Gözyaşları içerisinde anlattı: Soba yakamıyorum, kömür alamıyorum, bize yazık değil mi?

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki pazar yerini gezen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le konuşan bir kadın, gözyaşları içerisinde “Emekliler sürünüyor. Biz 21 senedir ağlıyoruz. Şu kadar bir karnabahar aldım, 25 lira. Bizler açız. Tezgahlarımız kurulamıyor. Alma gücümüz yok. İsyan ediyoruz. Ben soba yakamıyorum. Kömürü nasıl alacağım? Bize yazık günah değil mi? Her gün ağlıyoruz böyle” dedi.

Gözyaşları içerisinde anlattı: Soba yakamıyorum, kömür alamıyorum, bize yazık değil mi?
5.03.2024 - 07:08
Kaynak: Haber Merkezi
1637

Kırklareli programları kapsamında Lüleburgaz’daki bir pazar yerine uğrayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yurttaşların sorunlarını dinledi.

Alım gücünün kalmadığını, emeklilerin zor günler yaşadığını söyleyen bir kadın Özel'e yaşadıkları sıkıntıyı anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

"Yetti canımıza artık"

ANKA'nın aktardığına göre bir demet rokanın 20 liraya satıldığı tezgahtaki esnaf, Özel’e “İnşallah sizinle bunun önüne geçeceğiz başkanım” dedi. Mazot fiyatlarından dert yanan bir esnafa Özel, “31 Mart’ta eğer ki bunlara dur demezsek daha da önünü alamayız. Zaten 4 yıl var seçime, acı reçete içireceğiz vatandaşa, diyorlar. Siz de söyleyin vatandaşa. Artık bu işin karşısında herkesin, iktidarın karşısında birleşmesi lazım” diye yanıt verdi. Gözleri yaşlı bir çift de Özel’e “Kazan kaynamıyor. Kazanlar boş. Alamadım. 10 bin lira maaş alıyorum. Mazot, gübre pahalı. Hayvan bakamıyoruz” dedi. Özel, “Düzelteceğiz inşallah” diye konuştu.

Elindeki 60 liralık poşetleri Özel’e gösteren bir emekli de “Eve gidiyorum artık. Bu kadar. Yetti canımıza artık. Her şeyin bir ekonomisi olması lazım. Bir yumurta 5 lira” diye dert yandı.

"Emekliler sürünüyor, biz 21 senedir ağlıyoruz"

Patlıcan satan esnaf da “Kilosu 50 lira. İki sene önce 20-25 liraydı. Vatandaş 250 gram, yarım kilo istiyor, veriyoruz. Bir tane isteyen var” diye sorunlarını anlatırken Özel’e bir kadın da emeklilerin durumundan feryat etti. Kadın, “Emekliler sürünüyor. Biz 21 senedir ağlıyoruz. Şu kadar bir karnabahar aldım, 25 lira. Bizler açız. Tezgahlarımız kurulamıyor. Alma gücümüz yok. Biz size güveniyoruz. Allah’ın izniyle başa geleceksiniz. Artık o büyükler, gençlere bıraksınlar. İsyan ediyoruz. Ben soba yakamıyorum. Kömürü nasıl alacağım? Bize yazık günah değil mi? Her gün ağlıyoruz böyle” diyerek ağladı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar