Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, Karamollaoğlu’nu doğruladı: “Polisler, Erbakan hocamızı konutundan götürmeye kalktı”

Necmettin Erbakan’ın damadı ve YRP İstanbul adayı Mehmet Altınöz, katıldığı yayında Temel Karamollaoğlu’nun “Erdoğan, 2006’da Erbakan’ı hapse attırmaya çalıştı” iddiasını doğruladı: “2006’Temel Bey'in anlatmış olduğu olay gerçekleşti. Erbakan hocamızın konutunda İçişleri Bakanlığı'nın görevlendirdiği koruma polisleri varken, başka bir polis ekibi geldi Erbakan hocamızı götürmeye kalktı. Kamuoyunda trilyon davası olarak bilinen davayla alakalı Erbakan hocamızın üzerine en çok gelen AK Parti yönet

Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, Karamollaoğlu’nu doğruladı: “Polisler, Erbakan hocamızı konutundan götürmeye kalktı”
26.02.2024 - 06:50
Kaynak: Haber Merkezi
264

Necmettin Erbakan’ın damadı ve Yeniden Refah Partisi’nin İBB adayı olan Mehmet Altınöz, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun gündeme getirdiği, “Erdoğan, 2006’da Necmettin Erbakan’ı hapse attırmak istedi. Evini, polise kuşattırdı” iddiasını doğruladı.

Karamollaoğlu, katıldığı bir yayında “Erdoğan, Erbakan Hoca 2006’da hapse mahkum olduğunda, polisle evini kuşattırdı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. AK Parti’nin kuruluşunda Tayyip Bey’e destek veren (Hasan) Kalyoncu, Tayyip Bey’e, ‘Böyle yaparsan burayı senin başına yıkarım. Seni siyaseten yaşatmam’ dedi. Onun üzerine Tayyip Bey, ev hapsine çevrilmesini sağladı” diye konuşmuştu.

Altınöz, KRT canlı yayınında iddianın kendisine sorulması üzerine şunları söyledi:

“Evet doğru. 2006 yılında Temel Bey’in anlatmış olduğu olay gerçekleşti. Erbakan hocamızın konutunda İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği koruma polisleri varken, başka bir polis ekibi geldi Erbakan hocamızı götürmeye kalktı. Biz de yaptığımız diplomasi trafiğiyle o süreci hukuken tehir ettik, geciktirdik ve hukuki süreci devam ettirdik. Bu olay doğru. Bu olaydan başka olaylar da var. Ben o kadar çok şey anlatabilirim ki.

Erbakan Hocamızın Balgat’taki evini sattırmaya kalktı arkadaşlar. Ben o dönemde AK Parti yöneticileriyle belki yüzlerce kez müzakerelere katıldım. Kamuoyunda trilyon davası olarak bilinen davayla alakalı Erbakan hocamızın üzerine en çok gelen AK Parti yöneticileridir. Çok net. Bununla ilgili saatlerce konuşabilirim. AK Parti yöneticilerinin Erbakan hocamıza yaptıkları zulmü isterseniz başka bir programda anlatayım ben sizlere.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar