O sözleri infial yarattı

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın aday tanıtım toplantısında yaptığı, “ gericiliğin, yozluğun, yobazlığın kol gezdiği bir yer” açıklaması infial yarattı…

O sözleri infial yarattı
12.12.2023 - 12:21
Kaynak: Haber Merkezi
283

Düzce Milletvekili Talih Özcan, CHP’nin Yığılca belediye başkan adayı için düzenlenen tanıtım toplantısında; “ gericiliğin, yozluğun, yobazlığın kol gezdiği, göç veren bir yerde böyle bir kardeşiminizin çıkması bana göre anlamlıdır” cümleleri Yığılca ilçesinde olduğu kadar Düzce siyasetinin birinci sırasına oturdu.

ÖZÜR DİLEDİ

Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk  başta olmak üzere AK Parti ve MHP cephesinde tepkiler gecikmezken, sosyal medyadan açıklama yayınlayan Talih Özcan, konuşmasının yanlış anlaşıldığını ve özür dilediğini söyledi.  

İLK TEPKİLER YIĞILCA İLÇESİNDEN

Milletvekili Özcan’ın yaptığı konuşmaya ilk tepki AK Parti Yığılca ilçe başkanı Dursun Albayrak’tan geldi. Albayrak, Yığılca ve Yığılcalı vatandaşlarımız adına büyük hicap duyuyorum. Düzce’nin Talih’i olmak istediğini söyleyen fakat hakaretleriyle, ‘talihsiz’ açıklamalarıyla sürekli gündeme gelen CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ı şiddetle kınıyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Yığılca İlçe Başkanı Hasan Daşsın ise, “Düzceli olduğu iddia ederek, Düzce’den vekil çıkan bir şahsın İlçemize ve İlçemiz insanına aşağılayıcı hakaretlerde bulunmasına Milliyetçi Hareket Partisi olarak asla izin vermeyiz ve verdirmeyiz” ifadelerinde bulundu.

ÖZÜR DİLE TALİH ÖZCAN

“Bu ne "talihsizlik", bu ne cüret” diyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, “ Dışarıdan gelip Milletvekili olunca böyle mi oluyor? Her fırsatta Düzce'yi tanımadığını gösteren Talih Özcan yine şaşırtmadı! Biraz farkında olsaydınız, ‘gericilik, yobazlık ve yozluk’  kullandığınız ifadelerde saklı. Düzcelilerden Özür dile”, çağrısında bulundu.

ESEFLE KINIYORUM

Tepki göstermekte gecikmeyen Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, “ Şehrimizin CHP Milletvekili Talih Özcan’ın Yığılca’daki vatandaşlarımız için söylemiş olduğu sözleri esefle kınıyorum. Biz bu zihniyeti tanıyoruz. Bir kerede şaşırtın…

İşte tipik CHP Zihniyeti. CHP ve seçimde iş birliği yaptığı avanelerinin yüce halkımıza bakış açısı budur.

Bu zihniyete ve anlayışa Düzceli ve Yığılcalı saygıdeğer hemşehrilerimiz 22 yıldır prim vermediği gibi bundan sonra da vermeyecektir “ dedi.

TALİH ÖZCAN: ÖZÜR DİLERİM

Geçtiğimiz hafta sonu Yığılca ilçemizde, partimiz adına gerçekleştirdiğimiz Belediye Başkanı aday tanıtım toplantımızda yaptığım konuşmada, “gericilik ve yobazlık” ile ilgili sözlerim maksadını aşmıştır “ diyen Düzce Milletvekili Talih Özcan, “ hatalı bir söylemde bulunarak kırdığım, üzdüğüm tüm Yığılcalı hemşerilerimden özür diliyorum” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar