Aslan lider benim dedi

2013ün ilk derbisinde Galatasaray Beşiktaşı 2-1 yenerek liderliğini sürdürdü.

Aslan lider benim dedi
27.01.2013 - 21:34
2546

 

Yılın ilk derbisinde Galatasaray, Beşiktaş'ı 2-1 yenerek liderliğini devam ettirdi.

Beşiktaş'ı Türk Telekom Arena'da ağırlayan sarı kırmızılılar, 61. dakikadan itibaren 10 kişiyle mücadele ettiği karşılaşmada rakibini Emre Çolak ve Riera'nın golleriyle 2-1 mağlup etti.

Arena'da oynanan karşılaşmaya hızlı başlayan Galatasaray, 3. dakikada Umut'un sağ kanattan adrese teslim ortasında Emre Çolak'ın düzgün vuruşu ile 1-0 öne geçti. İlk yarının bitimine saniyeler kala Selçuk İnan'ın ortasında Riera, şık bir kafa vuruşuyla takımını soyunma odasına iki farklı önde götüren isim oldu. İkinci yarıya hızlı başlayan taraf ise Beşiktaş oldu. Maçın 46. dakikasında Fernandes kullandığı kornerde Sivok kafa golü ile skoru 1'e indirdi.

 MAÇ SONU / GALATASARAY 2  BEŞİKTAŞ 1 

90'Orta alanda top kapma mücadelesinde Necip, Sneijder'e faul yaptı ve sarı kart gördü.

90'Karşılaşmanın sonuna maçın hakemi Tolga Özkalfa 4 dakika ilave etti.

89'Tomas Sivok hakeme itirazlarında dolayı sarı kart gördü.

87'Beşiktaş'ta Dentinho sağ kanattan rakip yarı alana geçtiği anda Engin'in müdahalesiyle yerde kaldı. Karar serbest vuruş.

86'Galatasaray'da Selçuk kendi yarı sahasından sağ kanattan ileriye hareketlenen Hamit'e uzun gönderdi ama Gökhan araya girip topu taca gönderdi.

85'Fernando Muslera'nın tedavisi tamamlandı ve oyuna devam edecek.

83'Kullanılan serbest vuruşta Muslera ve Holosko topa hareketlendi. Muslera topu uzaklaştırdıktan sonra Holosko'nun müdahalesiyle yerde kaldı ve oyun durmuş durumda. 

82'Konuk ekip sağ kanattan atağa çıktı ve top İbrahim Toraman'dayken ev sahibi ekip savunması topa taca gönderdi. Atağın devamında diğer kanatta Hamit, Gökhan Süzen'e yaptığı hareketten sonra sarı kart gördü.

81'Ev sahibi ekip Hamit Altıntop'la sağ kanattan atağa çıktı ama Hamit rakip yarı alanın ortalarında yerde kaldı ve karar faul.

80'Riera serbest vuruşu doğrudan ceza sahasına gönderdi ama Galatasaraylı hiçbir oyuncu ceza alanında olmadığı için top kaleci McGregor'da kaldı.

79'Galatsaray'da Sneijder sol kanatta topla buluştu ama Hilbert'in müdahalesiyle yerde kaldı. Hilbert'te sarı kart gördü. 

78'Hamit sağ kanattan rakip alana geçmeye çalıştı ama top en son Hamit'ten taca çıktı.

77'Sarı kırmızılı ekip sol kanattan Riera'yla atağa çıktı ama ceza sahasına gönderilen top kaleci McGregor'da kaldı.

76'Galatasaray'da Sabri sağ kanattan ceza alanına kadar sokuldu ve ceza alanı dışından kaleye şutunu gönderdi ve top kaleci McGregor'da kaldı. 

75'Beşiktaş'ta Veli Kavlak oyundan çıkarken Mehmet Akyüz oyuna dahil oldu.

73'Orta alanda top kapma mücadelesinde Veli Kavlak Engin'e yaptığı hareketten dolayı sarı kart gördü.

72'Yine gelişen Beşiktaş atağında Necip sağ kanattan ceza sahasına ortasını yaptı ama Holosko ofsayt pozisyonundaydı. 

71'Beşiktaşlı oyuncular kısa paslarla rakip yarı alana geçti ve topla en son İbrahim orta alanda buluştu ve ortasını ceza sahasına hareketlenen Holosko'ya gönderdi. Holosko'dan önce Muslera çıktı ve topu aldı.

70'Orta alanda top kapma mücadelesinde top Galatasaraylı oyuncularda kaldı ve rakip yarı alana geçtiler. Ardından Engin topu kaybetti.

69'Galatasaray'da Johan Elmander oyundan çıkarken yerine Hakan Balta oyuna girdi. 

68'Siyah beyazlı ekip sol kanattan atağa çıktı ama Hamit araya girdi ve topu aldı. Ardından Veli, Hamit'e faul yaptı.

67'Veli takımını atağa çıkarken topu kaybetti ve Galatasaray ani atağa çıktı. Hamit ceza sahası sağ tarafının son çizgisinde içeriye çevirdi ama top kaleci McGregor'da kaldı.

66'Beşiktaş atağı sol kanattan gelişti. Atağın yönü sağ kanada çevrildi ve Necip topla buluştu. Necip ceza alanına girmek isterken yerde kaldı ama hakem oyunu devam ettirdi.

65'Yine gelişen Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahasına ortaladı savunmadan seken top penaltı noktası yakınlarındaki Hamit',in önünde kaldı. Hamit'in vuruşu üstten auta çıktı.

64'Galatasaray atağı sağ kanattan gelişti ve topla en son Engin orta alanda buluştu ama pası isabetsiz kaldı.

61'Felipe Melo, Oğuzhan'la tartışmasında sonra Tolga Özkalfa tarafından kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

60'Beşiktaş atak yönüne göre sağ kanattan atağa çıktı ama pozisyon sonlanınca iki takım arasında gerginlik baş gösterdi.

59'Beşiktaş'ta Olcay Şahan oyundan çıkarken Dentinho oyuna dahil oldu.

58'Bir başka değişiklik Galatasaray'da Umut Bulut yerini Engin Baytar'a bıraktı.

57'Galatasaray'da Emre Çolak oyundan çıkarken Wesley Sneijder oyuna girdi.

55'Sarı kırmızılı ekipte Sabri kendi savunmasından uzun bir top göndererek ceza sahası yakınındaki Elmander topla buluştu ama kalabalık Beşiktaş savunması topu kazandı. 

54'Maçta tempo bir hayli artmış durumda. Beşiktaş yarı alana geçip ceza sahasına kadar gitti ama topu Galatasaray savunması kazandı. Ardından Emre rakip ya

52'Ev sahibi ekipte Hamit Altıntop ceza sahasına uzun gönderilen topu kontrol etti. Sağ çapraz çekti ve kaleye şutunu çekti ama top üstten dışarıya gitti. 

51'Beşiktaş beraberlik golünü bulabilmek için oyunun kontrolünü eline almak istiyor.

50'Gelişen Beşiktaş atağında orta yuvarlakta ki Veli, sağ kanattan atağa çıkan Necip'e gönderdi ama pozisyon ofsayttı.

49'Serbest vuruşu Hamit kullandı. Direk kaleye kullanılan serbest vuruş üstten dışarıya çıktı. 

48'Beşiktaş yarı alanının tam orta noktasında Veli, Selçuk İnan'a faul yaptı. 47'Bu dakikayı Galatasaraylı oyuncuların kendi aralarından paslaşmalarıyla geride bıraktık.

46' Beşiktaş atak yönüne göre sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza sahasında ön direğe gelen topa Sivok yükseldi ve kafa vuruşuyla farkı bire indirdi.
 

Beşiktaş ikinci yarıya golle başladı

46' GOOOOOOOOOOOOOOLLL SİVOK 

46'İkinci yarıda Beşiktaş'ta Mehmet Akgün oyundan çıkarken Oğuzhan Özyakup oyuna dahil oldu.

Mücadelenin ikinci yarısı Beşiktaş'lı futbolcuların vuruşu ile başladı 

Galatasaray 2  Beşiktaş 0 İlk Yarı Sonucu 

45'Galatasaray atak yönüne göre sol kanattan rakip yarı alandan serbest vuruş kullandı. Ceza sahasında Riera İbrahim Toraman'la beraber topa yükseldi ve kafasıyla topu ağlara gönderdi.

45' GOOOOOOOOOOOOL Riera

45'Karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa 2 dakika ilave etti. 

43'Galatasaray yarı alanda Semih Kaya hafif sol çaprazda Veli'yi faulle durdurdu.

42'Ev sahibi ekip atağı sağ kanattan Sabri'yle gelişti ama top en son Sabri'den taca çıktı.

40'Galatasaray tehlikeli geldi' Emre Çolak ceza alanı sol çaprazında topla buluştu ve kaleye şutunu gönderdi. McGregor'dan seken topa Umut hareketlendi ama McGregor ikinci hamlesinde topa sahip oldu.

39'Beşiktaş yarı alanının sağ çaprazında Hamit ve Gökhan arasındaki ikili mücadelede Hamit rakibine faul yaptı. 

38'Sarı kırmızılı ekip kısa paslaşmalar sonucu rakip yarı alana girdi ama Necip geldi ve topu aldı ardından pasını arkadaşına verdi.

37'Orta yuvarlak yakınlarında Veli ve Melo arasındaki ikili mücadele sonrasında Melo yerde kaldı ve hakem oyunum durdurdu. Beşiktaşlı oyuncular ise karara itiraz etti

36'Muslera rakip takımdan kendisine gelen topa vurmadı rakibinin üzerine gelmesini bekledi ardından topu oyuna soktu. 

35'Kısa paslarla rakip yarı alana geçen sarı kırmızılı ekipte topla en son buluşan sol kanatta Riera oldu ama Riera pas verebilecek arkadaşını bulamayınca savunmasına geri döndü. 

34'Beşiktaş sağ kanattan tehlikeli geldi. Önce Necip sağ kanatta topu taşıdı ve ardında pasını Holosko'ya gönderdi. Holosko ceza sahasına girmek üzereyken Semih topu kornere gönderdi.

33'Atak yönüne göre sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Hamit Altıntop, Gökhan'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Elmander yoğun itirazları sebebiyle sarı kart gördü.


Usta Gazeteci Mehmet Ali Birand Galatasaray - Beşiktaş maçının 32. dakikasında taraftarlar tarafından alkışlarla anıldı 

31'Beşiktaş'ta Holosko, rakip yarı alanında ceza sahasına yakın bir noktada hafif sol çaprazda yerde kaldı ve karar faul. Fernandes'in doğrudan kaleye gönderdiği top Muslera'da kaldı. 

30'Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Sabri ceza sahasına ortasını gönderdi. Sivok ters bir kafa vuruşuyla topu kornere gönderdi. Selçuk korneri kullandı ve Melo ceza alanına gelen topa kafa vurdu ama top üstten auta çıktı. 

28'Sarı kırmızılı ekip rakip yarı alanınınn ortalarında sağ kanattan taç kullandı. Sabri taç atışını direk ceza alanına gönderdi ama savunma topu tekrar aynı noktadan taca gönderdi.

27'Gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı sol çaprazında Olcay topla buluştu ve kaleye sert bir şut gönderdi ama top yandan dışarıya çıktı. 

26'Galatasaray rakip yarı alandan sağ kanadın ortalarından taç kullandı. En son Selçuk ceza yayı yakınlarından ceza sahasına sağ tarafındaki Hamit'e gönderdi. Hamit topu kontrol edip kale alanındaki Elmander'e göndermek istedi ama savunma araya girdi ve tehlikeyi önledi.

25'Beşiktaş gole çok yaklaştı! Bir anda atağa çıkan Beşiktaş'ta Fernandes pasını sol taraftaki Olcay'a gönderdi. Olcay'da kaleye hareketlenen Hilbert'e gönderdi. Hilbert Muslera'nın çıktığını görüp vuruşunu yaptı ama top yandan dışarıya gitti.

24'Beşiktaş ilk dakikalardaki Galatasaray baskısını biraz olsun düşürdü ve oyuna ortak olma adına topa biraz daha fazla sahip olmak istiyor. 

23'Siyah beyazlı ekip rakip yarı alanda son çizgi yakınlarında sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Fernandes ceza sahasına ortaladı ama savunma tehlikeyi önledi.

21'Beşiktaşlı oyuncular kendi yarı alanında rakip yarı alana geçmek isterken İbrahim Toraman'a faul yapıldı. 

20'Bu kez sağ kanattan ev sahibi ekip atağında Sabri sağ çaprazdan ortasını gönderdi. Veli'ye çarpan top bir kez daha kornere çıktı. 

19'Sarı kırmızılı ekibin atağı sol kanattan gelişti. son çizgide Umut ceza sahasına orta yapmak isterken savunma topu kornere gönderdi.

18'Galatasaray yarı alanının ortalarında Selçuk İnan, Veli'ye faul yaptı. Fernandes direk kaleye gönderdiği top üstten dışarıya gitti. 

17'Beşiktaş atağı sol kanattan Olcay'la gelişti. Olcay ve Sabri arasındaki ikili mücadelede top Olcay'dan taca çıktı. 

16'Ev sahibi ekipte Melo kendi yarı alanda topu ayağında çıkarmak isterken Necip'in müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

15'Sarı kırmızılı ekip atak yönüne göre sağ kanattan rakip yarı alanda bir serbest vuruş kullandı. Selçuk'un ceza sahasına gönderdiği topa direk dibinde kaleci McGregor topu yumrukladı. 

14'Hızlı gelişen Beşiktaş atağında Fernandes kendi yarı sahasından aldığı topla rakip yarı alana geçti ve sol kanattan atağa çıkan Necip'e pasını verdi ama top biraz hızlıydı ve taca çıktı.

13'Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Beşiktaş savunması yine başarılı şekilde topa müdahale etti. 

12'Galatasaray sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza sahasına gönderilen topu savunma diğer köşeden tekrar kornere gönderdi. 

11'Geride bıraktığımız 10 dakikalık bölümde Galatasaray ev sahibi olmanın avantajıyla Beşiktaş'a göre daha atak oynuyor.

10'Atak yönüne göre sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Melo araya girip topu aldı ve ardından kendisine faul yapıldı.

9'Elmander rakip yarı alanın sağ kanadında baskı uygularken rakibine faul yaptı.

8'Gelişen Galatasaray atağında sol kanattan Melo ceza sahasına ortasını gönderdi. Elmander topa yetişemedi ve top auta çıktı. 

7'Bu dakikayı Galatasaraylı oyuncuların kendi yarı alanlarında paslaşmalarıyla geride bıraktık. 

6'Galatasaray rakip yarı alanda pres yaptı ve atak yönüne göre sağ kanattan taç kazandı. 

5'Galatasaray kendi yarı sahasının sağ kanadından Sabri'yle taç kullandı. Atağın gelişiminde Necip orta yuvarlakta Melo'ya faul yaptı.

4'Golden sonra sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Galatasaraysavunmasına yardıma gelen Melo topu uzaklaştırdı. 

3'Hızlı gelişen Galatasaray atağında Beşiktaş yarı sahasının ortalarında Elmander buluştu. Elmander pasını sağ kanattaki Umut'a gönderdi. Umut ceza sahasının diğer tarafına ortasını gönderdi. Emre topa gelişine çok güzel vurdu ve topu ağlara gönderdi.

3' GOOOOOOOOOOOOOOLLLL Emre Çolak 

3'Galatasaray yarı sahasının sol kanadında Beşiktaşlı Necip girdiği ikili mücadelede yerde kaldı ve Galatasaraylı oyuncular topu taca gönderdi.

2'Beşiktaş yarı sahasının ortalarında Emre Çolak topa eliyle müdahale etti.

1'Derbi mücadelesi Galatasaraylı oyuncuların vuruşuyla başladı

Ali Samiyen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadyumu'nda İstiklal Marşı'mız okunuyor. 

Her iki takımda maçın hakemi Tolga Özkalfa eşliğinde sahaya çıkıyor. Karşılaşma birazdan başlayacak. 

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasındaki derbide Galatasaray ile Beşiktaş Türk Telekom Arena'da kozlarını paylaşacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maç bilgileri