Galatasarayda olağanüstü kongre

Galatasarayda seçim kararı. Yönetim olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

Galatasarayda olağanüstü kongre
21.05.2013 - 19:27
1139

 Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapılacağı açıklandı. Sarı kırmızılı takımın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada kararın yönetim kurulu üyelerinin dinlenle haklarını talep etmeleri olarak gösterildi.

İşte Galatasaray'da yapılan o açıklama;

Zorlu, yorucu ama son derece başarılı iki yılımızın sonunda bugün yapılan toplantımızda bazı Yönetim Kurulu üyesi dostlarımız dinlenme haklarını talep etmiş bulunuyorlar.

Bu nedenle bir Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'a gitmek ve yönetimi yenilemek kararı alınmıştır.

Kulübümüze hayırlı olması dileklerimizle camiamıza duyurulur.

SEÇİME GİDELECEĞİ BİLİNİYORDU

Ünal Aysal'ın Ligin bitmesinin ardından 3 hafta içinde kongreye giderek radikal değişikliklere de imza atması bekleniyordu. 15 Mayıs 2011’den bu yana sarı-kırmızılı camianın başkanlığını yapan Aysal, futbol takımını zaferden zafere götürürken diğer branşlarda da yeniden yapılandırma ile birlikte çıkışa geçilmesini sağladı. 

YÖNETİMİ DEĞİŞTİRİP 3 SENE ÖMÜR EKLEYECEK

PROFESYONEL yönetim anlayışını uygulayan ve bunun için de CEO olarak Lütfü Arıboğan’ı göreve getiren Aysal, yönetici sayısını da azaltmak istediğini her fırsatta dile getirmişti. Aysal, yeni yönetimi ile birlikte Avrupa’da başarıyı hedeflerken yönetimin büyük çoğunluğu da değiştirerek 3 yıl daha görev yapmak istiyor.

SEÇİM öncesinde yönetimde yeri garanti olan tek isim ise Sedat Doğan. Genç yöneticinin çalışmalarından memnun olan başkan Aysal’ın Doğan’la yola devam etmek istediği de biliniyor.