Trabzonsporun yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu!

67. Genel Kurulda 1567 oy alan İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Kulübünün yeni başkanı oldu. Muharrem Usta ise 1491 oy aldı.

Trabzonsporun yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu!
27.05.2013 - 07:27
1115

 67. Genel Kurul'da 1567 oy alan İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Kulübü'nün yeni başkanı oldu. Muharrem Usta ise 1491 oy aldı.

19 Mayıs Spor Salonu'da iki gün süren olağanüstü genel kurulda, 14 sandıkta 4 bin 236 geçerli oy kullanıldı.

Genel kurulda 17.00'de oy verme işleminin bitmesinin ardından yaklaşık 8 saat süren sayımın ardından İbrahim Hacıosmanoğlu 1571 oy alarak bordo-mavili kulübün 15. başkanı oldu.

13. sandığa kadar önde giden Muharrem Usta ise 1496 oy, Metin Atasoy 723, Hakan Kulaçoğlu 284, Emre Aksoy ise 162 oy aldı.


İLK AÇIKLAMA: EMEK HIRSIZLARINA KARŞI DİK DURACAĞIZ

İbrahim Hacıosmanoğlu seçimin ardından şunları söyledi:

"Trabzon sevdalılarının gönlünde yerimiz vardı. Oy veren-vermeyen herkese teşekkür ederim. Trabzonspor Başkanı konuşmaz, icraat yapar. Güçlü liderler yanında kendisinden güçlü insanlar taşır. Emek hırsızlarına karşı dik durmak lazım. Biz konuşmayacağız ama yönetim kurulunda çok değerli arkadaşlarımız var. Bu koltuğun ne kadar kutsal olduğunu biliyoruz. Haksızlıklara karşı mücadelenin adı kavgaysa kavga edeceğiz. Kader arkadaşım İbrahim Usta'ya çok teşekkür ediyorum. Padişah gibi oturmayacağız. Hizmet edeceğiz. Gelecek nesile ahlaklı bir futbol bırakacağız. Kavgacıyız evet ama Türk futbolunu kendi çıkarları için kullananlarla kavga ederiz."

İŞTE İBRAHİM HACIOSMANOĞLU'NUN YÖNETİM KURULU:

Asil Üyeler: Ali Kemal Başaran, Yaşar Aşcıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Murat Türköz, Ali Uzunay, Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu, Köksal Güney, Abdi Serdar Üstünsalih, Mehmet Uğur Bozoğlu, Muhammet Kara, Engin Hacısalihoğlu, Onur İncehasan, Mehmet İrfan Çoşkun, Osman İlyas,
Yedekler: Yakup Aslan, Erol İbrahimağaoğlu, Ahmet Emre Turan, Köksal Sadıklar, Ömer Demir, Çetin Kansız, Mehmet Terzi