Fatih Erbakan'dan, Erdoğan'a 'Bizden ayrılanlar' cevabı: Nebi Hatipoğlu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yeniden Refah Partisi'nin adayları için "Bizden ayrılanlar ya da bize muhalefet edenler" sözleri sorulan Fatih Erbakan, İYİ Parti'den istifa ederek AKP'den aday olan Nebi Hatipoğlu'nu anımsatarak "Bunlar siyasetin içinde olan şeyler" dedi.

Fatih Erbakan'dan, Erdoğan'a 'Bizden ayrılanlar' cevabı: Nebi Hatipoğlu
29.02.2024 - 05:26
Kaynak: Haber Merkezi
108

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suat Kılıç'la birlikte Çankaya Sokullu Halk Pazarı'nı ziyaret etti.

Pazar esnafı ile sohbet eden Erbakan gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Erbakan, Erdoğan'ın, partisine yönelik "Bizden ayrılanları aday gösteriyorlar ya da bize muhalefet edenleri" sözlerinin sorulması üzerine, "Bir İYİ Parti milletvekili de biliyorsunuz İYİ Parti'den (Nebi Hatipoğlu) istifa etti, Cumhur İttifakı'nın, AK Parti'nin Eskişehir adayı oldu. Bunlar siyasetin içinde olan şeyler. Dolayısıyla biz de en yüksek oyu almak için bir mücadele içerisindeyiz" dedi.

"Halkın bir mesaj verme isteğini görüyoruz"

Teşkilatlar ve halkla beraber seçim çalışmalarının içerisinde olduklarını belirten Erbakan, "En önemli konu, ekonomik sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de emekli maaşlarının açlık sınırının yarısı seviyesinde olması. Açlık sınırı, son açıklanan rakamlara göre 19 bin TL'yi, yoksulluk sınırı ise 52 bin TL'yi geçti. Bu hesapla Türkiye'de halkın yüzde 45'i açlık sınırının altında bir gelire sahip. Yüzde 85'i de yoksulluk sınırının altında bir gelire sahip. Böyle bir ortamda aslında bir belediye seçimi yapıyoruz; ama çoğunlukla ekonomik şartlardan şikayetler ve bu seçimde de bununla ilgili halkın bir mesaj verme isteğini görüyoruz. Tabi Yeniden Refah Partimize her yerde olduğu gibi burada da bir teveccüh var. İnşallah hayırlı olur" diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar