CHP'li Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması: Alternatif görürsem, adayı değiştiririm

"En rahat olduğum iki il İstanbul ve Ankara"

CHP'li Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması: Alternatif görürsem, adayı değiştiririm
15.02.2024 - 07:40
Kaynak: Haber Merkezi
107

Partisinin belediye başkan adaylarına ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Tüm Türkiye’de iddialıyız. Çok sürprizler olacak" dedi. Özel, Lütfü Savaş’la ilgili tartışmalar için "Alternatif arayışı içindeyiz" açıklaması yaptı.

CHP lideri Özgür Özel, partisinin genel merkezinde bir grup gazeteci ile bir araya geldi ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Aday olamayan her arkadaş istifa ederse ortada parti kalmaz"

Özel, aday açıklamalarından sonra partisinde yaşanan tartışmalara ilişkin "Aday olamayan her arkadaş istifa ederse ortada parti kalmaz. Adaylar belli olduktan sonra CHP’de sorun kalmıyor. Bursa’yı alacağız. Balıkesir, Manisa ve Denizli’de de çok iddialıyız. Çok sürprizler olacak. Yüzyılın sürprizini de Malatya’da yapacağız" dedi.

Çankaya’da 31 yaşındaki Hüseyin Can Güner’in aday gösterilmesiyle ilgili eleştirileri yanıtlayan Özel, "Çok üzerinde durduğum ve içime sinen bir adaylık. Onu avukat parantezine almak büyük haksızlık" dedi.

"En rahat olduğum iki il İstanbul ve Ankara"

Partinin seçim sloganını "İşimiz gücümüz Türkiye, işimiz gücümüz belediyecilik" olarak açıklayan Özel, "En rahat olduğum iki il Ankara ve İstanbul. Partinin oyunun çok üzerinde bir kabul oranları var. Sıkı çalışıyorlar" dedi.

Lütfü Savaş'ın yerine başka aday olacak mı?

Hatay’da Lütfü Savaş’la ilgili tartışmalara da değinen Özel, "Hatay’ı 10 günde bir ölçtürüyoruz. Aklımıza gelen her seçenek ölçtürülüyor. Hatay’da yapılan anketlerde başkanımıza alternatif görürsem onu Lütfü Savaş’a gösteririm ve adayı değiştiririm. Bir alternatif arayışı içindeyiz" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Özel, gazetecilere, "İzmir’de bir yenilenme ve yeniden seçmenin dönüp CHP’ye bakmasını istiyorduk. Çünkü hizmetten değil ama bir yorgunluk vardı" yorumunu yaptı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar