TFF oyuncu havuzunda 4 Düzceli!

Türkiye Futbol Federasyonu 2010 doğumlu oyuncular için büyük bir futbolcu havuzu oluşturdu. Bu havuzda Düzceli 4 oyuncu bulunuyor.

TFF oyuncu havuzunda 4 Düzceli!
27.11.2023 - 16:44
Kaynak: Haber Merkezi
308

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün düzenli olarak gerçekleştirdiği tarama faaliyetleri bu yıl da devam etti. TFF'ye bağlı 14 bölgede, TFF'nin bölge antrenörleri ve antrenör eğitimcileri, 2010 doğumlu profesyonel ve amatör kulüp oyuncularını gözlem altına aldı. Ayrıca antrenör eğitimcileri tarafından belirlenen 120 gönüllü antrenör de çalışmalara katkıda bulundu.

25 Ekim - 24 Kasım tarihleri arasında ülke çapında gerçekleştirilen iki aşamalı tarama neticesinde tespit edilen 1730 oyuncunun verileri Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kayıt altına alındı. Bu futbolculardan 440'ı ise Antalya'nın ev sahipliği yapacağı milli takım seçmelerine katılacak. Bölge antrenörleri, genç milli takım antrenörleri ve antrenör eğitimcilerinin de izleyeceği seçmelerde 11 bölgeden birer, İzmir ve Ankara'dan ikişer, İstanbul'dan ise biri Trakya'yı temsil eden, biri ise tamamıyla amatörlerden oluşan beş takım yer alacak. Her takımda iki kaleci ve 20 oyuncu bulunacak. 29 Kasım'da başlayıp 8 Aralık'a dek sürecek seçmelerde takımlardaki tüm oyuncular forma giyme şansı bulacak.

29-30 Kasım tarihlerinde 1. Grup'ta Ankara (1), İstanbul (1), İzmir (1) ve Trabzon Bölge maçları ile başlayacak organizasyonda, 1-2 Aralık tarihlerinde 2. Grup'ta Ankara (2), İzmir (2), İstanbul (2) ve Antalya bölge maçları oynanacak. 3-4 Aralık'ta 3. Grup'ta Adana, Bursa, Samsun ve İstanbul (3) bölgeleri, 5-6 Aralık'ta 4. Grup'ta İstanbul 4 (Amatör), Malatya, Diyarbakır ve Van bölgeleri ve 7-8 Aralık'ta 5. Grup'ta İstanbul 5 (Trakya), Sakarya, Erzurum ve Kayseri bölgeleri arasında müsabakalar yapılacak. Karşılaşmalarda öne çıkan isimler belirlendikten sonra da tarama ve izleme faaliyetleri bölge antrenörleri ile genç milli takım antrenörlerinin ortak çalışmalarıyla devam edecek. Sürecin sonunda U14 Milli Takımı için geniş bir oyuncu havuzu oluşturulacak. İlk etapta bu havuzun dışında kalacak potansiyelli oyuncuların gelişimleri de takibe alınacak.

TFF’nin yaptığı havuzda 4 Düzceli oyuncu bulunuyor. Gökmen Zeki futbol okulundan Eray Karadeniz, Aydınpınarspor Kulübünden Serhat Çelik ve Osman Üster, Düzcespor Kulübünden Arda Aktaş bulunuyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar