"Sporculara darbe vuracaksınız"

Her seçim dönemi yaşanan spor salonu krizi bu yıl da yaşanıyor. 18 Temmuz Kapalı Spor Salonunun Yerel Seçimler sürecinde kullanılacak olmasının Düzce’de salon sporlarına zarar vereceğini belirten Türkiye Voleybol Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Erdal Bostancıoğlu yetkililere seslenerek, ‘Salonuma dokunma’ dedi.

"Sporculara darbe vuracaksınız"
19.12.2023 - 07:00
Kaynak: Haber Merkezi
1071
1

Düzce’de yapılan salon sporlarının kalbi olan 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu, İl Seçim Kurulu tarafından Yerel seçim sürecinde kullanılması ihtimaline tepki gösteren Türkiye Voleybol Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Erdal Bostancıoğlu, sporcular ve hocalar ile birlikte salon önünde basın açıklaması düzenledi.

Bostancıoğlu açıklamasında “Bildiğiniz üzere ülkemiz yerel seçim takvimi açıklanmış olup şehrimizde de bu takvime ilişkin seçim hazırlık çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Geldiğimiz aşamada aldığımız net bilgiye göre İlimiz seçim kurulu başkanlığı 18 temmuz spor salonunu seçimlerde kullanmak üzere ghsim’ den talep etmiştir. Söz konusu salon şehrimizin ana salonu olup onlarca kulüp , onlarca branş, binlerce sporcu bu salonu kullanmaktadır. Halen devam etmekte olan mahalli lig müsabakaları , ulusal ikinci liglerde şehrimizi temsil eden bayan ve erkek voleybol takımlarımız maçlarını bu salonda oynamakta olup ulusal takımlarımız aylar öncesinden maçlarını 18 Temmuz Spor Salonunda oynayacaklarını yazılı olarak bildirmişlerdir” dedi.
Aylar öncesinden izinleri alınan ulusal spor faaliyetlerinin başka şehirlere kaydırılabileceğini belirten Bostancıoğlu, “Alınan bu karar ; ayrıca şehrimiz açısından son derece önemli olan ve aylar öncesinden ilgili federasyonlar ile görüşülerek akredite edilen , şehrimize alınan ulusal nitelikteki spor faaliyetleri (şampiyonalar) başka şehirlere verileceğinden bu alanda da şehrimizin her anlamda kaybedeceği bilinmeli ve bu kaybın önüne geçecek çözümler üretilmelidir. Tüm bu çerçevede yerel ve ulusal bazda yaklaşık binlerce sporcunun faaliyet gösterdiği şehrimizin ana yükünü çeken , ana spor salonu konumunda olan 18 Temmuz Spor Salonunun seçimler nedeni ile tahsis edilmesi şehrimizdeki salon sporlarına ve sporcularımıza büyük darbe vuracaktır. Hiç bir komşu Şehirde yaşanmayan , spor faaliyetlerine engel olan bu durumun, bu kararın gözden geçirilerek düzeltilmesini talep ediyoruz” dedi.

 

Alınan bu kararın düzce salon sporlarına ve salon sporu yapan yerel binlerce sporcuya zarar vereceğini belirten Bostancıoğlu, seçimler için okulların spor salonlarının kullanılabileceğini belirtti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • F G
    F G
    19.12.2023 08:36

    Çok yerinde bir tepki. İstanbul'da da durum aynı. Aynı formu yakalamak için aylarca çalışmak gerekiyor. Bu düşüncesizliğe bir son verilsin

Resmi İlanlar