Transferde bit pazarına nur yağıyor

Bu seneki ara transferde kulüpler eski futbolcularını geri aldı.

Transferde bit pazarına nur yağıyor
31.01.2013 - 15:47
2293

 

Ara transferin bitmesine 1 gün kaldı. Eski futbolcularıyla yeniden anlaşan kulüpler taraftarlarını şaşkına uğraşttı. 

Hangi kulüp hangi futbolcusunu geri aldı işte o isimler...

FENERBAHÇE

Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye dönmesinin ardından geçen sezon sarı lacivertlilerde kiralık olarak oynayan İsviçreli futbolcu Reto Ziegler'i yine sezon sonuna kadar Juventus'tan kiralandı.

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş ise gol sorununu çözmek için eski bir Fenerbahçeli olan Niang'la anlaştı. Al Sadd kulübüyle sözleşmesi bulunan Mamadou Niang 6 aylığına kiralandı. Oyuncu bu akşam İstanbul'a gelecek.

GALATASARAY

Bu arada bir diğer 'eskiye dönüş' iddiası da Galatasaray için ortaya atıldı. Sarı kırmızılıların eski kalecisi Aykut ile yeniden anlaştığı açıklandı. Geçen sezon Muslera'nın birinci yedeği olan Ufuk Ceylan'ın formsuzluğu ve özel hayatındaki düzensizlik yüzünden gözden düşmesi, Galatasaray'da ikinci kaleciyi arayışını başlatmıştı. Teknik direktör Fatih Terim, kaleci antrenörü Claudio Taffarel'in raporu üzerine ikinci kaleci için Aykut Erçetin'i yeniden göreve çağırdı.
Galatasaray'ın devre arası kampında hazırlık maçlarında şans bulan ancak bu şansı iyi kullanamayan Ufuk Ceylan tamamen gözden düşerken, Beşiktaş derbisinde Muslera'nın yedeği olarak Eray İşcan kulübede oturmuştu.
Ancak Eray'ın da çok tecrübesiz oluşu göz önüne alınarak, Fatih Terim'in isteği üzerine Aykut Erçetin ile yeniden anlaşılmasına karar verildi. Aykut Erçetin geçtiğimiz transfer ayında serbest kalmış ancak hiçbir kulüple anlaşmayıp, sezonun ilk yarısını boş geçirmişti.