"Görevi Tamamlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz

Akçakocaspor antrenörü Selahattin bal, Düzcespor baraj maçında eleyerek tekrar Deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligde kalmak ve görevi tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi...

23.05.2013 - 18:42
1044

 2012 – 2013 sezonunda Deplasmanlı Bölgesel Amatör Lig 10. grupta mücadele eden Akçakocaspor, grubunu beşinci sırada tamamladı. Beyköy Belediyespor’un ardından il sıralamasında ikinci sırada tamamladığı için kurallar gereği Süper Amatör Lig şampiyonu Düzcespor ile baraj maçı oynadı.


Geçen senenin rövanşı niteliğinde olan baraj maçı Düzce Şehir Stadı’nda bakımda olması sonucu Bolu Şehir Stadı’nda oynandı. Normal süresi ve uzatma dakikaları 1 – 1 biten maçta Akçakocaspor penaltı atışları sonucu rakibini 5 – 3 yenerek Deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligde kalmayı garantiledi.

2013 – 2014 sezonunda ilimizi Deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek olan Akçakocaspor antrenörü Selahattin Bal, görevi tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Baraj maçında güçlü ve saygı duyduğumuz bir takıma karşı mücadele ettik. 81. dakikada basit bir hatadan dolayı kalemizde golü gördük. Maçı bırakmadık. Uzatma dakikalarında güzel bir organizasyonla golü bulduk. Penaltılar şans işi. Şansta bizden yanaydı. Rakibimizi ikinci kez eledik ve Deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligde kalmayı başardık. Görevi başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Akçakocaspor Antrenörü Selahattin Bal, ilk yıllarının tecrübe yılı olduğunu gelecek sezon ise daha başarılı olacaklarını belirterek, “Akçakocaspor olarak Deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligde ilk yılımızı yaşadık. Bizim için bu yıl tecrübe yılı oldu. Sahamızın bakımda olması sonucu adeta göçebe hayatı yaşadık. Son 5 maçımızı sahamızda oynadık. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmadılar. Gelecek sene ligde ikinci senemizi geçireceğiz. Her şeye rağmen başarılı bir yılı geride bıraktık. Gelecek sezon hedefimiz üst ligde üst sıraları zorlamak. 3.lige yükselmek” dedi.

Akçakocaspor Antrenörü Selahattin Bal, sahada ter döken dökmeyen tüm futbolcu kadrosuna teşekkür ettiğini belirterek, “Bütün oyuncularımı buradan canı gönülden kutluyorum. Tüm maçlarda en iyi şekilde mücadele ederek Akçakocaspor için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Gelecek sene de Deplasmanlı Bölgesel Amatör ligde mücadele ediyorsak onların katkısı çok büyük” dedi.

Maçın hakemini kutlamak istiyorum
Hakemlere de teşekkür eden Akçakocaspor Antrenörü Selahattin Bal, “İstanbul bölgesi hakem triosunu buradan alkışlıyorum. Her iki takım adına iyi şeyler yaptı. Böyle adaletli hakemler görmek beni mutlu ediyor” dedi.


Düzcespor maçında kendilerini son saniyeye kadar destekleyen Bolu Yarenler grubuna teşekkür eden Akçakocaspor Antrenörü Selahattin Bal, “Boluspor Yarenler grubuna şükranlarımı iletiyorum desteklerinden dolayı. Maçtan sonra Akçakocaspor kamu oyundan biri gelip çocukların elinden tutmaması ,Akçakoca caddelerinde hiçbir bayrak asılmaması beni son derece üzmüştür. Bizler çok çalıştık ve başardık. bunu hep birlikte yaptık herkesin payı var veya olmalıdır,herkes taşlın altına artık elini sokmalıdır” dedi.

 Ali Murat Erçoban’ın iyi bir hoca ve iyi bir arkadaş olduğunu söyleyen  Akçakocaspor Antrenörü Selahattin Bal, “Yahya Aydın’ın ardından göreve gelen Ali Murat hocam ile iyi bir uyum içinde çalıştık ve başarıyı yakaladık. İkimiz ve futbolcularla başarıyı yakalarken, yönetim de bütün imkanlarını bizim için seferber etti. İyi ortamda çalıştık, yöneticilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.