halkla beraber olacağımı belirtmiştim. Şu anda Kocaeli’de şehir hastaneleri muzdarip durumda. Çayırova’nın Sazlıdere olayı bizim sayemizde çözülüyor. Halk artık elektrik kesildiğinde SEDAŞ’ı değil CHP’yi arıyor.” diyerek halkın çözümü muhalefet partisinde aradığını söyledi. Kocaeli’de 14 vekil ile beraber saha çalışması yaptıklarını ve bu tüm örgütleriyle sokakta çalışmaya devam edeceklerini belirterek sözlerini tamamladı.

BU KADAR ÇARESİZ KALDIĞIMI HATIRLAMIYORUM

Harun Özgür Yıldız’dan sonra konuşma yapan CHP Başkanvekili Engin Özkoç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle yangın bölgesine gittiğini ifade etti. “Hayatımda çok çığlık işittim ama ormanın çığlığını hiç bu kadar hissetmemiştim. Her şeyiyle bir orman çığlık atıyordu. Kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim” diyerek duygularını ifade ettikten sonra “Halkın çığlığı ormanla birleşmiş ve gözlerini hükümete çevirmişti ancak halkı duymadılar” diyerek hükümeti eleştirdi.

Recep Tayyip Erdoğan afet bölgesine geldiğinde halkın umutlandığını ve çözüm sunacağını düşündüğünü ancak Erdoğan’ın sadece kafalarına çay fırlattığını söyleyerek eleştirilerini sürdürdü. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan’ın, Marmaris’te yangın söndürenlere su ve ayran taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir’in ailesini tavrını sert bir şekilde eleştirdi. Özkoç; ailenin taziye için saraya götürüldüğünü ve gece 2’ye kadar bekletildiklerini belirtti.

FELAKETLER FITRATTAN VE KADERDEN KAYNAKLANMIYOR

Son  olarak konuşan CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, felaketlerin iktidarın kendi tercihiyle bu kadar büyüdüğünü söyleyerek CHP’nin iktidara gelince bu yıkımı durduracaklarını ve halkla birlikte devleti yeniden kuracaklarını belirtti.

Yangın konusunda eleştirerek iktidarı sorumsuz ve umursamaz olmakla suçladı. 2016 yılında CHP İstanbul  Milletvekili Ali Şeker’in Tarım ve Orman Bakanı’na önerge ile yangın uçağı olup olmadığını sorduğunu ve cevap olarak yeterince uçak ve ekipmanımız vardır cevabını verdiklerini hatırlattı. Ogün gerçekleri söylemeyerek gerçek dışı, öngörüsüz ve vatan hainliğine varacak derecede bir cevap olduğunu belirterek eğer ihtiyaç olduğu söylenseydi birleşip o parayı ödeyeceklerini söyledi.4 milyon dolar  olan uçaklar için harcama yapılmadığını 4 milyar doların sarayın 3 günlük harcaması olduğunun altını çizdi.


Editör: N. Cingirt