Schalkenin itirazı kabul edildi

UEFA Schalkenin itirazı kabul etti.

Schalkenin itirazı kabul edildi
25.02.2013 - 01:04
2422

Schalke 04'ün web sitesinden yapılan açıklamada Didier Drogba'yla ilgili UEFA'ya yapılan itirazın 27 Şubat'ta görüşüleceği açıklandı. 

UEFA, Schalke'nin Didier Drogba'nın lisansıyla ilgili şikayetini 27 Şubat görüşme kararı aldı. Kararın Cuma günü verildiği belirtildi. Toplantıda itirazın müzakere edileceği belirtildi. Galatasaray'ın 26 Şubat öğlen saat 12.00'ye kadar görüşlerini, düşüncelerini ve kanıtlarını UEFA'ya sunması da istendi. Schalke, Didier Drogba'nın lisansının futbolcu listesinin teslim tarihi olan 1 Şubat tarihinden sonra verildiğini iddia ediyor. Galatasaray ise Drogba için 28 Ocak'tan önce başvuru yapmıştı. FIFA geçici lisansı 12 Şubat'ta vermişti. 

İtirazdan detaylar 

Schalke 04 Kulübü'nün UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'a karşı oynadığı maça, "Drogba'nın oynatılmasından dolayı" itiraz edeceği belirtilmişti. Galatasaray'ın yeni golcüsü Diedier Drogba'nın karşılaşmada oynama hakkının bulunmadığı gerekçesiyle Schalke 04'ün maçın sonucuna itiraz edeceği ve bunu Şampiyonlar Ligi Statüsü'nün 18. maddesine dayandıracağı öğrenildi. Schalke itirazında haklı çıkabilir. Alman Kulübü'nün dayandıkları nokta ise Şampiyonlar Ligi Statüsü'nün 18. maddesi. Bu madde özetle şunu diyor: Sekizde bir finallerinden önce takımlar en fazla üç yeni oyuncu katabilecekleri yeni bir listeyi UEFA'ya verebilirler. Liste için son tarih 1 Şubat saat 00.00'dır.

Schalke Kulübü yöneticilerinin ise üzerinde durduğu konu ise şu: Galatasaray listeyi verdiğinde Drogba'nın geçici lisansı UEFA tarafından verilmemişti. Galatasaray kendi internet sitesinden iznin 12 Şubat'ta çıktığını açıkladı. Bu durumda UEFA'ya lisansı henüz olmayan futbolcunun adı bildirildi.