Erkan Baş'tan Hatay açıklaması: Yurttaşlardan gelen sesi duyduk

6 Şubat depremlerinde Hatay’da görevde olan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’la bir dönem daha devam etme kararı aldı. Lütfü Savaş kararına tepkiler sürerken TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Hatay için sol-sosyalist kurumların ortak aday çıkarması yönündeki çağrılara ilişkin sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Erkan Baş'tan Hatay açıklaması: Yurttaşlardan gelen sesi duyduk
12.01.2024 - 05:52
Kaynak: Haber Merkezi
80

Yurttaşlardan gelen sesi duyduklarını belirten Erkan Baş, “Hatay başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında onlarca il ve yüzlerce ilçede halkımızı alternatifsiz bırakmayacağız, kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
Erkan Baş şu açıklamayı yaptı:

“Parti üyelerimizden gelen talepleri, yurttaşlarımızdan yükselen sesi duyuyoruz. Dost siyasi güçler, sendikalar, kadın, gençlik, ekoloji örgütleri ve yerel platformlarla yaptığımız çalışmalar artık olgunlaştı.

Hatay başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında onlarca il ve yüzlerce ilçede halkımızı alternatifsiz bırakmayacağız, kimsenin kuşkusu olmasın. Gelecek hafta itibariyle kamuoyuyla paylaşmaya başlayacağız.

Ne olmuştu?

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat tarihli depremlerden 11 il etkilenmiş, ölü sayısı 50 bini, yaralı sayısı ise 100 bini aşmıştı. Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay'da ise 23 bini aşkın yurttaş hayatını kaybetmişti.

Depremlerin üzerinden 11 ay geçmiş olmasına karşın depremzedelerin yaşadığı sorunlar devam ederken, CHP, kamuoyunda tepkiyle karşılanan bir karara imza attı.

Depremin ardından hakkında yapılan istifa çağrılarıyla sıkça gündeme gelen CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP PM tarafından bir kez daha kesin aday olarak seçildi.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel ise Savaş'ın yeniden aday gösterilmesine ilişkin gelen tepkilere dair “Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayımız; partimizin yetkili kurulları büyük bir titizlikle gerekli incelemeleri, değerlendirmeleri yaptıktan sonra adaylaşmıştır. Geri çekilmesi gibi bir durum söz konusu değildir" açıklamasında bulundu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar